Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Martek 00:51, 31 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Hebe im ładniejsze tym trudniejsze do przezimowania ,a już bez okrycia z pewnością nie wytrzyma .Bierze go bezśnieżny mróz wiosną nadal trzeba uważać .

Mieczyki jak nabrały masy już to coś z nich będzie może ...?
U mnie też się kładły,ale to kwiat ,który lubi pełne słońce i chyba stąd takie pozycje

Miła pokaż na zdjęciu jeszcze raz tą trawkę z grubszymi ,krótkimi listkami .Tą co Asc obiecywałaś ,ze jej podrzucisz.Może znasz nazwę jej ?

Dziękuję za stylizację Idź poczytaj )))))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Klamber 05:45, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Irenko wiesz? że Twoja trawka to trzcina i wybuja na 2,5 m, moje mnie na razie dogania i na pewno mnie przerośnie.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Wieloszka 08:30, 31 sie 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Irenko, co tu się martwić, będziesz to hebe co roku wymieniać na nowe, jak Madżenka I tak jest śliczne!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
popcorn 08:41, 31 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Już 4 hebe straciłam zimą, nie nadaje się na nasze warunki... im drobniejsze ma listki tym większa szansa że przezimuje... ale i tak jest to wątpliwe.. moje drobne mimo okrycia padły
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 10:30, 31 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
Uff, co za ulga Niewiele musiałam nadgonic, by na bieżąco być
Po każdej mojej niepobecności na Ogrodowisku do Ciebie, Irenko zawsze z ogromna obawą wchodzę, co też mnie tam czeka? Stron 10 czy może więcej?

Hebe kupiłaś? Też się łamałam na Zieleni, ale jednak nie kupiłam. Piękna jest, to fakt.
Mieczyki też wywalę chyba. Marne były w tym roku co nie przeszkadzało im się pokładać.

Dziekuję za radę Dobra jest
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 10:43, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martek napisał(a)
Hebe im ładniejsze tym trudniejsze do przezimowania ,a już bez okrycia z pewnością nie wytrzyma .Bierze go bezśnieżny mróz wiosną nadal trzeba uważać .

Mieczyki jak nabrały masy już to coś z nich będzie może ...?
U mnie też się kładły,ale to kwiat ,który lubi pełne słońce i chyba stąd takie pozycje

Miła pokaż na zdjęciu jeszcze raz tą trawkę z grubszymi ,krótkimi listkami .Tą co Asc obiecywałaś ,ze jej podrzucisz.Może znasz nazwę jej ?

Dziękuję za stylizację Idź poczytaj )))))))))


posadzę hebe, może się uda; okryję; co do mieczyków, co rok tak się wykładają, to mnie zniechęca, a sadzę tam gdzie słońce, może za płytko? poczytałam, odpisałam

trawa to turzyca variegata szerokolistna; oto foto, chcesz, wysłać ci Martuś?

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:47, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
monteverde napisał(a)
Wsadż hebe do ziemi i dobrze okryj, ja w tamtym roku próbowalam przechować w domu, to sama zanikła, może za dużo podlewalam,.dzban na wodę fajny



Aniu, dzięki za rady, tak zrobię; w tym roku miałam tyle strat, ale i tak warto z tą hebe zaryzykować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:48, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
asc napisał(a)
A ja biorę przykład z Bogdzi


bardzo się ucieszyłam, może ciut odespałaś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:50, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Klamber napisał(a)
Irenko wiesz? że Twoja trawka to trzcina i wybuja na 2,5 m, moje mnie na razie dogania i na pewno mnie przerośnie.


ojej, to mnie ucieszyłeś bardzo!! o taką trawę mi chodziło; a wiesz coś więcej, jak dbać, czy można dzielić i kiedy, kiedy się ją ścina, a może wcale? proszę o porady
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
popcorn 10:51, 31 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudna jest ta Twoja turzyca Irenko, czekam az moja sadzonka sie tak super rozrosnie!!
pozdrawiam serdecznie!
Karola
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies