Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 22:07, 05 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zachwycające fotki piwoniowe, a przecież jeszcze nie spektakl, a już spektakl


Sylwia, nikt tego lepiej nie ujął
Z cebulicą spokojnie to podstępny zawodnik, jeszcze Cię zaskoczy, oby mile
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 22:58, 05 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Joku napisał(a)
Mnie trzymają na miejscu zwierzaki a ciebie szklarnia.


Mnie trzyma jedno i drugie
Zwierz już mniej bo dostał karmidło sterowane online, a Małżonek obiecał, że i pomidory nie będą kulą u nogi i też będą sterowane online

Vita, ścieżką podążam, nie piszę bo głównie oglądam i podziwiam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
vita 22:59, 05 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Czy ktoś pamięta moje pięciolitrowe butelki na deszczówkę?
Postanowiłam usprawnić jej pozyskiwanie i nabyłam taki oto plastikowy pojemnik. Coś koło 700 litrów. Rozkłada się i składa, łatwo go na zimę zabezpieczyć i oczyścić. Ma kraniki, sitka, przykrywę na suwak, na razie prowizorycznie ustawiłam, bo mam nadmiar deszczówki
Docelowo stanie pod którąś z rynien domku ogrodnika.









____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:14, 05 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Magara napisał(a)


Mnie trzyma jedno i drugie
Zwierz już mniej bo dostał karmidło sterowane online, a Małżonek obiecał, że i pomidory nie będą kulą u nogi i też będą sterowane online

Vita, ścieżką podążam, nie piszę bo głównie oglądam i podziwiam


Pomidory sterowane online? Zaciekawiłaś mnie. Też muszę ogarnąć uprawy tak, aby wyskoczyć w sezonie choć na parę dni, mam jakieś pomysły, ale moje pomysły to hm, poprzedni wiek
O zwierzu wiem wszystko, bo też głównie oglądam, ale poprawię się teraz
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 23:31, 05 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Jakżeż by można zapomnieć twój zestaw butelek i przelewanie wody jednolitrowym wiaderkiem .
Gdzieś widziałam podobny zbiornik. Chyba zrobiony na podobnej zasadzie jak popularne baseny.
Aktualnie u mnie leje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 23:43, 05 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Joku napisał(a)
Jakżeż by można zapomnieć twój zestaw butelek i przelewanie wody jednolitrowym wiaderkiem .
Gdzieś widziałam podobny zbiornik. Chyba zrobiony na podobnej zasadzie jak popularne baseny.
Aktualnie u mnie leje.


Jola Cóż, jeszcze używam jednolitrowego wiaderka po śledziach, ale mam nadzieję, niedługo. Zbiornik bardzo mi się podoba, ustawiony pod rynną doskonale się sprawdzi, najważniejsze, że zyskałam dodatkowe metry sześcienne na deszczówkę, tak nie lubię podlewać z wodociągu. I nie tylko o cenę chodzi U mnie nie leje! A mogłoby teraz
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 00:12, 06 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
vita napisał(a)


Pomidory sterowane online? Zaciekawiłaś mnie. Też muszę ogarnąć uprawy tak, aby wyskoczyć w sezonie choć na parę dni, mam jakieś pomysły, ale moje pomysły to hm, poprzedni wiek
O zwierzu wiem wszystko, bo też głównie oglądam, ale poprawię się teraz

Skoro karmienie kota online się sprawdza, to i podlewanie pomidorów nie powinno być zbyt trudne Liczę na mojego Małżonka On ma jakieś koncepcje i pomysły, w które nie wnikam
Na chwilę obecną mam możliwość zdalnego włączenia bojlera, podgląd w telefonie na temperaturę w foliaku, na strychu, w szołerku oraz w kociej skrzyni
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
vita 00:41, 06 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Pierwszy dzień bez wiatru, dosyć ciepło, widać i słychać ptaki, ale przede wszystkim snują się już zapachy. Pachnie już u mnie wiosną

Jeffersonia dubia



Kopytnik, Asarum canadense, zaczyna już kwitnąć, acz słabo na fotce widać.



Zawilec A. ranunculoides, możliwe, że 'Pleniflora'



Z bliska

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 01:06, 06 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Magara napisał(a)

Skoro karmienie kota online się sprawdza, to i podlewanie pomidorów nie powinno być zbyt trudne Liczę na mojego Małżonka On ma jakieś koncepcje i pomysły, w które nie wnikam
Na chwilę obecną mam możliwość zdalnego włączenia bojlera, podgląd w telefonie na temperaturę w foliaku, na strychu, w szołerku oraz w kociej skrzyni


Próbuję nadążać, kupiłam sobie szybkowar z funkcją online, mam jednak wątpliwości czy zastosowałam właściwe priorytety? Może ważniejszy byłby podgląd na domek ogrodnika i znikające w tajemniczych okolicznościach drewno do kominka? To wszystko pewnie okaże się konieczne, ale ile ja za to mogłabym kupić ciekawych roślin?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 01:15, 06 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Nowa perspektywa po usunięciu pergoli z hortensją pnącą





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies