Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Fama 00:02, 09 lip 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324


- to ten na lewo, w 100% serb
____________________
Ciasny ale własny
Gardenarium 08:59, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fama napisał(a)


Środkowy w zbliżeniu wygląda tak:








Ten środkowy to może być Picea omorika "Pendula".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fama 23:18, 09 lip 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Dziękuję za odpowiedź. Te pendule lepiej się prezentują w pojedynkę, a nie w grupie. U mnie w otoczeniu dwóch zwykłych serbow ta pendula mogłaby wyglądać jak porażona przez piorun☺ czy zwykłym serbom zdarzają się czasem takie opadające gałązki czy też ta pendula jest jedynym możliwym wyjaśnieniem opadania gałązek

.?
____________________
Ciasny ale własny
Pikucha 22:08, 11 lip 2015

Dołączył: 23 kwi 2015
Posty: 2
Witam serdecznie.
Jestem zupełnie początkującą ogrodniczką.
Tu jest tylne pięknych zdjęć i tyle informacji.


Mam działkę w narożnym szeregowcu. Szerokość działki to 12m, głębokość działki łącznie z tarasem ok 9m.
Zastanawiam się co posadzić po bokach działki?
Chciałabym mieć żywopłot wysokości ok 2,5 - max 3m wysokości.
( Niekoniecznie strzyżony w prostopadłościan, bardziej podoba mi się taka naturalna forma) .
Czy świerki serbskie można jakoś utrzymać w wysokości do 3m? Bardzo mało jest informacji o Serbach Nana? Pani Danusiu czy coś więcej może Pani napisać o Nana?

Czy lepiej Cisy Hicksii (minusem, że wolniej urosną).

Bardzo dziękuję za pomoc.
Arleta
Gardenarium 20:23, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nana mała jeest do kupienia, jest dużo droższa niż zwykły świerk, a dużych w zasadzie nie ma w sprzedaży. Bedziesz czekać te 15 kat aż osiągnie te 2.5 metra? pewnie nie, nie warto tworzyć zasłon, ekranów z roślin z zasady karłowych i wolnorosnących. Posadź cisa, tuję, graba, cokolwiek ale nie tego świerka na ten cel.

Serbski Nana bardzo wolno rośnie i wygląda jak stożek, na ekran się nie nadaje. Poza tym majątek wydałabycś jakby był do kupienia.

On się nadaje na stożek

zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anbu 16:41, 31 lip 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mam 3,5 metrową rabatę. Chciałabym posadzić na niej świerki serbskie jako tło/żywopłot dla innych roślin. Napiszcie proszę ile orientacyjnie powinnam przeznaczyć dla nich wolnego miejsca z tej rabaty?
Jak daleko je posadzić od płota?

Pozdrawiam
____________________
Ania Ogród Ani :)
stola 21:19, 11 sie 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 20
Witam

Mam prosbe o zerkniecie co tez moze dolegac mojemu serbowi zasadzonemu w kwietniu.

Zasychaja koncowki, przy dotknieciu natychmiast odpadaja, krusza sie. Zasychaja koncowki na w miare sasiadujacych ze soba galazkach ale jest to przypadkowo rozsiane po niemal calym drzewku. Ogolnie nie jest tego duzo, ale postepuje.

Sa upaly wiec regularnie podlewam (co ok 3 dni bo podloze mocno przepuszczalne). Zaczelam tez robic czasem wieczorny "prysznic" aby nawodnic igly. Drugi serb tak samo traktowany nie ma takich objawow.

Co o tym sadzicie?
september14 15:28, 17 sie 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 12
Witam, czy ktoś najlepiej z woj.łódzkiego orientuje się gdzie można zakupić świerk serbski "De Ruyter?
____________________
Ania
Gardenarium 01:09, 19 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O..aż takich informacji to raczej nie mamy
Ale szukając na stronie ZSP ma jedna szkółka

http://www.e-katalogroslin.pl/search/basic
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 17:05, 21 sie 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
anbu napisał(a)
Mam 3,5 metrową rabatę. Chciałabym posadzić na niej świerki serbskie jako tło/żywopłot dla innych roślin. Napiszcie proszę ile orientacyjnie powinnam przeznaczyć dla nich wolnego miejsca z tej rabaty?
Jak daleko je posadzić od płota?

Pozdrawiam

Mi pani w szkółce poradzila żeby sadzić 1,5 od siatki i co 1,5 miedzy drzewkami. tu na forum raczej to potwierdzają.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies