Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

Gardenarium 10:41, 22 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milky Way, konkurencji nie powinno się uczyć, ja jestem chyba wyjątkiem, tutaj się szkoli na Ogrodowisku masa konkurencji, co więcej na kanwie ogrodowiska powstają nowe firmy. Kanciki, lustra, stożki, trawki itd.

Rózg nie było. Koniec wypowiedzi, więcej już nie piszę, a ostatnie słowo należy do Przemka, pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rosa 10:45, 22 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
UlaB napisał(a)


no nie do końca... zawodowo mam do czynienia z własnością intelektualną - też tworzę i dopóki ktoś czegoś nie opatentuje - hulaj dusza! Szefowa zastrzegła nazwę portalu i ma prawo wymagać, by jej nikt nie używał bez jej zgody. Ale sposobu (metody) projektowania i zestawu używanych roślin o ile wiem nie opatentowała (chyba że opatentowała? to droga sądowa stoi otworem). Wielka Jej zasługa niewątpliwie w popularyzacji dbałości o otoczenie, ale nie można komuś odmawiać prawa do naśladowania i tworzenia w podobnym stylu - zarobkowo lub nie. To się nazywa konkurencja na rynku. U mnie natomiast - w sformalizowanym środowisku - nazywa się to tworzeniem szkoły w określonej dziedzinie (o ile osoba z doświadczeniem gromadzi wokół siebie uczniów). I nie ukrywam - ja to znam ze swojego życia. Moje, czy moich kolegów pomysły też często się rozpływają w różne miejsca. Nie ma się o co obrażać i z tego co widzę Szefowa się nie obraża, bo czuje swoją siłę. A że Szefowa ma ogromne doświadczenie, to jak sądzę ma prawo do krytyki, pouczania (skoro mamy wolność słowa i działania) - to po prostu samo przychodzi wraz z doświadczeniem. I wcale nie musi podpowiadać gdzie człowiek popełnia błędy - wcale się jej nie dziwię. Tak jak wcześniej wspomniałam - to prawo rynku, konkurencja i one działają w obie strony. Wiedza i umiejętności są w cenie.

Chyba mylisz pojęcia. Patenty dotyczą wynalazków w tym np. nowych odmian i gatunków roślin . Takie np. rośliny, jak zapewne wiesz, można rozmnażać na własne potrzeby ale nie w celach zarobkowych, o ile nie masz wykupionej licencji.
A w tym przypadku nie chodzi o patent tylko o to, że ktoś wieloletnią pracą wypracowuje sobie swój własny, indywidualny, charakterystyczny dla siebie styl projektowania ogrodów, komponowania i swoje niepowtarzalne układy. I to nazwa się twórczością czyli dziełem a nie patentem .
Nie bez powodu Ogród nie tylko Bukszpanowy znalazł się w albumie wśród 100 innych najwspanialszych i najpiękniejszych ogrodów na świecie.

A co do konkurencji na rynku, to dziś jest tej nieuczciwej tak dużo, jest taka pogoń za pieniędzmi, że ludzie gubią gdzieś po drodze, coś co dziś nie jest już w cenie a kiedyś było .
10:49, 22 mar 2017
Gardenarium napisał(a)
Milky Way, konkurencji nie powinno się uczyć, ja jestem chyba wyjątkiem, tutaj się szkoli na Ogrodowisku masa konkurencji, co więcej na kanwie ogrodowiska powstają nowe firmy. Kanciki, lustra, stożki, trawki itd.

Rózg nie było. Koniec wypowiedzi, więcej już nie piszę, a ostatnie słowo należy do Przemka, pozdrawiam.


Ostatnie słowo należy do Przemka,ja nieśmiało tylko jeszcze napisze,że to wszystko co robisz Danusiu właśnie świadczy o Twojej wielkości i sile ;jesteś jedyna w swoim rodzaju -Ty i szkoła ,którą tworzysz.
UlaB 10:56, 22 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Gardenarium napisał(a)
Milky Way, konkurencji nie powinno się uczyć, ja jestem chyba wyjątkiem, tutaj się szkoli na Ogrodowisku masa konkurencji, co więcej na kanwie ogrodowiska powstają nowe firmy. Kanciki, lustra, stożki, trawki itd.

Rózg nie było. Koniec wypowiedzi, więcej już nie piszę, a ostatnie słowo należy do Przemka, pozdrawiam.


Tak i mi się wydaje - ze ten portal jest z jednej strony Twoim przeogromnym sukcesem, a z drugiej zmorą.... Znak czasów.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kindzia 11:14, 22 mar 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Powiedziano mi przez telefon, że tu tak niemiło się zrobiło, to przeklejam mój wpis od Danusi, bo wiem, że nie każdy tam wchodzi i czyta, żeby nie było, że nie ma tu ludzi wdzięcznych i pamiętających wszystko dobre :

Zastanawiałam się czy napisać...prosiłaś żeby nie, trudno, najwyżej wywalisz.
Każdy jest tylko człowiekiem i ma wady, każdy. Ideałów nie ma, ludzi pasującym wszystkim bez wyjątku też nie. Ale dla mnie, bez Ciebie Danusiu, nie zdarzyłoby się to, co się zdarzyło w moim życiu, znajomość z tyloma życzliwymi ludźmi w realu i ogród, który dla mnie nigdy nie będzie doskonały, ale pobudza do działania moich sąsiadów, ludzi, którzy do tej pory mieli w ogrodzie tylko trochę porozrzucanych jednorocznych kwiatów, a teraz sadzą hortensje i trawy.
I nie piszę to po to, żeby jakieś lizusostwo uprawiać, sporo osób z forum mnie zna i zawsze wygłaszam ten sam pogląd. Będę Ci zawsze wdzięczna Danusiu, nigdy nie zapominam dobrego.

Nie zaglądam do Ciebie codziennie, ale jak już jestem, to kopara mi opada, zawsze! Niedoścignione piękno, jak dla mnie!

Może zanim wywalisz ten wpis, ktoś, kto niesprawiedliwie ocenia, przeczyta.


____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Rosa 11:27, 22 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Kindzia napisał(a)
.....Zastanawiałam się czy napisać...prosiłaś żeby nie, trudno, najwyżej wywalisz.
Każdy jest tylko człowiekiem i ma wady, każdy. Ideałów nie ma, ludzi pasującym wszystkim bez wyjątku też nie. Ale dla mnie, bez Ciebie Danusiu, nie zdarzyłoby się to, co się zdarzyło w moim życiu, znajomość z tyloma życzliwymi ludźmi w realu i ogród, który dla mnie nigdy nie będzie doskonały, ale pobudza do działania moich sąsiadów, ludzi, którzy do tej pory mieli w ogrodzie tylko trochę porozrzucanych jednorocznych kwiatów, a teraz sadzą hortensje i trawy.
I nie piszę to po to, żeby jakieś lizusostwo uprawiać, sporo osób z forum mnie zna i zawsze wygłaszam ten sam pogląd. Będę Ci zawsze wdzięczna Danusiu, nigdy nie zapominam dobrego.

Nie zaglądam do Ciebie codziennie, ale jak już jestem, to kopara mi opada, zawsze! Niedoścignione piękno, jak dla mnie!

Może zanim wywalisz ten wpis, ktoś, kto niesprawiedliwie ocenia, przeczyta.



Dziękuję Kasiu za ten wpis. Jest bardzo szczery i cenny .
Kindzia 11:36, 22 mar 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Rosa napisał(a)

Dziękuję Kasiu za ten wpis. Jest bardzo szczery i cenny .

Po prostu uważam, że nie można kogoś oceniać po chwili. To niesprawiedliwe.
Buziaki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
dorczix 11:56, 22 mar 2017

Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 21
Kindzia napisał(a)

Po prostu uważam, że nie można kogoś oceniać po chwili. To niesprawiedliwe.
Buziaki

Tak samo jak nie można robić komuś przykrości za wpis, który nie tylko nie umieścił ale w dodatku nie zasłużył na takie potraktowanie.. To było przykre.. A Danusi nikt nic nie umniejsza.. Jej pomoc..i cały wkład pracy jaki włożyła w powstawanie naszych ogrodów pozostanie z nami i pewnie jeszcze z naszymi wnukami za co zawsze będziemy Jej wdzięczni!
ele2001 13:27, 22 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
I na tym już zakończmy tą dyskusje proszę Was ok.

Chciałem tylko jeszcze powiedzieć szczególnie tym którzy na ogrodowisku są od niedawna że ja nie jestem jakimś profesjonalistą ..Jestem stolarzem ogród był moją pasją i dlatego tutaj trafiłem podpatrywałem uczyłem się od szefowej i napaliłem na ogrody jak szczerbaty na suchary. Po pracy i w czasie wolnym biegałem z nożycami i przycinałem krzewy znajomym i rodzinie. Ludziom się to spodobało mi też, i pomyślałem że może pasja mogłaby stać się pracą ale to nic wielkiego,jaką ja moge być konkurencją sam z łopatą i sekatorem w ręku nie zakładam ogrodów założyłem ze trzy i to znajomym i tak jest dalej .Czasami wstawiłem jakąś fotkę bo byłem zadowolony z tego co zrobiłem a to wszystko jakoś się obróciło przeciwko mnie.
Danuś ja nie mam żalu Ty też nie miej nie wiem co mogę więcej powiedzieć słabo mi to idzie,za niedługo zrobi się cieplej wyjdzie słońce i humory się nam wszystkim poprawią
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Fuksja 13:32, 22 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Widzę, że najlepszą obroną jest atak.

Pani słowa ,
Ogrodowisko nie jest portalem czyimś, gdzieś sobie istniejącym, jest utrzymywany przez dwoje ludzi tylko (ja i Ronin informatyk), którzy ciężko pracują na jego istnienie, kosztem swojej pracy zawodowej. Wielokrotnie zamiast ustawiać chłopakom rośliny na ogrodzie, ja siedziałam aby skończyć artykuł. To prywatny portal, każdemu udostępniamy miejsce, aby tylko przestrzegał regulaminu.

To widać od początku, że to portal prywatny....Właśnie pokazała nam Pani Danusiu kto tu rządzi, a regulamin wydaje mi się, że obowiązuje wszystkich bez wyjątku.
Sprawy prywatne nie mają tu żadnego znaczenia.

Nikt Pani Danusi nie umniejsza Pnia pracy, talentu itd. mam wielki podziw dla tego co Pani robi ale nie tędy droga.........

Z szacunkiem Ania
____________________
pozdrawiam,Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies