Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

mrokasia 13:11, 21 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
Te firletki są cudne, muszę je sobie koniecznie kupić! Podasz mi nazwę odmiany?
Fajnie było Cię poznać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao 13:56, 21 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
mrokasia napisał(a)
Te firletki są cudne, muszę je sobie koniecznie kupić! Podasz mi nazwę odmiany?
Fajnie było Cię poznać .

Ja żałuję że kupiłam tylko dwie. Mogłam wziąć chociaż po dwie
Jedna to Petite Jenny a druga to Petit Henri Niezła z nich parka

Ciebie również miło było poznać
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 14:00, 21 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Od jakiegoś czasu szukam pomysłu na walkę z opuchlakami. Przeszperałam wiele artykułów o wrotyczu i nicieniach ale ostatnio natrafiłam na fajny bajer właśnie z wrotyczem. Polega na tym żeby porozkładać gałązki wrotyczu na rabatach. W mojej okolicy nie ma go za dużo (wywar nie wchodził w grę bo za mało) ale ten patent wypróbuję


Oczywiście pułapki drewniane z nicieniami też zamówiłam a do tego trafiłam na gotowy ekstrakt z wrotyczu. Ilość którą nabyłam powinna wystarczyć na mój ogród.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mary 17:42, 21 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Masz na myśli taki ekstrakt z wrotyczu do oprysku gruntu?
Jeśli będziesz nim opryskiwać ziemię bądź ostrożna, żeby nie opryskać roślin. Po moim oprysku na kilku cisach, które wyglądały zdrowo, pojawiły się usychające gałązki. Podejrzewam, że przyczyną jest moje radosne pryskanie. Ponowny oprysk zastąpiłam jednak podlewaniem z konewki.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao 18:17, 21 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Tak, taki mam na myśli. Wiem że jest bardzo mocny. Nie jestem pewna czy to on zaszkodził tym cisom ale będę ostrożna.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Basieksp 23:03, 21 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
My kiedyś taką gnojówkę z wrotyczu robiliśmy na pędraki i podlewaliśmy tym trawnik. Rozcieńczoną z wodą, ale proporcji nie pamiętam, bo to jakiś czas temu było. Pędraków mam dużo mniej. Kiedyś na jednej wykopanej łopacie miałam kilka pędraków, teraz jeden na jakis czas się trafi. Ale to były te chrząszcze majowe. Także, myślę, że na opuchlaki może się sprawdzić ale tak jak pisze Mary, lepiej robić to ostrożnie i poczytaj sobie jeszcze o tym
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wafel 00:33, 22 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 992
Też stosowałam gotowy wyciąg z wrotyczu, ale lałam z konewki w ziemię wokół najbardziej "smakowitych" roślin, chociaż w tym roku opuchlaki chyba wszystkimi się poczęstowały... masakra z tymi owadami. Roślinom wrotycz nie zaszkodził. U mnie dużo wrotyczu wokół, też porobię bukieciki.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
April 08:44, 22 sie 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
Cześć Aniu, dzięki za wizytę u mnie. Bardzo miło było cię poznać na żywo.
Piękne są te firletki co kupiłaś. Bardzo ładnie się komponują z hostami. Mam tylko pytanie, czy nie za ciemno im tam będzie? Ja mam zwykłe firletki nie te pełne, posadzone w rozproszonym cieniu i bardzo mi się pokładają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
anabuko1 11:53, 22 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Makao napisał(a)
Od jakiegoś czasu szukam pomysłu na walkę z opuchlakami. Przeszperałam wiele artykułów o wrotyczu i nicieniach ale ostatnio natrafiłam na fajny bajer właśnie z wrotyczem. Polega na tym żeby porozkładać gałązki wrotyczu na rabatach. W mojej okolicy nie ma go za dużo (wywar nie wchodził w grę bo za mało) ale ten patent wypróbuję


Oczywiście pułapki drewniane z nicieniami też zamówiłam a do tego trafiłam na gotowy ekstrakt z wrotyczu. Ilość którą nabyłam powinna wystarczyć na mój ogród.

Ciekawe rzeczy piszesz o wrotyczu.
U mnie niestety jego nie ma
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Makao 13:50, 22 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Basieksp napisał(a)
My kiedyś taką gnojówkę z wrotyczu robiliśmy na pędraki i podlewaliśmy tym trawnik. Rozcieńczoną z wodą, ale proporcji nie pamiętam, bo to jakiś czas temu było. Pędraków mam dużo mniej. Kiedyś na jednej wykopanej łopacie miałam kilka pędraków, teraz jeden na jakis czas się trafi. Ale to były te chrząszcze majowe. Także, myślę, że na opuchlaki może się sprawdzić ale tak jak pisze Mary, lepiej robić to ostrożnie i poczytaj sobie jeszcze o tym

Dziś ma przyjść paczka. Zobaczę co tam napisali bo wiem jedynie że 3 te opryski ziemi się robi. Pierwszy jest najsilniejszy a dwa kolejne bardziej rozcieńczone.
Przekopuję teraz trawnik pod rabatę. Znalazłam 3 pędraki świerszcza majowego (prawdopodobnie). Myślę że to mało ale może głębiej siedzą.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies