Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Gardenarium 22:14, 03 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to daglezja zielona? Pokaż zbliżenia igieł. Po samym pokroju trudno odgadnąć
Picea pungens tez nie musi być wcale srebrny. Siewki mają różne odcienie, ale taki "zieloniasty" to też nie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagodaa 12:11, 23 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Przy sadzeniu świerków zauważyłam, że jeden ma dwa pnie. Chciałabym się upewnić, czy muszę ten cieńszy wyciąć i ewentualnie kiedy to zrobić?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 14:14, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie, jak chcesz mieć idealne "choinki" to utnij wczesną wiosną w marcu np. Utnij drugi przewodnik chyba że zdjęcie wskaże inną radę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagodaa 19:21, 23 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Danusiu, mam nadzieję, że jutro wróce do domu przed zmrokiem, to zrobie zdjęcia. Dziękuję
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 19:47, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo narysuj, też podpowiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagodaa 20:10, 23 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A właściwie od czego ja mam lampę błyskową? już mam:



Trochę mi go szkoda, bo będzie bardzo łysy, ale jak trzeba to wytnę jeden przewodnik.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
dajana 22:07, 23 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Ja też mam pytanie dotyczące świerków Serbskich, mam ich 15 szt ,rosną w rzędzie na skarpie od maja ub roku .Pięknie się przyjęły są zdrowe i jak widać na zdjęciu mają całkiem ładny zagęszczony pokrój Pytanie moje brzmi :czy na wiosnę powinnam przyciąć te stojące cienkie czubki czyli przewodnik? jesli tak ,to ile mniej więcej cm aby u góry tez się zagęściły Chciałabym aby najdłużej nie przekroczyły 2,5 m wysokości ,wiem ze w pewnym momencie już nie da się zatrzymać ich wzrostu ale niech się w tym czasie pięknie zagęszczą również od góry .Niestety za siatką to pole i mam problem z chwastami które przechodzą do mnie z prędkością światła ,stąd ta włóknina ale ona nie jest pod serbami tylko na siatce ,resztę plewie bez końca

Mam jeszcze jedno pytanie do drugiego zdjęcia



Tak wyglądały zaraz po posadzeniu Niby gatunek ten sam ale bardzo sie od siebie róznią Jestem bardzo ciekawa jak będą wyglądały po kilku latach bo widziałam bardzo różny pokrój tych samych gatunków .

Pytanie dotyczy tej skarpy Ona musiała być usypana z uwagi na wyższy poziom działki za siatką Opady deszczu i woda zmywała mi ziemię z działki i stała przy garażu Ta skarpa to taki mur oporowy ,tylko ze ona jest na metr wysoka i dwa szeroka W planach mam dosypać ziemi ,wyrównać i wymurować z ładnego kamienia mur.Wpadł mi jeszcze jeden pomysł do głowy aby ten drugi metr szerokości zrobic nie co nizej co utworzyłoby taką półkę Boki obsadzić mocno zadarniającymi roślinami a resztę obsadzić innymi pięknymi roślinami na róznych wyskościach nawet fajnie by sie rośliny prezentowały i tworzyły taka szerszą całość (moze jestem w błędzie nie wiem )Który pomysł będzie bardziej efektowny ? a moze ktoś ma jeszcze ciekawszy i chciałby się nim ze mną podzielić Skarpa ma 25m długości bo pózniej łączy się z wzniesieniem 5 m wyższym od reszty i tworzy wzniesienie na całej szerokości działki Bardzo dziękuję za wasze sugestie na które bardzo liczę


____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
ZbigniewG 08:27, 24 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
dajana napisał(a)
... Chciałabym aby najdłużej nie przekroczyły 2,5 m wysokości ,wiem ze w pewnym momencie już nie da się zatrzymać ich wzrostu ale niech się w tym czasie pięknie zagęszczą również od góry .Niestety za siatką to pole i mam problem z chwastami które przechodzą do mnie z prędkością światła..

Dajana otrzymasz kilka niewątpliwie słusznych podpowiedzi
moja jest taka -przycinanie serbów na wysokość gdy nie ma do tego konieczności to co najmniej wykroczenie przeciwko ich pięknu , nic nie zatrzyma nasionek chwastów !!!

skarpa zerknij
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2671-dzialka-prawie-w-borach-tucholskich?page=207#post_2
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 08:32, 24 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jagodaa napisał(a)




Trochę mi go szkoda, bo będzie bardzo łysy, ale jak trzeba to wytnę jeden przewodnik.


Ja bym tu cięła, żeby dołem go nie ogołocić





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 08:44, 24 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
trudno narażę się Danusi na tej wysokości będzie ciągły bałagan, łysina po roku zarośnie szkoda że u facetów tak nie jest
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies