Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

tuchan 12:09, 26 cze 2016


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Czy wygląda to u Ciebie tak jak na fotce? U mnie tak się dzieje. Nie jest to żaden grzyb czy cokolwiek innego. Jest to efekt działania wysokich temperatur. Okazuje się, że na niewiele się tutaj zdaje podlewanie. W tym roku pilnowałem mojego świerka jak oka w głowie i po fali upałów jest to samo - młode przyrosty w części żółkną. Mój serb rośnie w pełnym słońcu przez cały dzień. Poza nocą nie ma cienia. Żółte igły jesienią oblecą, a na wiosnę gałązki znowu się zazielenią.
____________________
asiek 11:23, 27 cze 2016

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Tak, wyglądały podobnie. Obejrzałam moje serby, nic więcej się z nimi nie dzieje. Cztery już zrzuciły brązowe igiełki i zaczynają się regenerować, tylko jeden ma jeszcze brązowe końcówki. Najwyraźniej młode końce nie radzą sobie z ekstremalnymi warunkami. Bardzo dziękuję za odpowiedź
____________________
Asia Tęczowo mi
Karol99 21:41, 27 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
U mojego sąsiada tez to zaobserwowałem. No ale upały były ekstremalne.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
tuchan 17:49, 30 cze 2016


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
No właśnie. U mnie stało się tak - mimo regularnego podlewania - W DWA DNI! W tamtym roku miałem to samo (o czym pisałem w wątku "Świerk serbski choroby i szkodniki"). Popełniłem jednak błędy - podlewałem świerka mniej regularnie, rywalizował z trawą, jako jedyny mój iglak nie był podsypany korą. Do tego nawiozłem go nawozem do iglaków. W tym roku wystrzegałem się wszystkich błędów. Mimo wszystko ŻAR, bo przecież nie brak wody, załatwił mu część igieł na nowych przyrostach.
____________________
herbol 12:14, 01 lip 2016

Dołączył: 01 lip 2016
Posty: 1
Dzień dobry,
Jestem tutaj nowy i podłączam się do ostatniego wątku... szukam potwierdzenia, czy brązowienie igieł widoczne na zdjęciach to też w związku z ostatnimi upałami? Serby rosną u mnie od 2-3 lat i w poprzednich latach nie zauważyłem takiej reakcji na upały... stąd moje wątpliwości, czy aby to nie jakaś choroba. Zdjęcia przedstawiają 3 różne drzewka. Część ma tylko obsuszone końcówki (prawdopodobnie to z powodu upału), część brązowieje bardziej w głębi...

Z góry dziękuję za pomoc.





A_gawa 12:24, 02 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Pani chce mi teraz sprzedać świerka kopanego - przyjmie się - mogę kupić?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 17:39, 03 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie radzę. Najgorszy termin z możliwych.

Mam jeszcze pytanie o doprecyzowanie:

"Pani chce sprzedać świerka kopanego" - kiedy świerk był kopany, czy będzie kopany? Jeśli były kopane i są w doniczkach od kwietnia to tak, a jeśli teraz pani chce wykopać -to nie kupuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANNA1976 14:39, 05 lip 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Moje to chyba powariowały w tym roku
Rosną jak szalone
Kiedy i jak mam je przycinać?

____________________
Ogród pod sosnami
Gardenarium 22:38, 09 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale po co je przycinać, skoro są ładne, pokrój mają idealny i w tym miejscu pasują takie właśnie?

Przycinasz wiosną zanim ruszą przyrosty celem uzyskania formalnego żywopłotu lub zagęszczenia, a tutaj to niepotrzebne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANNA1976 23:17, 09 lip 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Bardzo Ci dziękuję Danusiu
____________________
Ogród pod sosnami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies