Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 23:37, 06 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Kasia PrawieBory - u mnie jeszcze z tego co przemarzło nic nowego nie puściło Ale dziś znów padało, może jutro coś się ruszy

Zuza - ja też na powojnika mojego czekam

Kasiu-Mrokasiu - z niezapominajek jestem wyjątkowo zadowolona Tak jak Judith pisze - pasują wszędzie

Lucy - ja niezapominajki po przekwitnięciu wywalam

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 23:44, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
No drzewko goluśkie, ale reszta rabaty niczego sobie. Jakie piękne stipy! U mnie ta zima była dla nich zabójcza. Potraktuj to drzewo jako rzeźbę ogrodową
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 23:45, 06 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Magara
Potwierdzam wszystko co powiedziały dziewczyny.

I wierzę jak Hania w Twoją skarpę.
Pewnego dnia ona nas oszołomi
Zwłaszcza że Madzia tu widzi potencjał a to najlepsza specjalistka od skarpy.

Skąd pseudonim Magara?
Ja bym Ci nadała inny...Marudka!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 23:53, 06 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Iza - skarpy nie lubię z wielu powodów, o których już pewnie nie raz pisałam.
Podsumowując jej największe wady:
1. narobiłam się na niej zaraz po kupnie działki, mając wiedzę ogrodową na poziomie -10 - wywaliłam wszelakie chwastowisko i starą rogownicę kutnerowatą, dałam wszędzie agro... G.... pomogło, chwasty dalej szalały Zniechęciłam się i mi nie przeszło
2. parę razy zleciałam przy wycofywaniu się i sobie potłukłam to i owo
3. ona jest w pełnym słońcu - ja na słońce mam uczulenie, nie mogę sobie beztrosko dłubać jak świeci. Więc jest non stop zaniedbana czym wkurza jeszcze bardziej
4. dołu działki nie zwiedzam zbyt często (bo słońce) - więc i skarpy nie oglądam

Madzia - w temacie skarpy masz 200 procent racji Twoja to perfekcja, wiadomo, wzorzec, do którego nigdy nie będę aspirować
U mnie to "co brzydko rośnie" to chyba macierzanka akurat Stara, nie zdążyłam jej ani przyciąć, ani uporządkować na wiosnę. Straszy, bo przerośnięta chwastem
Na skarpie są iglaki potwory, kiedyś pokazywałam, teraz już sama na nie nie chcę patrzeć.
Floksy na pewno porozsadzam. I będę czekać na wenę

Haniu - ja też wierzę, że taki czas nadejdzie Niech się tylko klimat unormuje i wiosną będzie czas na wiosenne porządki, a nie upały 30stopniowe
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:07, 07 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Asia Rojo - ciut za dużo w tym sezonie tych "rzeźb"

Lidka - "Magara" to od imienia
A marudzić to znów aż tak bardzo nie marudzę, nie przyzwyczajajcie się do tej łatki
Narzekałam na straty mrozowe, ale nie tylko ja Sama narzekałaś
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
MartaCho 07:38, 07 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Magarku,
a jakby jakieś znicze pod tymi delikatnymi na te dwie zapowiadane zimne noce rozpalić? Albo okryć je jakimiś starymi prześcieradłami, czy kocami? Ściskam! Będzie dobrze! No bo jak inaczej?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
vita 07:40, 07 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4142
Magara napisał(a)


To drzewko oberwało od przymrozków? Odbije, tylko trzeba poczekać. U mnie platany średnio co dwa lata podmarzają, a po dwóch miesiącach jakby nigdy nic. Ze stratami w ogrodzie trzeba nauczyć się godzić, jak 'marudzenie' pomaga to ono jest jak najbardziej ok


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
UrsaMaior 11:08, 07 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8331
Haha też mam uczulenie na słońce i rabatę, której nie lubię W sumie skoro nie musisz jej oglądać, to ok. Nie ma co się zmuszać.
____________________
ogród pod lasem
TAR 11:42, 07 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Też mam uczulenie na słonce, zakładam wiec kapelusz i krem z filtrem 50 i dzialam

Skarpa jest potencjalem, podejdz do tego jak do wyzwania. Jałowce precz, chwasty precz. Wrzuc foty, strzelimy rozkmine. Czy tej skarpy nie da sie w żaden sposob złagodzic, nadrzucic ziemi i troche ja rozwlec?
Słoneczne skarpy sa calkiem fajne do zagospodarowania. Ja mialam 3 w poprzednim ogrodzie plus jedna górke przy oczku ze zrobionym strumyczkiem wody. Cuda tam mozesz zrobic a sadzac na niej kilka wyzszych roslin np. pendulek mozesz i troche cienia zrobic.
To naprawde potencjal i to nie płaski jak nalesnik. Skarpy sa klimatyczne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
olciamanolcia 11:52, 07 maj 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7187
Magara napisał(a)
I było nie było - jest czas floksów Rosną na skarpie, której nie lubię.
Ale widzę, że ładnie ją zadarniają więc moją skarpę czeka floksowy dywan w przyszłości
Teraz tak gwiazdorzą:



Te przepiękne . Na mojej skarpie mam tylko białe i spora ich część przykryta przez cholerne jałowce
Uschły? Zmarzły? Zachorowały moje wrzośce - poszły pod łopatę i może w ich miejsce dam takie floksy.



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies