Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

aterus 11:18, 12 kwi 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Gardenarium napisał(a)
Nigdy nie kupiłabym działki z sosnami i dębem

Różnie w życiu się układa. Te sosny rosną tylko wzdłuż jednej granicy ogrodu. Przed nimi musi powstać zimozielona wysoka ściana zieleni, która zasłoni nieciekawe widoki. Może to i będzie trudne. Tu się udało:
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113380,11787350,Projekty_ogrodow___lesny_ogrod_pod_wysokimi_sosnami.html
Ty, Danusiu, równiez z powodzeniem potrafisz okiełznać teren pod dużymi sosnami: http://www.ogrodowisko.pl/watek/556-zywoploty-strzyzone-z-cisa



____________________
inag 14:01, 19 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam. Mam ten sam problem... Po jednej stronie ogrodzenia rośnie kilka większych sosen samosiejek, które były już tu na długo przed kupnem działki. Jest tam półcień i planuję posadzić białe rh w zestawie z trawami. Przed sosnami jednak chciałabym umiejscowić 3 świerki serbskie (duże od razu). Byłam już pewna, ze tak zrobię, bo nic lepszego nie wymyśliłam... Teraz czytam,że koło sosen to kaplica z nimi będzie;-(((( Załamałam się już całkowicie..
Jeżeli możecie to spójrzcie fachowym okiem, czy tam mają szansę na przetrwanie i czy to dobry pomysł... Bardzo proszę
(Zaznaczyłam je niebieskimi kropkami)

____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 15:25, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rh będzie dobrze, ale podlewać musisz bo inaczej nic z tego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 15:27, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Tam jest nawodnienie, więc nie ma problemu... a czy te serby będą pasować? Czy zostawić same rh w ilości kilkanaście sztuk obok siebie??/
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 15:30, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Myślałam o takiej kompozycji ze świerkami:
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 15:30, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawodnienie, nawodnieniem, ale jeśli Rh rosną pod drzewami, pod ich okapem to działa jak parasol i w czasie deszczu nawadnianie nie chodzi a z deszczu nie dostają,. więc nie byłabym taka pewna. Dolewać, radzę Ci dobrze , bo wiem co to znaczy, pod sosnami niejeden ogród zrobiłam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 15:32, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Zapisane i zapamiętane!!!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
dajana 21:44, 21 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Czy świerki serbskie wiosną mają inny kolor ? zaczynam się niepokoić Moje Serby z wierzchniej strony nie są zielone ,wyglądają jakby zaczęły żółknąc Dziwne bo wszystkie w ten sam sposób Nie mają za sucho ani za mokro ,nie rosną w chwastach i nie mają żadnych robali .Obejrzałam je przez lupę a mimo to nie są tak zielone jak były w ubiegłym roku .Zrobię jutro zdjęcie ,nie wiem czy to normalny kolor o tej porze roku czy coś im potrzeba a ja nie wiem .Dotyczy to wszystkich świerków które posiadam Od spodu są zielone, a tam gdzie światło bardziej dochodzi są sporo jaśniejsze Igły nie oblatują ,tylko ten kolor mnie niepokoi .Czy ktoś może też tak ma?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
margi 17:33, 22 kwi 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Posadziłam świerki ok marca tego roku,podlewamy doglądamy zauważyłam na samych dolnych gałązkach odbarwienia i żółte gałazki Nie dawałam kwaśnej ziemi bo wiem,że kwaśnej nie lubią
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
dajana 17:56, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Zamieszczam zdjęcie moich Serbów wyzej opisanych .Proszę zerknąć na nie obejrzałam je dzisiaj raz jeszcze i nadal niczego nie zauważyłam .Dlaczego zmieniają zatem kolor?



____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies