Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

Mirka 16:02, 01 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Czy ktoś już ciął derenia białego i ma na zbyciu patyczki i może mi podesłać będę wdzięczna dzięki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gardenarium 10:32, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podaj to w wątku "przyjme".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Napia 22:05, 23 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Mam cztery derenie sibrica variegata i chciałabym je czymś podsadzić. Jak myślicie czy funkie i żurawki to dobry wybór?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardenarium 11:01, 24 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być tylko nie pod samym krzewem, bo połozy się i przykryje. Miskanty dobre, hortensje bukietowe obok, nie z przodu bo podobna wielkość.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Napia 12:15, 24 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Danusiu bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Derenie nie rosną w rządku, tylko tak raczej w kupie i nie wyglądają najpiękniej. W zeszlym roku posadziłam je na wiosnę i niestety, nie przycięłam i rosły sobie takie kikuty W tym roku przycięłam je na wysokości 30 cm i liczę na to, że odżyją. Hortensje będą obok, ale z przodu przed dereniami mam trochę pustego miejsca i myślałam o czymś delikatnym ale zadarniającym. Muszę przyznać, że spodobal mi się pomysł z miskantem. W ogole nie brałam go wcześniej pod uwagę, a to może być niezłe rozwiązanie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Vega 11:38, 26 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Chciałabym posadzić taki ok.10 metrowy szpaler z dereni. I mam trudny wybór, bo dereni sporo .
W takim szpalerze ile najlepiej rodzajów dereni posadzić, żeby było ładnie? I w jakich odstępach,
jeżeli posadzę tak jak na początku dziewczyny pokazały: np. aurea, elegantissma, sibirica lub może
jeszcze flaviramea? Albo zamiast siberica posadzić siberian pearls?

Ten ivory halo bardzo ładnie z iglakami wygląda więc i on znajdzie się na przyszłej rabacie zimozielonej.
A jest może tez taki mniejszy z żółtymi pędami?
Gardenarium 19:35, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W szpalerze sadzimy jedną odmianę. co metr - półtora, zależy od gatunku lub odmiany. Nie sadź takiego zestawu każda sztuka inna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vega 20:38, 26 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Dzięki Danusiu za odpowiedź. Tym trudniejszy przede mną wybór.
Ja mam chyba tendencję do sadzenia pojedynczych roślin, bo chciałabym jak najwięcej rodzajów
zmieścić na mojej działce.
Gardenarium 21:01, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to źle, będziesz robiła ogród w nieskończoność I ciągle będziesz niezadowolona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vega 21:41, 26 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Dzięki Danusiu za wylanie mi kubła zimnej wody.
Na szczęście dopiero zaczęłam obsadzanie ogrodu, więc nie zdążyłam jeszcze za bardzo
narozrabiać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies