Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Makao 06:13, 28 sty 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Książka z dedykacją to sprawa. Mam 3 książki Danusi i każda z dedykacją. Jeszcze dwie zostały mi do kupienia i będzie komplet

Rabaty po cięciu niestety wyglądają łyso ale schludnie. Trzeba to przeboleć nim cebulowe zaczną wychodzić. Dasz radę. W przyszłym roku tuje będą już bardziej widoczne a za 2-3 lata one będą robiły całą robotę o tej porze roku
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Muszelka 00:15, 29 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Patrycjo, jeśli chcesz, możesz wypróbować ukorzenianie patyczków hortensjowych (część z nich - w ramach eksperymentu) w ukorzeniaczu wykonanym z gałązek wierzbowych:

https://youtu.be/uG5LA1O7T8g?si=gJ4B8JQcs4tw2LvE

Mnie ta mikstura zaintrygowała
I uwierzyłam w jej moc. Dlaczego?

Bo pamiętam z dzieciństwa, jak mój Dziadek wskazując na "aleję" rosnących wierzb w szczerym polu, wyjaśniał mi moc ukorzeniania się drewna wierzbowego.
Otóż ta "aleja wierzbowa" kilkadziesiąt lat wcześniej była płotem na miedzy. Wbite w ziemię wierzbowe pale ukorzeniły się!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
LIDKA 11:20, 29 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7336
Muszelka napisał(a)
Patrycjo, jeśli chcesz, możesz wypróbować ukorzenianie patyczków hortensjowych (część z nich - w ramach eksperymentu) w ukorzeniaczu wykonanym z gałązek wierzbowych:

https://youtu.be/uG5LA1O7T8g?si=gJ4B8JQcs4tw2LvE

Mnie ta mikstura zaintrygowała
I uwierzyłam w jej moc. Dlaczego?

Bo pamiętam z dzieciństwa, jak mój Dziadek wskazując na "aleję" rosnących wierzb w szczerym polu, wyjaśniał mi moc ukorzeniania się drewna wierzbowego.
Otóż ta "aleja wierzbowa" kilkadziesiąt lat wcześniej była płotem na miedzy. Wbite w ziemię wierzbowe pale ukorzeniły się!


Tak sadzono wierzby na miedzy wśród pól. często nad rowami. Też to pamiętam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kordina 11:38, 29 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Wierzby to do siebie mają pamiętam w dawnych czasach ogrodowych bez "świadomości wyższej"jak wykorzystałam paliki wierzbowe, które bardzo szybko wypuściły gałązki z listkami, nawet mnie to cieszyło, ale szybko się rozrastały zagłuszając inne
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Patrycja_KG_Lu 11:28, 31 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Muszelka napisał(a)
Patrycjo, jeśli chcesz, możesz wypróbować ukorzenianie patyczków hortensjowych (część z nich - w ramach eksperymentu) w ukorzeniaczu wykonanym z gałązek wierzbowych:

https://youtu.be/uG5LA1O7T8g?si=gJ4B8JQcs4tw2LvE

Mnie ta mikstura zaintrygowała
I uwierzyłam w jej moc. Dlaczego?

Bo pamiętam z dzieciństwa, jak mój Dziadek wskazując na "aleję" rosnących wierzb w szczerym polu, wyjaśniał mi moc ukorzeniania się drewna wierzbowego.
Otóż ta "aleja wierzbowa" kilkadziesiąt lat wcześniej była płotem na miedzy. Wbite w ziemię wierzbowe pale ukorzeniły się!


W tym roku zdecyduje się na klasykę tak jak robiłaś do tej pory. W zeszłym roku testowałam perlit i nie wyszło totalnie. Nie mam już czasu na eksperymenty, bo rabaty czekają gotowe.

Kiedyś napisałaś taki wpis o hortensjach sztywnołodygowych z podziałem na kolory. Czy, któraś z tych białych poradziłaby sobie na rabacie wschodniej u mnie? W plecach miałaby żywopłot osłaniający od porannego słońca, potem pod kątem dostałaby trochę południowego słońca i cześciowo zachodniego dopóki cień budynku by ba nią nie padał.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:29, 31 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Poziomkowe przedszkole „Regina”.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MartaCho 11:37, 31 sty 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2213
Proszę, jakie zuchy- już kiełkują! Już widzę te malutkie rączki córuni częstujące się pysznymi poziomkami prosto z krzaczka
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Patrycja_KG_Lu 12:12, 31 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Angelika95 napisał(a)
Patrycja, czy zdecydowałaś już co posadzisz na rabatach na froncie ze śś?


Finalnie wyklarowała mi się wizja na rabaty frontowe. Długo myślałam o tym, co bym tam chciała mieć. Tak wygląda układ rabat na froncie.

Rabata pod oknem kuchennym i wąskie składają się z takich roślin:


Nawiazując do nich i stosując powtórzenia roślin/kształtów dam na frontowe kule z tuj Danica oraz Hakonechloa Greenhills. Do tego dołożę to co mnie urzekło w jednym z odcinków Nowa Maja w ogrodzie (odc. 25 serii 5) - Hortensje Annnabelle Strong Abetwo - foto z odcinka. W plecach będą miskanty chińskie Malepartus (mimo, że pamietam Waszych wpisach jakie to giganty), które mają ciemne kwiatostany i mocne przebarwienia jesienią. Po jednym boku rabata będzie się stykać z żywopłotem. Dużą pomocą wizualną okazały się te dwa zdjęcia Danusi. Zainspirowały by dorzucić przy krawędzi ciemierniki o białym kolorze kwiatów oraz trochę dalej w głąb rabaty narcyzy rownież o białych kwiatach.
Gardenarium napisał(a)


Do powyższych zamierzam samodzielnie wykonać białe kule betonowe jak na tym pinie. Może nawet jedna z kul będzie lampą ogrodową. Prąd na rabatę już jest podciągnięty - świdośliwy będą podświetlone od spodu.

Układ jeszcze do dopracowania, ale będzie wyglądał mniej więcej tak:




____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 12:41, 31 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856
Bardzo fajne rysunki. Też lubię takie proste, rysowane kredkami.
Rabaty zapowiadają się niezwykle elegancko, wręcz szykownie.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Patrycja_KG_Lu 12:45, 31 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
MagdaLenka napisał(a)
Bardzo fajne rysunki. Też lubię takie proste, rysowane kredkami.
Rabaty zapowiadają się niezwykle elegancko, wręcz szykownie.

Dzięki. Korzystam ostatnio z chwili kiedy malujemy razem z dziecięciem przy jej stoliku. Każdy ma swój obrazek. Czasem się wymieniamy i po moich rabatkach maluje Tym razem wygodnie mi było w ujęciu przestrzennym narysować, bo po samym rzucie z góry jakoś mi to się nie zgrywało.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies