Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

dajana 13:53, 24 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Zbyszku dziękuje ,odpowiedziałam ci na twoim wątku .Miłego weekendu
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Jagodaa 14:18, 03 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Spóźnione, poferyjne podziękowania przesyłam.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 23:18, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybym to widziała w realu na pewno podjęłabym może lepszą decyzję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kura_domowa 16:21, 15 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Ja niczym córka marniotrawna wracam z prośbą o pomoc. Generalnie staram się w wolnej chwili zaglądac na ogrodowisko, mimo, ze nie jestem aktywną uczestniczką forum.
Jakiś czas temu posadziłam sobie szpaler świerków serbskich.
Jeden z nich mi schnie marnieje w oczach. Od góry są największe straty, ale w środku też. Niepokoi mnie, że u świerka obok też są jakies małe zmiany.
Co to może być? czy uda mi się go uratować?





____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
Gardenarium 16:58, 15 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podczas sadzenia jakie miał korzenie, poucinane czy w całości? Przenawoziłaś go, czy nie nawoziłaś, Czy nie stoi w wodzie ?. To pierwsze pytania jakie należy zadać. No i czy nie ma galasów czyli takich zgrubień jak zielone "szyszeczki".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kura_domowa 21:10, 15 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Dziekuje za odpowiedz. Szczerze mowiac niezbyt dokladnie pamietam. swierk byl sadzony 2 lata temu - na wiosne . I zeszlym roku dostal tylko rosahumus jednorazowo. Tak jak inne swierki. Tyle ze faktycznie moglobyc go za duzo - roztwor mial kolor raczej kawy niz herbaty no ale inne tez byly tak samo potraktowane.
Wydaje mi sie ze mial korzenie w calosci jak sadzilismy go z doniczki.
Na 100 % nie ma za duzo wody.
Za galasami musze za dnia sie rozejrzec, bo szczerze mowiac jest to calkowicie nowy dla mnie termin.

W zeszlym roku w jego towarzystwo przesadzilismy stara tuje. Moglismy przy tym faktycznie naruszyc jego system korzeniowy jesli tak sie stalo, to mimo wszystko jest dla mniego szansa?
____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
Gardenarium 11:57, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie nie ma szansy, on zamiera. Jak chcesz ratować poucinaj mu chore gałęzie, wierzchołek i wszystko co widzisz, przekrój gałązki zobacz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kura_domowa 13:07, 16 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Dziekuje za pomoc.
Serce mi krwawi. postaram sie jeszcze o niego powalczyc, bo zwyczjnie nie potrafie nie dawac szansy, ale przynajmiej wiem ze musze pogodzic sie ze strata.
czy moge ciac teraz, czy czekac do wiosny ?
____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
Gardenarium 15:16, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tnij nawet teraz. odetniesz być może chorobę szybciej. Może prędzej da mu to siły na regenerację w dobrym miejscu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 09:54, 09 mar 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Chciałabym posadzić świerka serbskiego za płotem. Między płotami mojej działki a sąsiada jest do 5 metrów szerokości. Gleba jest piaszczysta, mocno. Wcześniej był las sosnowo-brzozowy.
Jakie ma wymagania glebowe? Czy może zastosować inny rodzaj drzewa iglastego - jaki? Chciałabym obsadzić 40 metrów na długość. Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies