Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

tyna 10:51, 05 paź 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
a mi się właśnie podoba ostatnie, pełen profesjonalizm, każdy ma swoje skojarzenia.....
____________________
pozdrawiam :)
Pszczelarnia 12:19, 05 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
gardenarium napisał(a)
Nie Safoyo, wiosną przytnij 1/3 żywopłotu, ona sam tak się poprowadzi, bo gałęzie mu tak rosną.
Tylko trzeba ciąć co najmniej dwa razy w roku, nie żałować od początku.

Być może trzeba wiosną nawet połowę ściąć.

Danusiu, ja bym chciała kandelabry, właśnie coś takiego próbuję osiągnąć. Mam żywopłot grabowy (wysokość na razie lekko za kolana), bardzo je ciacham ale do tej pory tylko górą, z boków niewiele. Teraz czeka w kolejce bukowy żywopłocik (inspiracja z mojego ulubionego ogrodu pokazywanego przez Ciebie: Stone). Możesz mi raz jeszcze po kolei dużymi literami opisać jak się takie coś ciacha? Ja mam w ogóle problem z ciachaniem - boję się, że robię roślinom krzywdę (proszę się nie śmiać). Ściskam!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
fgora 13:22, 05 paź 2011

Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 9
czy to się zalicza do kandelabrów??
____________________
Szefowa napisała: "Ogród powinien być dla Was odpoczynkiem, sposobem spędzania wolnego czasu, przyjemnością przebywania w nim, nawet jeśli nie jest doskonały."
grapaka 19:51, 05 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Przy bramce trochę czasu minęło zanim zajarzyłam ,że to szefowa
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Agacia 23:25, 05 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Jestem na forum Ogrodowiska zaledwie od wczoraj a już dostałam całe mnóstwo sygnałów, że znalazłam swój zakątek Oglądanie Pani zdjęć to prawdziwy relaks. Nie przypuszczałam, że same tylko zdjęcia ogrodu mogą dać tyle przyjemności i tak podziałać na wyobraźnię. Ba, nie wiedziałam, że w Polsce w ogóle istnieją takie ogrody!

Jestem obecnie na 14 stronie Pani cennego wątku i kogo widzę wśród tych perfekcyjnych bukszpanowych (i nie tylko ) kompozycji? Maję Popielarską! Telewizora nie posiadam od kilku już lat, panią Maję znam głównie z jej książek (szkoda, że jej programów nie ma na dvd albo online). Właśnie jestem w trakcie lektury jesienno-zimowego wydania Mai w Ogrodzie i po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że to musi być super babka. Już od pierwszej książki imponuje mi jej naturalność, pozbawione napuszenia, po prostu życzliwe podejście do tematu, a nawet język jakim się posługuje. A teraz widzę ją u Pani i coś czuję, że jak dobrze poszukam to znajdę zdjęcia z Pani ogrodu w mojej biblioteczce

Wracam do czytania!
Pozdrawiam
Agata
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 23:30, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
fgora napisał(a)
czy to się zalicza do kandelabrów??


To już takie bonsai bardziej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:35, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agacia napisał(a)
Jestem na forum Ogrodowiska zaledwie od wczoraj a już dostałam całe mnóstwo sygnałów, że znalazłam swój zakątek Oglądanie Pani zdjęć to prawdziwy relaks. Nie przypuszczałam, że same tylko zdjęcia ogrodu mogą dać tyle przyjemności i tak podziałać na wyobraźnię. Ba, nie wiedziałam, że w Polsce w ogóle istnieją takie ogrody!

Jestem obecnie na 14 stronie Pani cennego wątku i kogo widzę wśród tych perfekcyjnych bukszpanowych (i nie tylko ) kompozycji? Maję Popielarską! Telewizora nie posiadam od kilku już lat, panią Maję znam głównie z jej książek (szkoda, że jej programów nie ma na dvd albo online). Właśnie jestem w trakcie lektury jesienno-zimowego wydania Mai w Ogrodzie i po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że to musi być super babka. Już od pierwszej książki imponuje mi jej naturalność, pozbawione napuszenia, po prostu życzliwe podejście do tematu, a nawet język jakim się posługuje. A teraz widzę ją u Pani i coś czuję, że jak dobrze poszukam to znajdę zdjęcia z Pani ogrodu w mojej biblioteczce

Wracam do czytania!
Pozdrawiam
Agata


Witaj (mówimy sobie na forum po imieniu).
We wszystkich książkach Mai są zdjęcia z mojego ogrodu lub realizacji, a nawet ja sama jestem także z Mają (Balkon i taras zielona oaza), a nawet osobiste podziekowania dla nas za pomoc w sprawach technicznych. W pozostałych też zdjęć nie brakuje, a co tam, jest ich dużo.

Opisy i strony są podane na okładce.


Tutaj też jest najwięcej "moich" zdjęć (autor Anna Słomczyńska)

Jeden z ostatnich programów z naszym udziałem jest tutaj

http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,2,189,0.html

http://majawogrodzie.tvn.pl/106,Przebudowa-oczka-wodnego,porada.html

Są już wydania Mai w ogrodzie na DVD, a odcinki są tutaj http://www.tvnmeteo.pl/wideo/magazyny,46,1.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:42, 05 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://www.uwb.edu.pl/uniwersytet.php?p=1186# tu jest drzewo kandelabrowe może się przyda

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 23:43, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agacia - Mój ogród można zobaczyć po osobistym umówieniu się, lub na corocznym zlocie Świeto Róż w ogrodzie nie tylko bukszpanowym.
W tym roku był 2 lipca

http://www.ogrodowisko.pl/watek/703-swieto-roz-w-ogrodzie-nie-tylko-bukszpanowym?page=18
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 23:43, 05 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danuś, możesz raz jeszcze "krowie na rowie" wytłumaczyć to cięcie szpaleru grabowego w kandelabry? Po prostu ciąć 2 razy w roku solidnie od góry i po bokach?
Aniu, baobaby nadają się na kandelbry, jak nic! (Dzięki za linka. Idę w objęcia Morfeusza). Pa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies