Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Lolanka 17:52, 31 maj 2016


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Czy waszym zdaniem te serby wyglądają zdrowo? Zwłaszcza środkowe? Jakieś jasne się zrobiło
Trochę się martwię, posadzone około 20 kwietnia tego roku.



Pozdrawiam
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Joanna___ 20:33, 31 maj 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Środkowy jest głodny,brak mu składników pokarmowych.Podlej od góry do dołu florovitem (rozcieńcz wg.tego co na opakowaniu).No chyba,że stosowałaś jakiś nawóz.
____________________
Lolanka 20:49, 31 maj 2016


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Joanna dziękuję za odpowiedź, nie stosowałam nawozu, pan ogrodowy mówił, że dopiero na przyszły rok. Tutaj na forum też czytałam, że tych kopanych nie nawozić w pierwszym roku i co teraz? Spróbować z tym florovitem? A nie narobię mu szkody?
Danusia pisała, że dolistnie można po dwóch tyg, ale to chyba dotyczyło tych co są w donicach hodowane?
Dodam tylko, że on na początku był normalnie zielony jak reszta, potem zaczął blednąć.
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Joanna___ 21:30, 31 maj 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Aaaa,nie wiedziałam,że one kopane były.Chyba trzeba im lać tylko wodę i zostawić w spokoju.Jeśli zapewniłaś im duży dół z odpowiednią ziemią to dojdą do siebie.Serba nie tak łatwo zabićNie padnie w jeden sezon nawet przegłodzony.
____________________
Lolanka 21:57, 31 maj 2016


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
ok to florovit odpuszczam.

Dół większy niż bryła, ziemia zwykła uniwersalna ogrodowa, podlewam i poobcinałam złamane gałązki, nic więcej nie robię. Tzn codziennie chodzę i oglądam każdego z osobna i trzęsę ze strachu portkami żeby się przyjęły

I jeszcze takie głupie może pytanie, ale kiedy będę wiedziała, że się przyjęły? Po zimie?
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Karol99 08:33, 01 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Skoro wypuszczają przyrosty to już się przyjęły. Kolor moga mieć trochę bledszy ale jak już się zakorzenia to wszystko wróci do normy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Lolanka 11:35, 01 cze 2016


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
dziękuję
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
robert_kanie... 22:30, 08 cze 2016

Dołączył: 08 cze 2016
Posty: 2
Witam po raz pierwszy.
Szukam pomocy i porady co robić - trafiłem na te forum.

Mam posadzone dookoła płotu serby. Sadziliśmy je na jesieni w zeszłym roku, ponad 250 szt.

W tym roku, całkiem niedawno zauważyłem w całym ogrodzie na drzewach (innych iglastych, owocówkach, liściastych) takie pajęczynki.
Zaobserwowałem w maju. Kupiłem w ogrodniczym oprysk na przędziorka (polegałem na wiedzy pani ekspedientki). Spryskałem generalnie wszystko.

Póki co serby wyglądają ok (reszta ogrodu marnieje w oczach).

Jakby ktoś był uprzejmy i wspomógł dobrą radą czy to jest przędziorek, co robić itp. Jak stracę inne drzewa to przeboleję, jednak tych 250 serbów to inna sprawa.

Załączam zdjęcia.

Z góry dziękuję.

tuchan 23:17, 13 cze 2016


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Rada będzie taka Kolego, byś wyjął czym prędzej tą szmatę spod tych zacnych 250 świerków, doprowadził glebę do kultury i sypnął korą. I piszę to zupełnie serio.
____________________
asiek 19:43, 21 cze 2016

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Dziś zauważyłam żółknące koncówki w moich Serbach (tylko na młodziutkich przyrostach). Co robić? W piątek byla u nas potworna wichura z wysoką temperaturą powietrza. Hortensje mi zwiędły w tych warunkach. Czy to możliwe, że serby też przesuszył ten gorący porywisty wiatr? Gałązki poza jednym przewodnikiem nie są ułamane. Nie wiem co robić, pryskać czymś czy obserwować? Czy powinnam te końcówki przyciąć?
____________________
Asia Tęczowo mi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies