Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Gardenarium 17:43, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Im żyźniejsza gleba (próchnica) tym lepiej będzie rósł. Jeśli bardzo sucho przynajmniej przez pierwszy rok trzeba podlewać. W chwastach nie powinien rosnąć, bo będą zamierały dolne piętra gałęzi.

Inne drzewo? daglezja zielona, świerk pospolity, sosna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 19:44, 09 mar 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Pani jest kochana! Dziękuję serdecznie! Przeszukałam właśnie strony i świerk ma masę odmian...niedobrze Lepiej mieć mniejszy wybór
Czy zaproponowałaby mi Pani jakąś konkretną odmianę? Zależy mi, żeby olbrzym nie wyrósł, bo mąż się boi, że się później na dom przewróci
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 19:46, 09 mar 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
A daglezje jakie piękne i też nie mogę zdecydować się na konkretną odmianę
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 10:34, 10 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pseudotsuga menziesii 'Glauca'.


Sosny się sypią, ale niektórzy lubią np. Pinus breweriana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 11:12, 24 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
florovit-nawoz-do-iglakow

Czy takie coś będzie dobre dla moich serbów? dosypywać tak jak piszą? kwiecień czerwiec i sierpień?

jambosana 19:02, 27 mar 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Metr odległości od siebie w żywopłocie to od pieńka? Źle sobie policzyłam i wyszło mi tak 70-90 cm przesadzać ? Wtedy na zbyciu man 2 świerki... One są takie 1,5 i już teraz niektore lekko się stykają ze sobą
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Gardenarium 16:10, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzysiekj napisał(a)
florovit-nawoz-do-iglakow

Czy takie coś będzie dobre dla moich serbów? dosypywać tak jak piszą? kwiecień czerwiec i sierpień?





Nie, bo świerk serbski ma inne wymagania niż większość iglaków. Dla niego zwykły florowit, jak dla liściastych, no chyba że jest na opakowaniu napisane że dla świerka serbskiego[
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:11, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jambosana napisał(a)
Metr odległości od siebie w żywopłocie to od pieńka? Źle sobie policzyłam i wyszło mi tak 70-90 cm przesadzać ? Wtedy na zbyciu man 2 świerki... One są takie 1,5 i już teraz niektore lekko się stykają ze sobą


Zostawić. Będzie zwarty szpaler.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 10:43, 02 kwi 2014

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Gardenarium napisał(a)




Nie, bo świerk serbski ma inne wymagania niż większość iglaków. Dla niego zwykły florowit, jak dla liściastych, no chyba że jest na opakowaniu napisane że dla świerka serbskiego[


Jej, a ja pinivitem opryskałam moje młodziutkie serby. I zaczęły brązowieć im igły. Czy to może być wina zbyt wczesnego i na dodatek nieodpowiedniego nawożenia?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Jagodaa 16:13, 02 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Kupiłam kilka świerków i chętnie przyciełabym niektórym część przewodników, ponieważ są zbyt wybujałe, a chciałabym, aby się od razu zaczęły zagęszczać. Czy mogę to zrobić zaraz po posadzeniu (w tym tygodniu), żeby nie było za późno, a może już jest?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies