Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

ZbigniewG 20:25, 02 kwi 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Jagoda jak chcesz im i sobie zaszkodzić to możesz czemu nie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Jagodaa 08:03, 03 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Gdyby ich los byłby mi obojętny nie zadawałabym tutaj tego pytania Zbyszku .

A tak na poważnie: zaszkodziłabym im, bo kwiecień to już za późno na cięcie? Czy z innego powodu?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Izabella66 12:21, 03 kwi 2014

Dołączył: 03 kwi 2014
Posty: 1

Witam serdecznie,
W jakiej odległości od siebie sadzone są te świerki serbskie, aby utworzyły tak gęstą "ścianę" jak na zdjęciu?
Pozdrawiam,
ZbigniewG 18:50, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Jagoda iglaki mające przewodnik po jego przycięciu głupieją i każda gałąź z górnego pietra zaczyna się ścigać a zysk w dolnych partiach jest raczej wątpliwy

poczekaj zagęszczą się same
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Jagodaa 21:58, 03 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja nie miałam na myśli przycinania głównego przewodnika, tylko tych bocznych, tworzących gałęzie. Najprościej to zobrazuję na zdjęciu. Jutro zrobię.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 23:01, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jagodaa napisał(a)
Kupiłam kilka świerków i chętnie przyciełabym niektórym część przewodników, ponieważ są zbyt wybujałe, a chciałabym, aby się od razu zaczęły zagęszczać. Czy mogę to zrobić zaraz po posadzeniu (w tym tygodniu), żeby nie było za późno, a może już jest?


Nieraz kupuję tak przycięte świerki z Niemiec, szkółkarze je tak zagęszczają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aterus 18:12, 04 kwi 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Czy świerki serbskie przyjęłyby się i jako-tako rosły, gdyby posadzić je w rzędzie w odległości 1,5m od szpaleru 8-metrowych sosen? Wiem, że to ogromna konkurencja ze strony dużych drzew, ale każde pół metra dalej to duży problem (chodzi o usytuowanie działki: wjazdu, bramy itp).
Przygotowując glebę pod sadzenie spróbowałbym podwyższyć pH, w przyszłości kompost, ewentualne wapnowanie (żeby zredukowac zakwaszanie ze strony sosen). Do tego regularne podlewanie. Sosny mają palowy system korzeniowy, może te 1,5 metra byłyby do przyjęcia? Będę wdzięczny za sugestie!


____________________
Gardenarium 16:40, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, igły z sosen zaduszą świerki, bo będą stale na nie leciały. Albo jedno albo drugie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aterus 22:00, 06 kwi 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51

To leżę... Albo będę musiał wybudować mur, albo wyciąć 40 drzew...

Albo sprzedać działkę...
____________________
Gardenarium 21:46, 10 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nigdy nie kupiłabym działki z sosnami i dębem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies