Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

KDZ 21:24, 30 mar 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Witam wszystkich serdecznie,
nie chciałem zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.
Chciałbym zrobić żywopłot strzyżony o wysokości 2,5m
Mój wybór padł na świerk serbski, ale czytając ten wątek zaczynam się zastanawiać czy uda się go utrzymać na tej wysokości? W grę wchodzi jeszcze choina kanadyjska. Stanowisko nie należy do najmocniej nasłonecznionych, około 6m za linią żywopłotu od strony południowej jest linia niewielkiego lasku. Proszę o poradę. Czy ktoś próbował zrobić formowany żywopłot z tych świerków?
pozdrawiam
lorenzo 22:30, 30 mar 2015

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 7
Mirka napisał(a)
W jaki sposób sadzicie serby z gołym korzeniem ?Ma ktoś dobry sposób aby się przyjęły?


Duża bryła korzeniowa ,dużo wody po wsadzeniu pilnować żeby nie przeschły przy wzroście i zaszczepić mikoryzą.
Mirka 22:35, 30 mar 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
lorenzo napisał(a)


Duża bryła korzeniowa ,dużo wody po wsadzeniu pilnować żeby nie przeschły przy wzroście i zaszczepić mikoryzą.
Dzięki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anabell 23:05, 30 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)
W jaki sposób sadzicie serby z gołym korzeniem ?Ma ktoś dobry sposób aby się przyjęły?

Mirko - w szkółce dawno temu byłam obecna jak sadzili siewki świerka wysokości długopisu, jedna osoba robiła szpadlem szparę w ziemi, druga wsadzała roślinkę, ok 20 cm odległości jednym rzędem, szło dalej szpadel rozsunął ziemię. Wszystko się przyjęło.
Obserwowałam ten kawałek szkółki.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 13:09, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KDZ napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie,
nie chciałem zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.
Chciałbym zrobić żywopłot strzyżony o wysokości 2,5m
Mój wybór padł na świerk serbski, ale czytając ten wątek zaczynam się zastanawiać czy uda się go utrzymać na tej wysokości? W grę wchodzi jeszcze choina kanadyjska. Stanowisko nie należy do najmocniej nasłonecznionych, około 6m za linią żywopłotu od strony południowej jest linia niewielkiego lasku. Proszę o poradę. Czy ktoś próbował zrobić formowany żywopłot z tych świerków?
pozdrawiam


Ja mam formowany żywopłot ze świerków serbskich. W półcieniu dają radę, ale lepszy będzie z choiny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KDZ 13:24, 31 mar 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Dziękuję za odpowiedź. Gdyby nie to, że ta choina rośnie nie za szybko pewnie bym się już nie zastanawiał, a tak cały czas kusi mnie, żeby jednak spróbować z tymi serbami.
mstrzes 10:49, 08 kwi 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Witam,
mam pytanie o przycięcie przewodników. Serby posadzone kilka dni temu. Ciachnąć, czy zostawić? Już sama nie wiem co robić?
____________________
Pozdrawiam Magda
KDZ 12:06, 08 kwi 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Gardenarium napisał(a)


Ja mam formowany żywopłot ze świerków serbskich. W półcieniu dają radę, ale lepszy będzie z choiny.


A gdyby tak zrobić mieszany serby + choiny. Żywopłot będzie w kształcie litery L więc dało by się to ładnie pogodzić, pytanie tylko czy te rośliny będą ładnie rosły w bliskim kontakcie ze sobą?
Gardenarium 13:21, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki mariaż jest niemożliwy na przemian ze względu na różną siłę wzrostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mstrzes 11:55, 09 kwi 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Witam jeszcze raz. Pomóżcie please
Ciachać serby czy nie???
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4823-ogrod-na-batuty?page=11
____________________
Pozdrawiam Magda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies