Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 12:28, 14 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Dziękuję Gruszko, Marcinie i Waflu za uwagi. Przemyślę jeszcze wybór miskantów na front i do brzozowej.

olciamanolcia napisał(a)
Z niższych i pieknie wybarwiających się jest miskant Red Chief mam go w donicy przy tarasie oraz w brzozowej.
Nie kupuj olbrzymich odmian- nie są fajne chociaż moje miskanty przy tarasie ( nie wiem co to za odmiana ) są dość wysokie mają prosty pokrój , nie łamią się i świetnie wyglądają w szpalerze
Oto one



W brzozowej mam trzy sztuki o fontannowym pokroju- nie pamietam co to była za odmiana ale tez się pięknie wybarwiają

Ps mogę się podzielić Kleine Silberspinne i Graziella


Justyno pamiętam o Twojej propozycji i jest mi bardzo miło z tego powodu ❤️ Jest duża szansa, że akurat te by się przydały na tyle ogrodu. Będę pisać priv za jakiś czas.

Te koło tarasu masz super, bo właśnie takie sztywniejsze i ciekawy kwiatostan.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:31, 14 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Anda napisał(a)


Trochę dziwnie postąpiłaś z poplonem… Poplon można zostawić na rabacie aż do przymrozków, wtedy sadzenie odbywa się wiosną. Jeśli jednak chciałaś sadzić rośliny jesienią, to wystarczy poplon ściąć i zostawić na rabacie. Po ok. 1-2 tygodni można przejechać po nim glebogryzarką i zmieszać z ziemią. Rozkłada się bardzo szybko. Suszyć go na pewno nie trzeba. Palenie poplonu to nieporozumienie.


Masz rację i się z Tobą zgadzam. Źle rozplanowaliśmy termin siania i dobór gatunków poplonu. Potem przegapiliśmy odpowiedni czas na ścięcie go. Następnym razem będziemy mądrzejsi.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:34, 14 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Dalsze rozkminki ogrodowe (front i brzozowa) zostają przełożone na pózniej, bo ostatnio oraz w najbliższych dniach będę miała mało czasu, aby tutaj posiedzieć. Wasze wątki nadrobię po powrocie na Ogrodowisko za tydzień/dwa tygodnie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:30, 19 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Przesyłam pozdrowienia z drogi powrotnej do domu, gdzie czekają sadzonki malin na wsadzenie do gruntu! Zabieram się za nadrabianie wątków.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kontonaogrod 11:48, 19 paź 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1874
Wow ale cudnie
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Agnieszka_Z 11:51, 19 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Poczułam się jakbym tam była, nawet mam przed sobą szarlotkę Pięknie <3
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
MagdaLenka 13:08, 19 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Zazdro!!!
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Wafel 14:04, 19 paź 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1002
Ach! i Och! Co za lustro wody...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Kordina 23:55, 19 paź 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Pati, przepiękne zdjęcie! Jak w 3D
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Patrycja_KG_Lu 12:36, 23 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Obecnie u nas na spokojnie w ogrodzie. Kocimiętki nadal kwitną i zrobią.

Pogoda średnia - zimno i mokro, ale jak to mówią - nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie.

Swoich kur jeszcze nie ma, ale są u sąsiadów i cieszą się dużym zainteresowaniem i artakcją.

Zamówiłam dwie kaliny polecane przez Justynę oraz mnóstwo drzew i krzewów owocowych. Nie mam czasu jeździć po szkółkach. Czekam na przesyłki.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies