Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Chram

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Chram

Darecka 06:23, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Przedogródek widziany z małego okienka w korytarzu prowadzącym do naszego salonu- pomiędzy bukszpanami znajduje się suchniołek klonik palmowy, wtedy jeszcze mieliśmy nadzieję, że przeżył zimę. Wokół orzechów posadziłam też bluszcz zimozielony, za kilka lat dojdzie prawie do czubka tych drzew:



Soniuta wygrzewa się w kwietniowym słonku, z ziemi wychodzą nieśmiało hosty, a clematisy puszczają listki:


Kolejny punkt programu zmierzający do zakrycia betonozy- mam swoje kratki na hortensje pnące, jupi! Wybór roślin okazał się strzałem w kolano, wychodzi brak wiedzy botanicznej Te sprażone bidulki powędrują w przyszłości na nasze hostowisko pod orzechami i tam już będzie im dobrze
____________________
Zielony Chram
Darecka 06:43, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
20 maj 2018:
Rośliny w przedogródku nabierają masy:


Posadziliśmy żurawki:


27 czerwiec 2018:
Pod koniec maja odwiedziliśmy świetny kiermasz ogrodniczy w Gajewnikach, zamówiłam tez kilka roślin z Internetu. Na rabatę doszły przetaczniki (roboczo zwane przez nas wszetecznikami), tawułki Vision in Red i Moulin Rouge, 2 świecznice (chyba odmiany Black Negligee), wietlice Ursula's Red i Metallicum i oczywiście kolejny klonik (Jaś Wędrowniczek będzie zmieniał swoje miejsce zamieszkania, aż nie przeżyje którejś zimy)


Kolejny wypad, tym razem na kiermasz w Kościerzynie, zakończył się udanymi łowami ogrodowymi, mam w końcu swoje wiklinowe wiszące doniczki, bo plastikowych dłużej już nie mogłam zdzierżyć I znowu łażę i dumam, dumam i marzę. Pod altaną pojawiają się bergenie, podarowane przez moją mamę. Pamiętam, że sadziłyśmy je po ciemku z lampkami czołowymi ze starszą siostrą

____________________
Zielony Chram
Darecka 06:50, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Prawa strona altany:


I początki hostowiska (oj, jak ja uwielbiam wybierać i kupować rośliny! ) Poza hostami zadokowały tu żurwaki, miodunki oraz brunnery Silver Heart. Wprawne oko dostrzeże zieloną, plastikową czapeczkę odstraszacza kretów i nornic- najechały zbrojnie na mój ogród w 2018 roku i od tego czasu prowadzimy wojnę pozycyjną w okopach (a raczej w wykopach ):


Betonów stodolnickich już prawie nie widać, bluszczyk się spisuje na medal, a dach w końcu wymieniony:
____________________
Zielony Chram
Darecka 07:03, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Eksmitujemy brzoskwinię! Po zwierzakach widać, jak upalny był to dzień- a może po prostu zmęczyły się od samego patrzenia na moje poczynania


Nie każdy był pod wrażeniem poczynionych przeze mnie zmian :

____________________
Zielony Chram
Darecka 07:07, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Nie wiadomo kiedy nastał październik:


Ale pogoda była piękna, więc zorganizowaliśmy ognisko drużynowe:


Zaklinanie rzeczywistości- skoro nie możemy pozbyć się betonu i drąga (na razie), to może go wykorzystajmy i trochę zamaskujmy roślinami?
____________________
Zielony Chram
Darecka 07:08, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Tak oto dobrnęliśmy do końca roku 2018, więc odcinek drugi uważam za zakończony, kurtyna!
____________________
Zielony Chram
Agnieszka_Z 09:13, 12 lis 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 487
Jestem pod wrażeniem, ogrom czasu, pracy i cierpliwości włożyliście, aby otrzymać taki efekt. Czekam na trzeci odcinek
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Joku 09:14, 12 lis 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12279
Brzoskwinię przesadziliście czy poszła na ognisko? Czytałam że miała smaczne owoce.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Darecka 09:39, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Brzoskwinia poszła do sadu, dołączyła do pozostałych drzew owocowych
____________________
Zielony Chram
Darecka 09:44, 12 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Dziękuję Agnieszko , prawdopodobnie następny odcinek wstawię w kolejny weekend, przekopane się przez tysiące zdjęć jest trochę czasochłonne, a w 2019 roku w końcu kupiłam telefon z XXI wieku z prawdziwym aparatem i fotek z tego okresu jest masa, muszę odsiać ziarna od plew
____________________
Zielony Chram
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies