Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Krys 21:20, 23 paź 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Zielona napisał(a)
Krysiu - ależ Ci się zazielenił trawniczek! Niby wysiewany na koniec sezonu, a pięknie dał radę zabłysnąć.
I widzę, że grzybowa będzie?

Marta trawnik młodziutki to zielony,a grzyby mam na dole działki w zagajniku sosnowo-brzozowym i nie mam czasu ich pozbierac,az sie wierzyc nie chce.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 21:21, 23 paź 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
ren133 napisał(a)


Jak da sie wejśc to ja bym skosiła najpierw ... potem biohumus


Renia,ale on jeszcze nie nadaje sie do koszenia za niski jest,podaj mi nazwe swojego biohumusu,ma byc ladan pogoda to moze poleje w sobote.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 21:23, 23 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)


Dziękuję Bożenko,ale klony Ginalla od Ciebie pieknie sie przebarwiaja,buziak


Jednego widzę na zdjeciu ze na żólto się przebarwił a są takie które na czerwono?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Zielona 21:29, 23 paź 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Jak to wierzyć się nie chce? Przecież to bardzo wiarygodnie brzmi! Masz tyle pracy i tyle ogarniasz, że wcale mnie to nie dziwi.
jankosia 21:32, 23 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Krysia, a czemu chcesz lać teraz biohumus? Przecież twój trawnik śliczny zieloniutki i wygląda na skoszony- skoro nie był to znaczy że równo rośnie Biohumusy mają ph od 8 w górę. Jesteś pewna że twoja gleba jest na to gotowa? Chyba że chcesz potem biegać i zakwaszać. Jest zaraz listopad. Wiadomo, że siana jesienią trawka nie zagęści się w takim tempie jak wiosenna- nie te temperatury. No i skład jest ważny. Pamiętasz jakie gatunki miałaś w jakich proporcjach? Mi się wydaje, że nawóz teraz spowoduje że trawa bujnie przed zimą, a jak masz w składzie dużo np życicy trwałej to przy zimie ze śniegiem taka buchnięta wygnije- pleśń śniegowa ją weźmie i będziesz potem drapać Zwłaszcza, że przecież masz glinę to już w ogóle...

A w ogóle to ślicznie się zrobiło I pomysł z klonikami popieram w pełni- przyda się troszkę koloru o tej porze Zaraz... przecież ty ambrowce gdzieś ukrywasz Nie ma tam jeszcze ognistej teczy?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Krys 21:35, 23 paź 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bogdzia napisał(a)


Jednego widzę na zdjeciu ze na żólto się przebarwił a są takie które na czerwono?


Bożenko mam takiego o jest czerwony i juz gubi liście ,ukryły sie te moje klony

____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 21:38, 23 paź 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Zielona napisał(a)
Jak to wierzyć się nie chce? Przecież to bardzo wiarygodnie brzmi! Masz tyle pracy i tyle ogarniasz, że wcale mnie to nie dziwi.


Marta moj ogród to lek na całe zło,mój azyl i bardzo się cieszę,że go mam.Teraz to tylko sobota i niedziela pozostaje do pracy,choc jak prost z pracy wpadam prawie prosto do ogrodu to z półtorej godziny mozna cos zrobic,ale pod warunkiem ,że juz nic nie kombinuje tylko robie to co zaplanowałam.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 21:42, 23 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jankosia ma racje żadnego wzmacniania trawy przed zimą bo trawnikowi to na złe wyjdzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 21:43, 23 paź 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Krys napisał(a)


Marta moj ogród to lek na całe zło,mój azyl i bardzo się cieszę,że go mam.Teraz to tylko sobota i niedziela pozostaje do pracy,choc jak prost z pracy wpadam prawie prosto do ogrodu to z półtorej godziny mozna cos zrobic,ale pod warunkiem ,że juz nic nie kombinuje tylko robie to co zaplanowałam.


Już wiem czemu ciągle się nie wyrabiam, ja po prostu kombinuję zamiast trzymać się planu.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Krys 21:43, 23 paź 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
jankosia napisał(a)
Krysia, a czemu chcesz lać teraz biohumus? Przecież twój trawnik śliczny zieloniutki i wygląda na skoszony- skoro nie był to znaczy że równo rośnie Biohumusy mają ph od 8 w górę. Jesteś pewna że twoja gleba jest na to gotowa? Chyba że chcesz potem biegać i zakwaszać. Jest zaraz listopad. Wiadomo, że siana jesienią trawka nie zagęści się w takim tempie jak wiosenna- nie te temperatury. No i skład jest ważny. Pamiętasz jakie gatunki miałaś w jakich proporcjach? Mi się wydaje, że nawóz teraz spowoduje że trawa bujnie przed zimą, a jak masz w składzie dużo np życicy trwałej to przy zimie ze śniegiem taka buchnięta wygnije- pleśń śniegowa ją weźmie i będziesz potem drapać Zwłaszcza, że przecież masz glinę to już w ogóle...

A w ogóle to ślicznie się zrobiło I pomysł z klonikami popieram w pełni- przyda się troszkę koloru o tej porze Zaraz... przecież ty ambrowce gdzieś ukrywasz Nie ma tam jeszcze ognistej teczy?

Monika tak sobie dumam o zasileniu moze z niecierpliwosci,choc trawnik poosiany na zaoranej faceli czyli nawieziony i obornik tez tam byl,moze masz racje poczekam do wiosny,a kosic to tylko w jednym miejscu było co,w pozostałych jeszcze za nisko.

Ambrowce jeszcze sa u mnie zielone nie jeden czerwony ten najnizszy,




o klonach tu na rabatach mysle i wiosna jeden grujecznik musze przesadzic,a co kupiłas dzisiaj w Rogowie bo dlugo byłas?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies