Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Chram

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Chram

Darecka 16:42, 08 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1074
A tutaj nasza wesoła twórczość salonowa. Niestety bluszczyk nie przetrwał w tych naszych lochach na poddaszu, więc zastąpiły go bukiety z zatrwianów:


____________________
Zielony Chram
Kordina 21:20, 08 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Wow, ale ciekawe oryginalne wnętrze, widzę, ze lubicie przedmioty z historią, ja też jak określić ten styl? Naturalny, rustykalny? Chyba tak, kamień i drewno.
Sylwia robi kuchnię w stylu rustykalnym z cegłą.
Zatrwiany w tym roku też z nasionek hodowałam, świetne są, porobiłam bukiety i część porozdawałam.
Pozdrawianki zostawiam znowu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 21:32, 08 lis 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Kordina napisał(a)
Wow, ale ciekawe oryginalne wnętrze, widzę, ze lubicie przedmioty z historią, ja też jak określić ten styl? Naturalny, rustykalny? Chyba tak, kamień i drewno.
Sylwia robi kuchnię w stylu rustykalnym z cegłą.
Zatrwiany w tym roku też z nasionek hodowałam, świetne są, porobiłam bukiety i część porozdawałam.
Pozdrawianki zostawiam znowu

Właśnie miałam napisać, że bardzo moje klimaty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mary 22:40, 08 lis 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Darecka napisał(a)

Judith, Jest dokładnie tak jak mówisz, to ziemia z dziada pradziada, na której wychowywał się mój teść, z całym dobrodziejstwem inwentarza. Okolica jest zielona, spokojna i jak dla mnie piękna, z kolei początki zagospodarowania terenu były bardzo trudne, bo jak to kiedyś drzewiej bywało, wszystko co niepotrzebne zakopywane było w obejściu. Przez pierwsze kilka lat praktycznie każde wbicie szpadla w "mojej" części kończyło się wykopaliskami archeologicznymi- pełno szkła, starych garów, czy innego żelastwa, gruzu, folii, a już najgorzej jak trafiły się fragmenty starych dywanów, czy innych szmat. Legenda głosi, że gdzieś tam może być nawet zakopana lodówka (oby nie), więc śmiejemy się z eMem, że pewnego dnia wbijemy szpadel nie tam gdzie trzeba i otworzą się jej wrota, po czym zaleje nas fala lodówkowego światła i rozlegną się chóry anielskie Sporo było tez przypadkowych nasadzeń, wątpliwych estetycznie konstrukcji, czy sprzętów rolniczych, najczęściej zepsutych i czekających na "lepsze czasy", które miały nigdy nie nadejść. Mam nadzieję, że w weekend uda mi się rozpocząć serial archiwalnych zdjęć, gdzie przedstawię kolejne etapy powstawania naszego ogrodu

Rozpoznaję w Tobie eksperta od wykopalisk. Też uważam, że najgorsze do wykopywania są tekstylia. Nie da się wbić szpadla.
U mnie legenda mówi o zderzaku od motocykla, fakty o rowerze, a kwestia wykopalisk dotyczy czasu przeszłego, teraźniejszego i przyszłego.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Darecka 16:32, 09 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1074
Krodino, jest dokładnie tak, jak piszesz. Bardzo lubimy przedmioty z naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, len, juta, a czasem też kuty metal, z "duszą' i historią. Przez 2 sezony jeździliśmy nawet z grupą rekonstrukcji wczesnego średniowiecza na zloty historyczne, bo bardzo fascynuje nas kultura i sztuka z czasów Słowian i Wikingów. Tam nauczyłam się np. robić wełniane krajki na tabliczkach wzorem dam z IX-XI wieku, które wykorzystaliśmy do ozdobienia naszego ogrodowego wigwamu:


Ze starej babcinej szafy zrobiliśmy widoczny w salonie barek oraz drzwi, wystarczyło dołożyć 2 deski i całość pomalować impregnatem.


Po wyłożeniu ściany łupkiem zostało nam go na tyle dużo, że wykorzystałam go też jako obrzeża na rabatach. Przykłady można mnożyć.



Na szybko zerknęłam do wątku Sylwii i jestem pod wrażeniem powstającej kuchni. Cegły i wykończenie drewniane przepiękne, problematycznej fugi przynajmniej na fotkach nie widać- brawo! Czytałam też, że nie narzekasz na niedobór liści z orzechów, łączę się w bólu, bo u nas jest aż 5 ogromnych okazów, które zasypują moje rabaty.

Mam duże zaległości ogrodowiskowe, muszę koniecznie wpaść do Was w końcu z rewizytą i odświeżyć sobie Wasze wątki, albo zapoznać się z nimi od początku
____________________
Zielony Chram
Darecka 16:36, 09 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1074
Kordina napisał(a)
Zatrwiany w tym roku też z nasionek hodowałam, świetne są, porobiłam bukiety i część porozdawałam.
Pozdrawianki zostawiam znowu

Zgadzam się, zatrwiany są rewelacyjne, też je upycham gdzie tylko mogę, fajnie że możemy dzielić się z bliskimi tym, co same wyhodujemy. Muszę podejrzeć je u Ciebie w wątku, jeśli wstawiłaś jakieś ich zdjęcia. Również ślę pozdrowionka, zarówno Tobie, jak i wszystkim odwiedzającym
____________________
Zielony Chram
Darecka 16:46, 09 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1074
Mary napisał(a)

Rozpoznaję w Tobie eksperta od wykopalisk. Też uważam, że najgorsze do wykopywania są tekstylia. Nie da się wbić szpadla.
U mnie legenda mówi o zderzaku od motocykla, fakty o rowerze, a kwestia wykopalisk dotyczy czasu przeszłego, teraźniejszego i przyszłego.


Hej Mary,
To prawda, zabawa w tak ubogaconej ziemi może być czasami drogą przez mękę, ale jaka satysfakcja, kiedy po 30 minutach walki uda Ci się w końcu wyciągnąć jakiegoś wybitnie upartego cholernika z ziemi Życzę Ci jak najmniej archeologicznych doznań, a jak najwięcej radości z prac ogrodowych! No i jakie bicepsy wyhodujemy przy tym, to hoho, nie powstydziłby się ich sam Ronnie Coleman
____________________
Zielony Chram
Muszelka 18:11, 09 lis 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Macie świetne, oryginalne wnętrza i pomysły.
Brawo!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Darecka 18:54, 09 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1074
Muszelko, ja z kolei jestem oczarowana Twoim ogrodem, masz hortensje (i nie tylko) jak z bajki, wszystko perfekcyjnie wypielęgnowane, alejka brzozowa, sąsiedztwo lasów i jezior, rozczulająco urocza psinka, chyba jedyne czego jeszcze można sobie życzyć, to aby móc tam spędzać jak najwięcej czasu. Kochasz swój ogród i to widać na pierwszy rzut oka, a opis z wizytówki chwyta za serduszko.
____________________
Zielony Chram
Kordina 23:04, 09 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Darecka napisał(a)
(...) Bardzo lubimy przedmioty z naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, len, juta, a czasem też kuty metal, z "duszą' i historią. Przez 2 sezony jeździliśmy nawet z grupą rekonstrukcji wczesnego średniowiecza na zloty historyczne, bo bardzo fascynuje nas kultura i sztuka z czasów Słowian i Wikingów(...)

No i wszystko jasne - dlaczego i skąd inspiracje moja chrześnica jeździła na takie zloty historyczne do Malborka
Jak fajnie mieć różne pasje i twórczo żyć, powodzenia
A co do Muszelki, to chyba nie ma osoby, która nie byłaby oczarowana Jej ogrodem
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies