Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

sylllwia 23:03, 25 mar 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Trochę spóźnione gratulacje z okazji 100 stron

____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Pola 23:17, 25 mar 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Marzenko, śpieszę z gratulacjami super zakupy, fajne nasadzenia, idziesz jak torpeda z tym ogrodem, nawet korą wszystko obsypane
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
marzena 08:02, 26 mar 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marzenko, gratulacje - na 100 !
jestem trochę spóźniona, wczoraj nie zaglądałam na ogrodowisko, ale nadrabiam to
pięknie się dzieje u Ciebie w ogrodzie

____________________
marzena O....!
agata_chrosc... 08:03, 26 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Marzena2007 napisał(a)

Black Knight jest piękna. Ciekawy pomysł.W grupie będą wyglądały świetnie. Czekam w takim razie na lato

Wszystkie motyle we wsi będą moje

Uznałam za swój obowiązek przekazać Ci doświadczenia naszych sąsiadów z budleją. Otóż twierdzą, że zwabia nie tylko motyle, ale w zasadzie wszystko co lata i nie ma piór. Np. osy też. Oni mają dwoje małych dzieci i wywalili tę budleję, bo im te osy kilka razy przychówek pokąsały. Dlatego ja też się tak gryzę czy dawać budleję. Miałam na nią pomysł (też bleck knight!) jako tło dla róż, które zastąpią tulipany przy tarasie. Jeszcze ciągle też biorę pod uwagę budleję skrętolistną - dużo rzadsza i strasznie mi się podoba. No ale nie wiem czy to dobre pomysły. Jak myślicie drodzy przyjaciele ogrodu Marzeny?
____________________
ogród w Holandi
Wieloszka 08:10, 26 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzenko, wybacz fatalne spóźnienie na imprezę z okazji 100, ale myślę, że za chwilę będziemy świętować następne setki w Twoim cudownym ogrodzie, czego Tobie i ogrodowisku życzę !!!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Bea 08:18, 26 mar 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Witam.
Co do budlei, można prześledzić opinie w wątku poświęconym budlei.

Budleja

____________________
Beata W miniformacie
hanka_andrus 08:35, 26 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co do gości na budlei.Każdy kwitnący kwiatek jest odwiedzany .Niekoniecznie tylko przez motyle.Mając dzieci trzeba o tym pamiętać.A te najbardziej ,,towarzyskie" sadzić z dala od miejsc gdzie często przesiadujemy.A w okresie wzmożonego lotu os,najlepiej małych dzieci nie wypuszczać samotnie do ogrodu.Owady atakują ludzi tylko we własnej obronie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Wieloszka 09:45, 26 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ufffff, ależ miałam zaległości do nadrobienia! Ale jakie przyjemne te zaległości! Z zakupami poszalałaś nieziemsko - już sobie wyobrażam, co Twój kręgosłup na to Ale nie dziwię się, że kupujesz tyle roślin na raz - patrząc po tym, ile jesteś w stanie posadzić w ciągu zaledwie jednego dnia!!! W takim tempie do majowego weekendu na pewno zdążysz i już zazdroszczę Ci tego leżakowania Bo ja wręcz przeciwnie - właśnie na majowy weekend zaplanowałam mnóóóóstwo pracy...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Bogdzia 09:59, 26 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Moim zdaniem to przesada by bac się budlei ze względu na osy, ja zresztą takiego zjawiska nie zaobserwowałam by tak odwiedzały budleje, a os jest pełno nawet w sklepach z ciastkami. Dużo wieksze niebezpieczeństwo jest wtedy gdy dziecko wyjdzie do ogrodu z jedzeniem czy piciem bo wtedy osy się pojawiaja a na budlei nawet jak sa to nie sa groźne dokąd sie ich nie rusza.Ale za budlejami nie przepadam- drażni mnie ze mają kwiaty częsciowo kwitnące a czesiowo przekwitłe i trzeba stale obcinac przekwitłe by dobrze krzaki wyglądały. Ale motyle je lubią- fakt.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
arcobaleno 10:08, 26 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ja też uważam, że nie ma co przesadzać z tą budleją.
Osy najbardziej chyba ciągną do słodkiego
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies