Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Chram

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Chram

sylwia_slomc... 23:13, 09 lis 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Fenomenalnie te drzwi wyszły Jestem pod mega wrażeniem, a w Wikingach zakochana. Dwa razy cały serial oglądałam, a piosenkę My Mother Told Me mam ustawioną jako dzwonek w telefonie
A Herezińską się zaczytuję normalnie Oj łączy nas więcej niż myślałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agnieszka_Z 08:32, 10 lis 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 449
Darecka napisał(a)


Czy zatem warto się śpieszyć? Pewnie nie, ale czasem ciężko się powstrzymać W następnym roku (taa, na pewno ) obiecuję sobie trochę poskromić moje rządze, jeśli nie względem wszystkich odmian, to na pewno koktajlówek, bo te krzaczki Black Cherry, które wysiałam później (nie z rozsądku, po prostu były kapryśne i nie chciały kiełkować) rosły zdrowiej i miały więcej owoców.

Ogród uczy cierpliwości, ja pomimo że rok w nim jestem to uczę się czekać. Mam wrażenie, że nic mnie jeszcze tak tego nie nauczyło.
Black Cherry planuję na przyszły sezon. Smakował Ci? Bardzo wysoki urósł?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
sylwia_slomc... 19:49, 10 lis 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Agnieszka_Z napisał(a)

Ogród uczy cierpliwości, ja pomimo że rok w nim jestem to uczę się czekać. Mam wrażenie, że nic mnie jeszcze tak tego nie nauczyło.
Black Cherry planuję na przyszły sezon. Smakował Ci? Bardzo wysoki urósł?

To prawda nic tak nie uczy cierpliwego czekania jak ogród Ja jestem raczej z tych niecierpliwych, albo raczej w gorącej wodzie kąpanych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
UrszulaB 00:21, 11 lis 2023


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Teren masz olbrzymi. Ale już widać, że pięknie go zagospodarujesz. ZYCZE POWODZENIA!
Darecka 05:26, 11 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1075
Kordina napisał(a)
A co do Muszelki, to chyba nie ma osoby, która nie byłaby oczarowana Jej ogrodem

sylwia_slomczewska napisał(a)
Oj łączy nas więcej niż myślałam

Bożenko, Sylwio, Judith, Marysiu, Muszelko, Lidko, Alicjo, Ando, MagdaLenko, Haniu, Basiu, Magdo, Jolu, Zuzanno, Magaro, Agnieszko i Urszulo (mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam),
ogrodowisko to dla mnie kopalnia inspiracji, wiedzy wszelakiej, estetycznych uniesień (ochy i achy), dobrych rad, czy fantastycznych pomysłów. Doceniam każdy zaprezentowany tutaj skrawek ziemi, czy to w skali mikro czy makro, każdy jest unikatowy, ma swoją historię i jest tak różny, jak różni są jego opiekunowie, bez względu na wszystko łączy nas jednak zawsze to jedno- pasja i miłość do ogrodu (oraz do "grzebiuszkowania" w nim ).
____________________
Zielony Chram
Darecka 05:50, 11 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1075
Kordina napisał(a)

No i wszystko jasne - dlaczego i skąd inspiracje moja chrześnica jeździła na takie zloty historyczne do Malborka Jak fajnie mieć różne pasje i twórczo żyć, powodzenia

sylwia_slomczewska napisał(a)
Fenomenalnie te drzwi wyszły Jestem pod mega wrażeniem, a w Wikingach zakochana. Dwa razy cały serial oglądałam, a piosenkę My Mother Told Me mam ustawioną jako dzwonek w telefonie
A Herezińską się zaczytuję normalnie Oj łączy nas więcej niż myślałam

Niesamowite, jaki zbieg okoliczności, ale szczerze powiedziawszy to prędzej spodziewałabym się hiszpańskiej inkwizycji, niż odnalezienia pasjonatki wikingów na forum ogrodniczym Serial był jednym z moich ulubionych, czytać też uwielbiam, ale niestety Herezińskiej nie miałam jeszcze przyjemności (od jakiej pozycji proponujesz zacząć? ).

W Polsce jest organizowanych mnóstwo zjazdów historycznych, w tym takich promujących wczesne średniowiecze, można poczuć się jak na planie filmowym, albo jakbyśmy przenieśli się na chwilę do tamtych czasów. Jednym z najpiękniejszych (jak dla mnie), jest coroczne Mokoszowisko w Grodzisku Rzeczyca (ok 75km na południowy wschód od Łodzi)- szczerze polecam, jeśli kiedyś będziesz miała możliwość (poniżej link do wydarzenia)

https://www.jestesmyslowianami.pl/mokoszowisko-matka-ziemia-mokosz/

Ta pani w zielonym, jeszcze w czerwonych włosach, co ma minę, jakby pierwszy raz widziała, jak się miesza w jajkach, to ja (2018 rok, Odyseja Historyczna, Ląd):
____________________
Zielony Chram
Darecka 05:54, 11 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1075
Agnieszka_Z napisał(a)
Black Cherry planuję na przyszły sezon. Smakował Ci? Bardzo wysoki urósł?


Blach Cherry to dla mnie pozycja obowiązkowa, jeśli chodzi o koktajlówki. Ma w smaku wszystko, czego można sobie życzyć od pomidora: idealny balans słodyczy i kwaskowatości, jest wyrazisty, dla mnie petarda pomidor. Rośnie za to wściekle wysoko i w odpowiednich warunkach owocuje jak szalony
____________________
Zielony Chram
Darecka 06:01, 11 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1075
Panie (i Panowie), niniejszym zapraszam na pierwszy odcinek szumnie zapowiadanego seansu serialowego.

Rok produkcji: Wiosna 2017 (nieprzerwanie, aż po dziś dzień)
Scenariusz i reżyseria: Samo życie
Występują: Darecka, eM, teściowie, Dusia vel Dupsik i Sabcia
Gatunek: Thriller przyrodniczo-obyczajowy z okazjonalnymi elementami horroru i komedii.
____________________
Zielony Chram
Darecka 06:21, 11 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1075
Zacznijmy zatem od samego początku, a w zasadzie od archiwalnych zdjęć z 2006/7 roku, które przedstawiają skalę przedsięwzięcia, z którym przyjdzie się nam mierzyć w przyszłości. Jak już wspominałam na wstępie wątku, działka na której urzęduję należała do dziadków mojego teścia, po ich śmierci dom stał zaniedbany i opuszczony przez jakiś czas, aż teściowie podjęli decyzję o sprzedaży bloków i powrócenia na ojczystą ziemię. Był to teren typowo rolniczy, a stan domu i otoczenia wołał o pomstę do nieba. Tym bardziej ogromny szacunek dla teściów za to, co osiągnęli i z jaką determinacją odbudowali nasze siedlisko.
Ostrzeżenie- poniższe zdjęcia mogą wywołać dyskomfort u co wrażliwszych estetycznie forumowiczów

Tak w 2006 roku wyglądała "moja" część ogrodu, można rozpoznać charakterystyczną studzienkę kanalizacyjną, nadal nie wymyśliłam, jak ją zakryć:


Tytaj widoczna jest stodoła i część przyszłej rabaty obok altany oraz czarna szopka, którą z rozkoszą zamordowałyśmy razem z teściową w 2017 roku :



Z kolei to zdjęcie prezentuje miejsce, w którym obecnie znajduje się plac wyłożony łupkiem:



____________________
Zielony Chram
Darecka 06:28, 11 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1075
Tak prezentował się nasz podjazd (widok na znajdujący się po drugiej stronie ulicy staw):


Rok 2007, rozpoczyna się generalny remont:


Powstaje ogrodzenie (w odległej przyszłości tutaj stanie nasza altana):
____________________
Zielony Chram
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies