Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Milka 10:51, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wieloszka napisał(a)
Irenko, co tu się martwić, będziesz to hebe co roku wymieniać na nowe, jak Madżenka I tak jest śliczne!


może tak zrobię wiosną kupiłam roślinkę, 2 szt. i nie było nazwy, kwitła na niebiesko, teraz wiem, ze to hebe; rośnie koło lawendy, zobaczę czy te też tam wsadzić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:53, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
popcarol napisał(a)
Już 4 hebe straciłam zimą, nie nadaje się na nasze warunki... im drobniejsze ma listki tym większa szansa że przezimuje... ale i tak jest to wątpliwe.. moje drobne mimo okrycia padły
pozdrawiam!


te co kupiłam, ma bardzo drobniutkie listki i kształt kulki; kupiłam po 5 zł, trudno, jak padną, to będę wiedziała, że albo na nowo kupić, albo dać sobie spokój
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:55, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)
Uff, co za ulga Niewiele musiałam nadgonic, by na bieżąco być
Po każdej mojej niepobecności na Ogrodowisku do Ciebie, Irenko zawsze z ogromna obawą wchodzę, co też mnie tam czeka? Stron 10 czy może więcej?

Hebe kupiłaś? Też się łamałam na Zieleni, ale jednak nie kupiłam. Piękna jest, to fakt.
Mieczyki też wywalę chyba. Marne były w tym roku co nie przeszkadzało im się pokładać.

Dziekuję za radę Dobra jest


Tereniu, i mnie się zdarza zwolnić Finka ma takie samo zdanie co do wystawy i te same stoiska jej się podobały, co tobie
z tymi mieczykami mi nie wychodzi, chyba zostanę przy wersji kupowania do wazonów, a zamiast nich coś innego wymyślę, chyba więcej dalii wolę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:57, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
popcarol napisał(a)
Cudna jest ta Twoja turzyca Irenko, czekam az moja sadzonka sie tak super rozrosnie!!
pozdrawiam serdecznie!
Karola


na pewno się rozrośnie; ta kępa ze zdjęcia, to taka mała sadzonka przesadzona w 2011 we wrześniu, a teraz już jest do dzielenia; mnie zachwyca też jej pokrój, nie rozłazi się jak niektóre
też pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jotka 11:07, 31 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Irenko, co do mieczyków mam podobne zdanie jak Ty. W zeszłym roku sadziłam celowo przy ogrodzeniu, żeby je do czegoś przywiązywać. A poza tym u mnie krótko kwitły. Dalie dają mi o wiele więcej radości Jedna z nich dla Ciebie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
EPODLAS 11:27, 31 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Irenko, tyle strat już roślinnych przeżyliśmy przez zimy. A ta ostatnia wyjątkowo dała się we znaki. Może ta już nie będzie taka paskudna. Gdzieś wyczytałam, że jak śnieguliczka ma duże białych kulek, to w zimę będzie dużo śniegu. Mam jedną śnieguliczkę i jest obsypana białymi kulkami. Ale czy to prawda - nie wiem. Tej zimy zabrakło tej białej pierzynki roślinom i skutek wiemy jaki był.
____________________
Mój ogród
Milka 11:30, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jotka napisał(a)
Irenko, co do mieczyków mam podobne zdanie jak Ty. W zeszłym roku sadziłam celowo przy ogrodzeniu, żeby je do czegoś przywiązywać. A poza tym u mnie krótko kwitły. Dalie dają mi o wiele więcej radości Jedna z nich dla Ciebie


Jolu, to się cieszę, że nie ja jedna mam takie zdanie, w grupie raźniej

piękna dalia!! te to dają czadu, tyle kwiatów, wszelkie formy i kolory, chyba mój najbardziej ulubiony kwiat i mimo, że trzeba przechowywać, warte są tego
miłego dzionka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:34, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
EPODLAS napisał(a)
Irenko, tyle strat już roślinnych przeżyliśmy przez zimy. A ta ostatnia wyjątkowo dała się we znaki. Może ta już nie będzie taka paskudna. Gdzieś wyczytałam, że jak śnieguliczka ma duże białych kulek, to w zimę będzie dużo śniegu. Mam jedną śnieguliczkę i jest obsypana białymi kulkami. Ale czy to prawda - nie wiem. Tej zimy zabrakło tej białej pierzynki roślinom i skutek wiemy jaki był.


wiemy Bożenko ale też i nauka z tego; rezygnuję, z roślin, które nie mają u nas szans, bo pozostaje jakiś żal, a są do wyboru piękne rośliny, które dadzą radę; w tym roku ten mróz w Wielkanoc, bardzo też narozrabiał; tak straciłam moją 12 letnią magnolię; póki co stoi goła i liczę na cud, że wiosną za rok coś się wydarzy; a jak patrzę na ogród i jeszcze wszystko kwitnie, to aż zal serce ściska, że niebawem zima; całe szczęście po drodze może być piękna jesień, ta ubiegłoroczna była złocista i wielobarwna

a co do śnieguliczki, jest dla nas nadzieja pozdrawiam i jeszcze powiem, że judaszowiec odbił i żyje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 11:42, 31 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja mam hebe.. jakąś odmianę.. i zimuje....tylko wsadzona w gęste towarzystwo... ale po co mi rośłiny kapryśne, keidy tyle jest pięknych i niekapryśnych... Co do mieczyków mam takie samo zdanie ..wolę dalie ..długo kwitną ....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zuza12 11:53, 31 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
irena_milek napisał(a)

Witaj Irenko.
Piekne te niecierpki, zwłaszcza biały. Zachorowałam na szkarłatkę. A jeszcze jak napisałaś,że lubi cień, to koniecznie muszę ją mieć.


8.09 jak będziemy u Kapiasów, mogę dowieź musi być z ziemią, bo w kopercie padnie! gdyby wysyłać!


Nie wiem, czy będę u Kapiasów, chociaż dziewczyny namawiają. Jakby co to dam znać. A na razie dzięki za chęci.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies