Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 12:38, 26 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Agnieszka_Z napisał(a)
Czy wysiane poziomki muszą być w cieple aż do posadzenia? Myślałam żeby jak najwięcej rzeczy wynosić na balkon do plastikowych pudełek, takie mini szklarnię chcę mieć.


Zgodnie z info na stronie Kasia.in:

Upraszczając,
Poziomki siejemy od połowy stycznia do końca marca. Jeśli chcecie zbierać owoce w pierwszym roku, wysiejcie w styczniu.
Poziomki wysiewamy rzutowo, do ziemi lekkiej, najlepiej wymieszanej z perlitem.
Jak już wzejdą, warto je przepikować po 3 sadzonki do doniczki p9.
Rozsady trzymamy na jasnym parapecie do kwietnia, wtedy warto jeśli mamy dość ciepły rok, bez przymrozków, zacząć wystawiać rozsady na zewnątrz. Chować tylko na noc.
W maju można hartowane sadzonki sadzić już do miejsc docelowych.

Gratulacje z zakupów! Czy ten groszek szerokolistny też będzie pachniał?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:46, 26 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Gardenarium napisał(a)
Patrycjo odczytaj wiadomość pw, mam dla Ciebie niespodziankę.)

Na forum dziś trochę ciszej, pewnie wiele osób zaczytanych. Dotarła i do mnie nowa książka założycielki. Dziękuję jeszcze raz. Nie mogę się doczekać wieczoru z lekturą przy ciepłej herbacie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 12:48, 26 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856
Super! Jaką masz dedykację?
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Kontonaogrod 15:43, 26 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1969
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Robisz rozsady ogórków, dynii, cukinii w tunelu?


Tak. One szybko rosną, a od połowy kwietnia mam już w tunelu wysadzone pomidory i papryki. W pierwszym tygodniu kwietnia sieję dyniowate, na początku do połowy maja są na tyle duże (po 3-4 liście) że mogę je wysadzić na grządki
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Agnieszka_Z 15:58, 26 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 450
Aniu, tunel masz podgrzewany? Rozsady dyniowatych nie zmarzną? Pomidory nie przemarzają?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 17:48, 26 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
MagdaLenka napisał(a)
Super! Jaką masz dedykację?

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Polon 18:03, 26 sty 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 216
Witam się w Twoim wątku
Przyszłam tu od Ani z wrzosowiska i przepadłam na prawie 200 stron. Świetnie się czyta, rewelacyjne źródło wiedzy. Dziękuję za dzielenie się przemyśleniami, opisami i analizą „za” i „przeciw”.
Mam brzozy dorenbos, pod nimi zaplanowane i nawet już kupione derenie IH i teraz się zaczęłam obawiać, czy wspólnie dadzą radę. No trudno, będzie co ma być. Moje brzozy nie rosną jakoś turbo szybko, pewnie to wina słabszej gleby.
O planowaniu rabat nie wiem nic, więc niestety niewiele wniosę w tym temacie. Twoje plany podziwiam, są świetne.
Będę kibicować
____________________
Malgo
Marcin89 18:37, 26 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2569
Piękny prezent od Pani Danusi
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Agnieszka_Z 18:53, 26 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 450
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Czy ten groszek szerokolistny też będzie pachniał?

Dzięki Pati za wpis o poziomkach. Na opakowaniu groszku wieloletniego nie ma informacji czy pachnie. Sprzedawczyni powiedziała, że zakwitnie dopiero na drugi rok, wtedy dam znać
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 11:42, 27 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Kierując się zdjęciem u Wioli przycięłam dziś swoje seslerie na wąskich rabatach.
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak nisko, z 5cm od ziemi.
O tak


Przed:

Po:
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies