Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

AniaD 20:18, 06 wrz 2016

Dołączył: 06 wrz 2016
Posty: 3
Jeszcze w tym proszę o pomoc, co to za odmiana?

Karol99 15:29, 08 wrz 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Słabe zdjęcie, ale nie jest to świerk serbski, moim zdaniem to świerk kłujący.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ZbigniewG 16:46, 08 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
AniaD napisał(a)
Jeszcze w tym proszę o pomoc, co to za odmiana?



Ania jeżeli to są te same to na drugim nabrały nietypowego pokroju
pierwsze tak jak Karol pisał wygląda na świerk kłujący(srebrny) ale to może być też coś innego a drugie to już zupełna niewiadoma bo tak wyglądał mój młody serbski Pendula ale to może być też zabiedzony i wyciągnięty w cieniu kłujący

serby maja igły srebrne od góry spód zielony
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
AniaD 17:33, 08 wrz 2016

Dołączył: 06 wrz 2016
Posty: 3
Dziękuję Wam za odpowiedź. Niestety ale nie mam lepszego zdjęcia. Te na pierwszym zdjęciu to nie są te same co na drugim (te zabiedzone)chyba to będzie kłujący bo kłuje (jak tak się go odróżnia).
Gardenarium 17:58, 08 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ZbigniewG napisał(a)




serby maja igły srebrne od góry spód zielony


Zbyszku, na odwrót. świerki serbskie mają wierzch igieł zielony, do spodu są srebrzyste
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 18:22, 08 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Danusia masz rację ale wszystko zależy od punktu widzenia
dla mnie wierzch igły to ta strona która widzę gdy patrzę na czubek gałązki (sadzonki) dendrolodzy mają inny punkt widzenia jakoś to przeboleję




żeby nie było aż tak cacy to w opisach np jodły koreańskiej jest na odwrót czyli zgodnie z moim punktem widzenia/patrzenia

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kemotd 19:50, 12 wrz 2016


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
proszę o poradę. mam posadzone w szpalerze około 35 świerków serbskich kilka lat temu. obecnie mają od 1 do około 2 metrów wysokości. niestety 2 z nich mają zupełnie inny wygląd, więc na pewno to nie są serby. jeżeli ktoś potrafi powiedzieć po zdjeciach jaki to gatunek to bede wdzięczny.
mam też w związku z tym dylemat czy je przesadzać w inne miejsce czy juz zostawić? mam dwa serby rosnące osobne i mogłbym je w to miejsce przesadzić tylko nie wiem czy nie sa juz za duże i kiedy to ewentualnie zrobić ?





ZbigniewG 21:34, 12 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
przesadź teraz bo będzie to cały czas cię wkurzało
teraz to znaczy jak zacznie się okres deszczowy
dla pewności trochę je prześwietl dla zrównoważenia uszkodzonej bryły korzeniowej
odmieńce to chyba świerk pospolity (Picea abies)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
neverland 14:47, 14 wrz 2016


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Witajcie, interesuje mnie żywopłot z świerka serbskiego czy mógłby ktoś wrzucić troche zdjęć już takiego podrośnietego nie na etapie sadzenie. Wygooglować nie nie mogę.
acca5 17:00, 21 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Tyle sie naczytałam madrości i cudowności o świerku serbskim, że sie zaraziłam od was i zakupiłam 5 zwykłych serbów i dwa nana i bedę sadzić solitery bo mam 50 arów, zywopłot juz mam szmaragdowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies