Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Anda 11:18, 24 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Orzech włoski tez wielki rośnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 11:48, 24 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
pestka56 napisał(a)
Cięłaby przede wszystkim czereśnię, bo nie pilnowana zawojuje cała dostępną przestrzeń. Ale klona też bym trochę „poszczypała”, żeby nie zgubił kształtu

Dwa lata temu małż zrobił czereśni mocne cięcie. Rok temu prawie nie było owoców. Teraz musi znowu ją ogarnąć.
A nad cięciem klona się zastanawiałam bo dylemat mam czy takie rozwichrzony mi się podoba czy fajniejszy taki formowany
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 12:21, 24 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2740
Super te krany. Te okrągłe zalewane w rurze kanalizacyjnej jak były z niej wyciągnięte potem? Rura od środka czymś posmarowana czy może tą rurę się potem rozcina??? Ten prostokątny to jak deski to łatwo formę zdjąć, a zastanawia mnie przy okrągłym jak wychodzi.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
TAR 12:23, 24 sie 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
Klonik rozwichrzony ladniejszy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 13:54, 24 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Super te krany. Te okrągłe zalewane w rurze kanalizacyjnej jak były z niej wyciągnięte potem? Rura od środka czymś posmarowana czy może tą rurę się potem rozcina??? Ten prostokątny to jak deski to łatwo formę zdjąć, a zastanawia mnie przy okrągłym jak wychodzi.

Rozcinał diaksem.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 13:56, 24 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
TAR napisał(a)
Klonik rozwichrzony ladniejszy

Tak też myślałam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 15:37, 24 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Dotarły moje pułapki/deseczki na dorosłą postać opuchlaka. Teraz muszę poczekać bo ostatnio nie padał deszcz i ziemia jest sucha i mocno nagrzana. Chwilowo musiałam je umieścić w lodówce i solidnie owinąć folią
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
pestka56 16:37, 24 sie 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Rozwichrzony jest fajny, ale obserwuj, bo może zacząć wypuszczać długie baty i to już nie będzie fajne. Trzeba go ciut pilnować, nie żeby zaraz kulkę robić, ale trochę skracać. Tak ja bym robiła
____________________
Kasia
Makao 19:18, 24 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
pestka56 napisał(a)
Rozwichrzony jest fajny, ale obserwuj, bo może zacząć wypuszczać długie baty i to już nie będzie fajne. Trzeba go ciut pilnować, nie żeby zaraz kulkę robić, ale trochę skracać. Tak ja bym robiła

Okej, tyle mogę przy nim ogarnąć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 19:20, 24 sie 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Aniu weszłam a tu tyle nowości.
Wrotycz znam obok mojej działki pełno go rośnie. Robię gnojówkę,,ale ona tak śmierdzi, że zaraz wyjeżdżam.
Opuchlaka to trzeba tępić, można też wrotyczem, ale trzeba wiedzieć jak i kiedy grasuje, kiedy składa łobuz jaja. To regularna walki przez 2 lata.
Też kupiła ekstrakt z wrotyczu, ale na pędraki trawnik obsikać. Muszę poczytać czy tera to jeszcze jest sens.

Te deseczki ciekawostka. Napisz ile kupiłaś Tych desek.
U mnie bardzo róże pogryzione i rodki. Widzę też na bergenii i hortkach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies