Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

Gardenarium 17:45, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam lekturę

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/392-jak-stworzyc-ogrod-marzen
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vega 18:37, 31 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Dziękuję Danusiu za podrzucenie artykułów.
Czytam naprawdę dużo, ale to wszystko nie jest prostą sprawą. Zwłaszcza, że w obecnych czasach
wybór roślin jest naprawdę ogromny.
Gardenarium 19:21, 31 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tak, ja spędziłam 40 lat na tym i "zęby zjadłam", jak chcesz idź tą drogą, kupuj co się podoba, za 40 lat pogadamy, albo korzystaj z moich rad, będziesz mądrzejsza wcześniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vega 22:15, 31 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Hehe... za 40 lat to mnie tutaj już nie będzie , więc wniosek jest oczywisty.

Oglądam właśnie realizacje Twoich ogrodów i widzę, że większe skupiska jednego rodzaju
roślin wprowadzają spokój i ład w ogrodzie. Więc wniosek jest też dla mnie oczywisty.
Gardenarium 09:51, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i już jesteś ode mnie lepsza niż ja w tym czasie. Doszłam do tego po 5 latach a Ty w pięć minut.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vega 15:12, 01 kwi 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Danusiu, ale się uśmiałam, jak przeczytałam Twojego posta.
Wszystko w tej chwili pędzi do przodu .
katiaxx 01:21, 11 maj 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Zakupiłam dwa derenie gouchaulti, zastanawiam się czy jak wsadzę dwa obok siebie to nie będzie przesada ? To dość wyrazista roślina może lepiej będzie wyglądał w pojedynczych nasadzeniach jako akcent ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Ewik 08:47, 11 maj 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Gardenarium napisał(a)
No i już jesteś ode mnie lepsza niż ja w tym czasie. Doszłam do tego po 5 latach a Ty w pięć minut.


super tekst jak dobrze,że są jeszcze takie osoby jak Danusia,które chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
katiaxx 10:51, 12 maj 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Danusiu, doradź mi jeszcze odnośnie tych dereni proszę, mam tuje jako ekran, dużo niżej lawenda i brakuje mi pół-piętra, pomyślałam o dereniu ivory halo bo widziałam go w którejś z twoich realizacji, byłby lepszy bo niższy i wolniej rośnie ale nie ma w okolicznych szkółkach. Mam derenia gouchaultii - czy mogę go nasadzić a potem przycinać czy nie da rady i po dwóch sezonach będzie brzydalem ? Pozostaje jeszcze kwestia czy do lawendy białego zawilca brzozy i piórkówki będzie bardziej pasować "zimnawy" ivory halo czy żółty gouchaultii
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Sebek 20:21, 26 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kolorystycznie i ten i ten się wpasuje - choć jeśli miałbym wybierać, to bardziej pasowałby mi ten żółty Myślę, że regularne cięcie pozwoli im tam długo rosnąć, także możesz posadzić Rośliny to nie dom, zawsze możesz je przenieść
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies