Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

EPODLAS 23:14, 22 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
mira napisał(a)
Październikowy las - tak mogłoby być stale.
Niem mam chryzantem w ogrodzie i tak jak patrzę na tą cudowną to nie wiem jak to możliwe - czy chryzantemy są dlugowieczne?

Mira, moją chryzantemę mam na pewno z 6 lat, jest coraz ładniejsza i coraz większa kępa. Nic nie wskazuje na to żeby miała się gorzej. Z tego wynika, że ta przynajmniej odmiana jest długowieczna.
____________________
Mój ogród
bartek_luberda 21:26, 23 paź 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Oj lasek w niedzielę byliśmy wszyscy w lesie na grzybach a dzisiaj takie zimno
____________________
Ogródeczek
EPODLAS 23:03, 23 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
bartek_luberda napisał(a)
Oj lasek w niedzielę byliśmy wszyscy w lesie na grzybach a dzisiaj takie zimno


Bartek na pewno dużo grzybów nazbierałeś i nie takich którym ja zrobiłam fotkę. Ale tak ładnie pod świerkiem wyglądały, że nie mogłam się oprzeć
____________________
Mój ogród
eda 22:10, 24 paź 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
EPODLAS napisał(a)
Dzisiaj kupiłam Magnolię i było o chryzantemach, na jednej fotce widzę moją chryzantemę. Sprawdziłam i oto moja nn ma w końcu imię i nazwisko - Bella Gold. Dostałam ją od pani która powadzi wiejski sklep i ma skromny ogródek koło domu. Moja Bella u mnie się zadomowiła i pięknie rośnie.
Taka mała rzecz a cieszy




Śliczna kolorek słoneczny tego nam trzeba a wysoka rośnie ? buziaki i miłego na weekend
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 22:14, 24 paź 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Zaraz będzie 400 setka Gratki Bożenko będę pierwsza jeszcze przed
Najlepszego kochana i jeszcze więcej oglądania czytania i miłych wrażeń w ogrodzie i wsród nas

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
paniprzyroda 22:14, 24 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Piękne Twoje chryzantemki Zamiast dalii można się nimi cieszyć. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
EPODLAS 14:18, 26 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
paniprzyroda napisał(a)
Piękne Twoje chryzantemki Zamiast dalii można się nimi cieszyć. Pozdrawiam.

Dalie są też piękne, tylko trzeba mieć miejsce, żeby karpy przez zimę przechować, a u mnie takiego miejsca brak. Chryzantemy w ziemi przeczekają zimę, muszę mieć więcej tych bylin w ogrodzie. I kwitną tak długo aż ich mróz nie zetnie.
____________________
Mój ogród
boguslawa_ma... 10:41, 27 paź 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Bożenko pozdrawiam,u mnie słonko ale zimno
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
EPODLAS 10:55, 27 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Nie byłam na działce. eMuś musiał wyjechać w sprawach rodzinnych, więc wyjazd chwilowo odłożony. Ale liści które tam leżą nikt za nas nie wygrabi, więc czeka nas grabienie, grabienie no i winogrona chciałam obciąć.
Czas postanowiłam wykorzystać owocnie i poszłam na wernisaż fotograficzny wystawiony u nas w nowo odnowionym starym Browarze, w którym teraz jest centrum kulturalne. Wystawa pana Janusza Buczkowskiego, który ma w tej chwili 80 lat, jeszcze fotografuje, pisze książki, na wernisażu oczywiście był, uroczy pan. Dla mnie tacy ludzie są wzorem, mądrego życia, aktywnego życia.




Zdjęcia piękne, większości czarno - białe, ale też w stonwanych kolorach. Naładowana emocjonalnie, żeby też robić dobre fotki, wczoraj pojechałam do parku. Do południa było ładne słońce, ale ja postanowiłam jechać po południu. Niestety już jak byłam na przystanku zrobiło się pochmurno i to bardzo. Miałam już wracać do domu, ale jednak pojechałam Jak wychodziłam z parku, było już prawie ciemno. Wzięłam ze sobą statyw i tylko dlatego mogłam zrobić fotki, bo miałam już długie czasy naświetlania.
Nie rozjaśniałam zdjęć, chciałam oddać klimat pochmurnego pod koniec października
parku.
Na ławeczce siedziała para, ale mi w ostatniej chwili poszli, szkoda.

Taki motyw jest zawsze malowniczy.

Trawa w parku zadziwiająco zielona. W trawie kwitną stokrotki. Wiosną są tam łany stokrotek, teraz ponieważ jest długo ciepło kwitną też, ale nie w takich ilościach.

Brązowe liście i zielona trawa. To co najbardziej rzucało się w oczy.

Ta pani grzecznie stała, chociaż ją o to nie prosiłam na końcu alejki.








____________________
Mój ogród
EPODLAS 11:14, 27 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
I jeszcze jedną fotkę, którą zatytułowałam;
Jesień jest ruda


____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies