Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

AngelikaX 21:49, 02 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witaj, dziewczyny podrzuciły mi Twój wątek przy planowaniu rabaty frontowej- - piękne masz bukszpanowe stożki i kule.

Będę podglądać

Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Flower1 21:04, 03 mar 2017


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Przemuś pozdrawiam w kolejnym sezonie !
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
skarabeusz 22:35, 12 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Właśnie wpadłam na twój ogród...jestem zauroczona. Wstyd mi, że nie robię nic u siebie (ale to się zmieni w tym sezonie). Bardzo podobają mi się bukszpany... a co ja piszę wszystko mi się podoba, więc wezmę się za planowanie, bo zainspirowałeś mnie. I powiedz mi co to za żółte kuleczki w lewym rogu, ty je formujesz, czy one tak same?



____________________
Magdalena Enklawa w mieście
ele2001 14:38, 13 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Witam Madziu te kuleczki to trzmielina nie miałem na początku pomysłu ale potem zacząłem formować w kulki i tak zostało
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 14:40, 13 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Andzela ,Madziu witam i ja juz mam porządki zrobione laury wyciągnięte i w ogóle wszystkie donice - czakam na ciepełko..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
skarabeusz 14:44, 13 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
A pamiętasz odmianę, bo jest bardzo ładna. Przemko, jest bosko! Ja w tym sezonie muszę się wziąć, ale trudno mi ułożyć plan robót
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
ele2001 14:48, 13 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Witam Mirko przywrotnik ścinam do zera po przekwitnięciu potem solidnie podlewam i nawożę i czekam aż odbije,szałwie wykopałem dlatego że słabo powtarzały kwitnienie i miałem tam łyso na jej miejsce trafiły carexy gold bandy,mam strong annabel sądość sztywne ale po większej burzy się też przewieszają nie muszę podnośnic wszystkich kwiatów tylko te co opadną tam jest gęsto i rośliny podtrzymują się nawzajem któregoś roku powbijałem między krzewy gałęzie jakiś krzaczorów hortensje je przerosły i wtedy nie robiłem nic bo się nie przewracały..


mirkaka napisał(a)
Witaj, przeczytałam cały wątek, początek średnio zachęcający ale potem jak zacząłeś przerabiać wszystkie rabaty to powiem tak, uczeń przerósł mistrza. Myślę że to najpiękniejszy ogród jaki do tej pory widziałam. Wrzucam go sobie do ulubionych bo inspiracji i pomysłów jest tu pełno.

Pięknie kwitnie u Ciebie przywrotnik, jak gęsto masz nasadzenia,że tworzy taką piękną chmurę kwiatów? I czy go jakoś podpierasz że kwiaty nie pokładają się. U mnie kwiaty leżą, zwłaszcza po deszczu. Po przekwitnięciu wycinasz tylko kwiaty czy tniesz do zera?
Zauważyłam,że wyrzuciłeś szałwię pomiędzy hakone i przywrotnikiem, a tak przepięknie tam wyglądała, dlaczego?
I jeszcze pytanie, czy anabelce podwiązujesz każdą łodyżkę żeby się nie pokładały kwiaty? Wiele osób tak robi.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 14:52, 13 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Uschniete liscie nawet pędy przycinam do zdrowych miejsc nic więcej nie robie na wiosnę ładnie odbijają. ja nawoże wiosną tylko jak zachodzi potrzeba bo jesienią niestety nie wystarcza , ale wiosną używam saletry potasowej nie siarczanu!

kasia_c napisał(a)
Przeczytałam u Oli że przyciąłeś żurawki. Jak je się tnie? U mnie listki zmarniały bardzo. Czy jak obetnę wszystkie listki to odbiją czy będą łyse?

A drugie pytanie o bukszpan. Do czego jest nawożenie potasem na wiosnę?

Piękny ogród
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 14:53, 13 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Zrób fotkę możesz wstawić u mnie..

zielona napisał(a)
hejka, Przemku doradz proszę czym nawozić buksy na wiosnę? Moje są trochę liche złe posadzenie teraz się odbija czkawką. Jakiś magnez?
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 14:55, 13 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
To jest zwyczajna euonymus "emerald gold"

skarabeusz napisał(a)
A pamiętasz odmianę, bo jest bardzo ładna. Przemku jest bosko, ja w tym sezonie muszę się wziąć, ale trudno mi ułożyć plan robót
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies