Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

LewOgrodowy 22:04, 20 mar 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Ale na macie i tak chwasty rosną.
Zobacz ten wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Monika
Jurus 22:07, 20 mar 2016

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 13
Aaa wiem o tym i po pierwszym moim razie zakupilem agro tkanine czyli ta wersja z plastikowymi paskami no i tutaj niema juz chwastow do tego iglelki z lasu a pozniej kora .... 6 lat i zero plewienia kochana!!
megabasia 08:48, 21 mar 2016

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Jurus, każdy z nas indywidualnie decyduje o stosowaniu lub nie maty ogrodowej,choć na tym forum jak wynika z postów stanowcza większość jest przeciw matom. A dlaczego? - przeczytaj ten wątek podany przez Monikę, zawsze warto poszerzyć wiedzę Ja nie miałam pojęcia o szkodliwości mat, póki tego nie przestudiowałam.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Jurus 01:55, 24 mar 2016

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 13
Przeczytalem lecz nadal zostaje przy moim mata plastikowa plus igly z lasu plus kora jest tak gruba warstwa tego ze ani chwastow ani kozeni
sylwia_slomc... 06:05, 24 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ja u siebie mam matę , ale z materiału nie z plastiku po 4 latach w truskawkach zaczęła się rozkładać, liczę na to , że pod ściółka tez ten proces nastąpi , a ze względu na wielkość powierzchni trawy jaką musiałabym usuwać było to jedyne z możliwych rozwiązań, ale to prawda na macie ściółkę też trzeba plewić bo chwasty nawiewa jak się sieją na sąsiednich polach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 11:57, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jurus napisał(a)
Przeczytalem lecz nadal zostaje przy moim mata plastikowa plus igly z lasu plus kora jest tak gruba warstwa tego ze ani chwastow ani kozeni


A więc mylisz się, skoro jesteś taki sprytny, to na macie ptak narobi, nasiona wiatr przyniesie i na szmacie wyrosną. Ale poklasku u nas nie znajdziesz, więc nie szerz proszę takich sposobów uprawy, bo nie są zgodne z dobrym i prawidłowym sposobem uprawy gleby. Szerz te wiedzę dla siebie nie na Ogrodowisku, które preferuje zdrowe i prawidłowe sposoby prowadzenia ogrodu..

Igły z lasu powinny być kompostowane wcześniej, nie kładzie się suchych na szmacie, bo to niczemu nie służy. Jak widać idziesz na łatwiznę, nie nie robić, nic nie pielić, nie nie przygotowywać, igieł i kory za darmo nazbierać w lesie, nie kompostować, nawalić na szmatę i git.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 21:13, 11 kwi 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jurus napisał(a)
Aaa wiem o tym i po pierwszym moim razie zakupilem agro tkanine czyli ta wersja z plastikowymi paskami no i tutaj niema juz chwastow do tego iglelki z lasu a pozniej kora .... 6 lat i zero plewienia kochana!!


Jurus, pozyskiwanie ściółki z lasu jest zabronione. Nie masz się czym chwalić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Jurus 09:43, 12 kwi 2016

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 13
Prawda taka ze ide na latwizne poniewaz nie mieszkam juz od lat w domu rodzicow a chce aby mama w ,,swoim,, wieku miala jak naj mniej pracy a mogla sie cieszyc ogrodem a co do igielek pozyskuje je ze swojego lasu
wietrzyk 23:41, 13 kwi 2016


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gardenarium napisał(a)


A więc mylisz się, skoro jesteś taki sprytny, to na macie ptak narobi, nasiona wiatr przyniesie i na szmacie wyrosną. Ale poklasku u nas nie znajdziesz, więc nie szerz proszę takich sposobów uprawy, bo nie są zgodne z dobrym i prawidłowym sposobem uprawy gleby. Szerz te wiedzę dla siebie nie na Ogrodowisku, które preferuje zdrowe i prawidłowe sposoby prowadzenia ogrodu..

Igły z lasu powinny być kompostowane wcześniej, nie kładzie się suchych na szmacie, bo to niczemu nie służy. Jak widać idziesz na łatwiznę, nie nie robić, nic nie pielić, nie nie przygotowywać, igieł i kory za darmo nazbierać w lesie, nie kompostować, nawalić na szmatę i git.


Brakuje mi tu przycisku "Lubię to!" Podpisuję się pod tym co napisała Danusia rękami i nogami. Wydaje Ci się Jurus, że ok bo pielić nie trzeba? To Twój komfort ma bardzo krótkie i kruche nóżki
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Izoldka 08:24, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
wietrzyk napisał(a)


Brakuje mi tu przycisku "Lubię to!" Podpisuję się pod tym co napisała Danusia rękami i nogami.


Też o tym pomyślałam - za dużo FB oj za dużo
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies