Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Sebek 15:50, 21 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Syla napisał(a)

Syla, a jak planujesz rozwiązać kwestię ogrzewania ogrodu zimowego?


Myślimy o ogrzewaniu podłogowym ..... W części lewej na lato poza klimatyzacją okna będą przesuwane i większa część będzie otwarta, natomiast w prawej części okna prawdopodobnie będą uchylne . Ta część będzie zacieniona od godziny 11.00. Teraz cały czas kombinuję i wymyślam sama ale jak już pisałam nad tym musi popracować ktoś kto się zna ..... Oni muszą również wiedzieć jakie mam oczekiwania stąd te rysunki. Łatwiej pokazać niż wytłumaczyć . Taka w tym moja rola.


Ogrzewanie podłogowe to super sprawa o ile nie siedzisz tam zbyt długo. Jeśli dużo czasu spędzacie to potem stopy są takie wymęczone - znajomi narzekali jak długo tak siedzieli. Jeśli będziecie siedzieć chwilami to zróbcie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ana_art 16:05, 21 lut 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sebuś to znaczy że mają źle zrobioną tą podłogówkę... zawodowo tym się zajmujemy i wiem że tzn że ktoś popełnil błąd... u mnie w całym domu jest ogrzewanie podlogowe i podłoga jest delikatnie ciepła, a w domu mam ustawioną temp. 23st. Prywatnie uwazam że to najlepsze ogrzewanie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 17:33, 21 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także popieram Anę, to prawda, albo mają źle zrobione, albo za wysoką ustawiono temperaturę.
To najbardziej komfortowe ogrzewanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 17:34, 21 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana_art napisał(a)
Sebuś to znaczy że mają źle zrobioną tą podłogówkę... zawodowo tym się zajmujemy i wiem że tzn że ktoś popełnil błąd... u mnie w całym domu jest ogrzewanie podlogowe i podłoga jest delikatnie ciepła, a w domu mam ustawioną temp. 23st. Prywatnie uwazam że to najlepsze ogrzewanie


Ja również zasięgnęłam opinii wielu używających ...... dlatego taka decyzja. W domu u siebie mam wszystkie łazienki oraz kuchnię z podgrzewanymi podłogami i nie wyobrażam sobie innej metody, szczególnie w salonie łazienkowym na dużej powierzchni kamiennej .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Joanka 17:42, 21 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
anula_wn napisał(a)
mmmm, super ! to co lubię
powodzenia Sylwia, a jakby co - pytaj !



Mogę wpaść posprzątać
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
ana_art 17:58, 21 lut 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sylwia to bardzo dobry pomysł... ogrzewanie podłogowe jest bardzo wygodne
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Syla 18:08, 21 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Joanka napisał(a)

mmmm, super ! to co lubię
powodzenia Sylwia, a jakby co - pytaj !



Mogę wpaść posprzątać


żartujesz sobie , możesz wpaść jedynie na kawusię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ana_art 18:08, 21 lut 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
A tak na marginesie to takie 'przegrzewanie' podłogi jest spotykane gdy nie ma odpowiedniego sterowania i w domu jest piec który zaopatruje w ciepło kaloryfery wysokotemperaturowe i w części jest podłogówka i ta sama temp wody jest dawana na kaloryfery i na podłogę...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Sebek 18:09, 21 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ana_art napisał(a)
A tak na marginesie to takie 'przegrzewanie' podłogi jest spotykane gdy nie ma odpowiedniego sterowania i w domu jest piec który zaopatruje w ciepło kaloryfery wysokotemperaturowe i w części jest podłogówka i ta sama temp wody jest dawana na kaloryfery i na podłogę...


I chyba właśnie tak mają zrobione Dzięki za olśnienie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Syla 18:11, 21 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana_art napisał(a)
Sylwia to bardzo dobry pomysł... ogrzewanie podłogowe jest bardzo wygodne


Dobry , dobry już mi co poniektórzy natłukli do główki a moi znajomi to sami inżynierowie i architekci . Każdy wie najlepiej Dzięki Aniu za potwierdzenie.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies