Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

Magara 23:21, 29 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
TARcia, idziesz ne rekord jeżeli chodzi o stosunek czasu dokonywania nasadzeń do efektów uzyskanych
Trochę się boję do Ciebie zaglądać, bo za każdym razem gdzieś mi z tyłu głowy pojawia się myśl, że może jednak jeszcze nie jestem w moim miejscu docelowym na ziemi, że może warto jeszcze raz zacząć nową przygodę w nowym, lepszym miejscu? (najlepiej bez sąsiadów )
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 09:10, 30 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Mary napisał(a)

Tawulca ode mnie możesz 5 sztuk dostać. Jak podzielisz to pewnie możesz z tego dziesiątki sadzonek uzyskać.


A to bardzo chętnie.
Może w drugiej połowie lipca zrobię jakieś spotkanie to byś się wybrała. Byłaś u mnie tylko raz i to lata temu. To już zupełnie inny ogród
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 09:12, 30 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Mary napisał(a)

W masie to fajnie wygląda. Jako pojedyncze roślinki to jakoś nie za bardzo mi się podobają. Zwisające gałązki się ukorzeniają i jakiś taki nieporządek się robi. Jak te gałązki obcinać to tracą swój urok.


Mary mam gdzies zdjecie Tanaki w masie z wycieczki w Arboretum. Przepieknie wyglada, swietna roslina do lasow takich z lekkim cieniem i wilgocia. Jak znajde pokaze. Byc moze jako pojedynczy nie robi wrazenia nie mialam okazji takiego zobaczyc ale w masie boski


Helen napisał(a)
Tarcia, zaglądam i podziwiam, pięknie się tworzy


ja tez czasem zagladam do Ciebie jak mi powiadomienie przyjdzie, moze nie pisze ale wpadam


Magara napisał(a)
TARcia, idziesz ne rekord jeżeli chodzi o stosunek czasu dokonywania nasadzeń do efektów uzyskanych
Trochę się boję do Ciebie zaglądać, bo za każdym razem gdzieś mi z tyłu głowy pojawia się myśl, że może jednak jeszcze nie jestem w moim miejscu docelowym na ziemi, że może warto jeszcze raz zacząć nową przygodę w nowym, lepszym miejscu? (najlepiej bez sąsiadów )


No brechłam z tym rekordem. W sumie to gonia mnie rosliny by je posadzic, nie chce mi sie sadzic i dolowac, wole od razu na docelowo, dlatego tak hurtem. W nastepnym sezonie planuje dopieszczanie i uzupelnianie brakami. Nigdy nie jest za pozno na zmiane miejsca, to tylko zalezy od Was, widze Twoje obawy przed nowym sasiedztwem, przezywalam to dokladnie tak samo. Rozumiem. Ja sie przeprowadzilam i nie żaluje tych wyborow. Pierwszy raz, bo musialam, sasiedztwo bylo tak uciazliwe, ze psychicznie bylam calkowicie rozwalona, 5 letni koszmar odchorowywalam bardzo długo. Drugim razem nie do konca musialam ale juz myslalam co to bedzie jak mi wywala dach akurat przed tarasem i wolalam sie ewakuowac. Teraz mi miejsce odpowiada ale serio nie wiem co bedzie za kilka lat. Licze, ze dobrze, chcialabym tu zostac. Miejsce mi sie podoba, sasiedzi jak na razie spoko. Jak to mowia do 3 razy sztuka. To moj 3 raz, domy zmieniam tylko mąż wciaz ten sam

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:15, 30 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
dziewczyny w jakiej rozstawie sadzic cisy Hicksi / Hilli. Wczoraj rozmawialismy z lubym co z siatka czy "szmacic" czy dolozyc paneli pelnych czy zielona sciane i idziemy w zielen, cisy lubie i one by tam swietnie wygladały. mam tam ok 16 metrow ile tych cisow potrzebuje?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Roocika 09:31, 30 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tar ja tam podglądam wciąż Twój wątek cichcem.

Masz dar do wyszukiwania pięknych roślin i do ich komponowania.

Co do tawulca pogiętego to też go lubię, moim zdaniem najładniej wygląda w półcieniu, najlepiej wilgotnym

Cisy sadziłam aż 3 przy bramie chyba co 60 cm.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:33, 30 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
Moja koleżanka zakłada teraz (przy pomocy "ogrodnika") duży ogród. Wszędzie oczywiście położył jej szmatę, ciętą pod rośliny na krzyż. A koleżanka ma teren gliniasty, z wysokim poziomem wód gruntowych - przez jej działkę biegnie rów melioracyjny. Jakiś czas temu zaniepokoił ją wygląd róż na jednej z rabat. Po podniesieniu szmaty okazało się, że róże stoją w błocie... Poradziłam jej by przynajmniej wycięła spore koła w tej szmacie wokół posadzonych już roślin, tak by szmata nie blokowała dostępu powietrza i odparowywania wody.



Kasia, można wróżyć spore problemy, może Ci się uda namówić koleżankę na zdjęcie szmaty.

Ostatnio się zastanawiałam nad biowłókniną z wełny owczej, jestem ciekawa, czy ktoś to ma i jak się sprawdza?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 09:53, 30 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Kurtka, zapomniałam sprawdzić te moje Hilli co ile posadzone. Ale chyba 60-70 cm nie więcej
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 09:59, 30 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Tarcia, Roocika - co do tej mojej koleżanki - na razie porobili dodatkowe odwodnienia. Ona wie, że szmata to nie lek na całe zło, ale mieszkają wśród pól, teren mają duży a roślin posadzili dużo ale w większości oczywiście małe. Szmata pomoże im przetrwać pierwsze dwa-trzy lata i nie zamordować się ciągłym pieleniem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:08, 30 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
April napisał(a)
Kurtka, zapomniałam sprawdzić te moje Hilli co ile posadzone. Ale chyba 60-70 cm nie więcej


jak mozesz to jeszcze fotke poslij jak wygladaja, coraz bardziej sie przekonuje do tego pomyslu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 10:11, 30 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Roocika napisał(a)


Kasia, można wróżyć spore problemy, może Ci się uda namówić koleżankę na zdjęcie szmaty.

Ostatnio się zastanawiałam nad biowłókniną z wełny owczej, jestem ciekawa, czy ktoś to ma i jak się sprawdza?

Nie mam ale też myślałam i wydaje mi się, że biodegradacji ulegnie raczej później niż wcześniej. Porównuję z sierścią psa wrzuconą w kompost. Po dwóch latach wciąż wyglądała jakbym dopiero co ją tam wrzuciła. Zresztą włosy ludzkie też po wielu latach są nie rozłożone.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies