Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Platan - Platanus

Pokaż wątki Pokaż posty

Platan - Platanus

Rejzi 19:44, 05 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Gardenarium napisał(a)
Zawsze możesz go przyciąć do gołego pnia. Jeśli okaże się za duży.
Nie wyrastają sporo, bo to odmiana kulista i nie wyrasta jak zwykły platan.

Podlinkowałam na holenderskie strony

Popatrz na te zdjęcia. To doskonałe drzewo do małych ogrodów, jesli chcesz mieć duży cień, bo duże i gęsto osadzone listowie da duży cień.


Dziękuję bardzo za odpowiedź Danusiu a co byś mi poleciła dla małego ogrodu o szerokości 10m, lepszy jeden platan czy może 2 klony globki? Chce się nimi trochę odsłonić przed dużym budynkiem za płotem. Jest to strona południowa i patelnia, trochę cienia się przyda
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
marekm 08:17, 06 mar 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
nie wiem jak u Ciebie ale klony we Wrocławiu to podstawowe miejskie drzewo, sam na inwestycjach gdzie jesteśmy Generalnym Wykonawcą robót drogowych nasadziliśmy ich setki, mi się już opatrzyły. Mi znacznie bardziej podoba się Platan- mam trzy sztuki i są piękne (szybko przyrastają w koronie i pniu), albo Wiśnia Umbraculifera jeśli chcesz idealny "lizak" jak to mówią architekci krajobrazu, lub dąb green dwarf-chyba najmniejszy przyrost roczny z tych trzech i ładne kolory jesienią
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Gardenarium 08:51, 06 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rejzi napisał(a)


Dziękuję bardzo za odpowiedź Danusiu a co byś mi poleciła dla małego ogrodu o szerokości 10m, lepszy jeden platan czy może 2 klony globki? Chce się nimi trochę odsłonić przed dużym budynkiem za płotem. Jest to strona południowa i patelnia, trochę cienia się przyda


Zdecydowanie bardziej polecam platany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 09:46, 06 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Gardenarium napisał(a)


Zdecydowanie bardziej polecam platany.


Dziękuję bardzo Danusiu, jesteś niezawodna
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Elinka 10:06, 06 mar 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Danusiu a jak wyglada spraw ciecia kulistych alphens globe , mam wsadzone w ubieglym sezonie i korona przyrosla o jakies pol metra , poprzycinac pedy zeby sie zageszczaly czy dac im spokoj. Jesli tak to kiedy jakos na dniach chyba?
____________________
elinkowy-ogrod
Gardenarium 10:42, 06 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym dała spokój, możesz co kilka lat ogłowić do zera, jak wierzbę wśród mazowieckich pól
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 11:54, 06 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
marekm napisał(a)
nie wiem jak u Ciebie ale klony we Wrocławiu to podstawowe miejskie drzewo, sam na inwestycjach gdzie jesteśmy Generalnym Wykonawcą robót drogowych nasadziliśmy ich setki, mi się już opatrzyły. Mi znacznie bardziej podoba się Platan- mam trzy sztuki i są piękne (szybko przyrastają w koronie i pniu), albo Wiśnia Umbraculifera jeśli chcesz idealny "lizak" jak to mówią architekci krajobrazu, lub dąb green dwarf-chyba najmniejszy przyrost roczny z tych trzech i ładne kolory jesienią


Dziękuję za odpowiedź. Racja platany ciekawszy
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 19:03, 29 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Mam jeszcze jedno pytanie, w jakiej odległości od siebie sadzić Platany alphen's globe?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
LUNA 23:41, 31 mar 2018

Dołączył: 28 wrz 2017
Posty: 4
Witam serdecznie, czy platan alphen's globe można posadzić na tarasie w odległości 5 metrów od budynku i 2 metrów od filara balkonu i czy sadzenia akurat platana na tarasie to dobry pomysł ? Mam taras od południa i wymyśliłam sobie drzewko które da nam troszkę cienia. Chciałam od dołu obsadzić je bukszpanem, a koroną podświetlić, obawiam się jednak czy korzenie nie rozsadzą tarasu.
Gardenarium 10:35, 01 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą rozsadzić, bo to jednak platan. A miejsca dość mało. Każde drzewko może rozsadzić, chyba że będzie to coś z iglaków na pniu, lub trzmielina na pniu. Jak najwyższa jest możliwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies