Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Chram

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Chram

Darecka 07:00, 05 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Dawno, dawno temu (a dokładniej od kwietnia 2016 roku ), za polami i lasami, w otoczeniu wiekowych klonów mieszkało dwoje młodych, kochających się ludzi, których ogromnym marzeniem było stworzenie wokół siebie zielonej oazy. Mimo, że początki były trudne, brakowało funduszy, ziemia szczególnie urodzajną nie była, obfitowała w przypadkowe nasadzenia, a każde wbicie szpadla było rajem dla archeologa, ale dla ogrodnika to już nie koniecznie, powstał on- nasz zielony chram. Od tego czasu ciągle ewoluuje, co roku staramy się go ulepszyć, ale najbardziej cieszy nas sam proces tworzenia.
____________________
Zielony Chram
Darecka 07:40, 05 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Obiecuję, że wkrótce wstawię zdjęcia oraz dokładną historię ogrodu, w międzyczasie zaś zapraszam do wątku "Metamorfozy ogrodowe", gdzie uchylam rąbka tajemnicy
____________________
Zielony Chram
Judith 10:07, 05 lis 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9934
Dzień dobry . Przyszłam z Metamorfoz, czekam na historię .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Muszelka 10:22, 05 lis 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Witaj Również z wypiekami na twarzy czekam na relację.

Bardzo ujął mnie tekst: "w otoczeniu wiekowych klonów mieszkało dwoje młodych, kochających się ludzi, których ogromnym marzeniem było stworzenie wokół siebie zielonej oazy".
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Darecka 10:39, 05 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Witajcie, dziękuję za odwiedziny, bardzo mi miło, spróbuję Was nie zawieść
____________________
Zielony Chram
LIDKA 10:42, 05 lis 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7136
To ja sie też zapisuję na ten serial.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Darecka 10:48, 05 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Nosiłam się z zamiarem założenia wątku już od dawna (podczytuję Was namiętnie incognito od kilku lat), ale kiedy przyszło co do czego, to z wrażenia zapomniałam się przedstawić. Śpieszę więc czym prędzej tą nieuprzejmość naprawić:

"Cześć, mam na imię Daria, mam 35 lat i jestem anonimowym ogrodnikiem"

( a w zasadzie anonimowa byłam do momentu ujawnienia sią na Ogrodowisku. Swoją drogą, chylę czoła przed całą ogrodowiskową społecznością- sposób, w jaki ze sobą rozmawiacie, jak chętnie i bez zbędnej bufonady dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i historiami oraz jak się na wzajem wspieracie przywraca wiarę w ludzkość )

A oto przed Państwem Darecka w swoim środowisku naturalnym, w gnojaczkach na stopach, z własnoręcznie wyhodowaną sadzonką pomidorsa i radochą wymalowaną na pyszczku (czytała Krystyna Czubówna)
____________________
Zielony Chram
Darecka 10:56, 05 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Zdradzę Wam teraz bez czego nie potrafimy się obejść:
1. Nasze piesy- mimo, że szkodnikują w ogrodzie na potęgę, nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Ten mniejszy biało-czarny rumburak to przytulasek Dusia, na wiosnę tego roku dołączyła do niej Saba, wilczasta bieguska o dostojnym profilu



____________________
Zielony Chram
Alija 11:01, 05 lis 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Ja też przyszłam się przywitać. Twoje zwierzaki już skradły moje serce.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Darecka 11:12, 05 lis 2023


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
2. Pomidorsy- wszystkie, małe, duże, szpiczaste, zielone, w ciapki. Gdybyśmy mieli wybrać jedną rzecz, którą mielibyśmy się żywić do końca życia, wybór jest jeden i oczywisty. Jedyna zasada- pomidorki mają być własnej produkcji. Pierwsze 3 sezony uprawialiśmy je w foliaku, w końcu w tym roku doczekaliśmy się szklarni z poliwęglanu. Nie mamy za bardzo warunków w domu do produkcji rozsad ze względu na małe okna i nikłą ilość światła, ale dla chcącego nic trudnego- zrobiliśmy drewniany stoliczek na parapecie w kuchni i ramkę na grow lighty, którą w miarę rozwoju roślin stopniowo podnosimy do góry. Wygląda jak laboratorium Dextera, ale o dziwo się sprawdza, sadzonki się nie wyciągają i rosną zdrowe




____________________
Zielony Chram
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies