Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

11stokrotka 20:59, 26 paź 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Borbetko, potrzebuję od ciebie informacji na temat trzmieliny japońskiej 'Microphyllus Aureovariegatus". Widzę, że masz ją już co najmniej rok. Jak ci przetrwała zimę? Okrywałaś ją? Rośnie raczej na słońcu czy w cieniu? Przepraszam, nie jestem w stanie przejrzeć watku w poszukiwaniu tych informacji.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/607-trzmielina-euonymus?page=12
____________________
Mam marzenie
Borbetka 16:36, 27 paź 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Robert, dzięki za zdjęcie sumaka.
Stokrotko, ostatnia zima to nie zima była, więc trudno powiedzieć jak będzie w na przełomie tego roku i następnego. Delikatnie zmarzła na przedwiośniu, ale bardzo dobrze odbiła. Cieszyłam się nawet z tego, bo nie musiałam jej ciąć wcale. Wydaje mi się, że sama zima będzie dla niej ok. Gorzej z przedwiośniem.
____________________
borówcowy wizytowka
11stokrotka 20:17, 27 paź 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Dziękuję ci, pozdrawiam cieplutko.
____________________
Mam marzenie
Borbetka 13:32, 10 lis 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie ponuro, jak to na borówcowy listopad przystało. Mgły i lecące zewsząd liście.



Nie mogę się już doczekać, kiedy kule Danica urosną i wypełnią mi przestrzeń pod oknami kuchni. Na wiosnę kulki berberysowe będą przycięte do małych krzaczków. Zaczynają się rozłazić.



Sad w miarę posprzątany.



Jałowiec Horstmann będzie miał wyprostowany czubek, a chorująca wiecznie jarzębina za nim wylatuje. Zrobię mu ogrom miejsca na rozrost z tyłu. Będzie miał tylko czerwone tło z trawy Imperata. Myślicie, że to dobry pomysł?

____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 13:36, 10 lis 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Źródełko nie zrobione, nie dałam rady zdążyć w tym roku, ale przynajmniej mam zimę na myślenie. Zostaje tylko widoczna skrzynka z osb ... póki co.



Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.





____________________
borówcowy wizytowka
Joku 13:56, 10 lis 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Piękny listopad u ciebie. Ogród idealnie posprzątany. Dla mnie takie ogrody są bardzo atrakcyjne zimą, kiedy różne kształty iglaków, bezlistne drzewa pokazują strukturę ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
kitek81 14:38, 10 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
piękny ogród i te pięknie wykulkowane kulki-do pozazdroszczenia!
ślicznie
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
bdan 16:37, 10 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Porządek w sadzie idealny

Pozdrowienia zostawiam
Zielona 17:32, 11 lis 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Monia - bosko! I wcale nie ponuro. Poduszek danicowych nikt nie ma takich, jak Ty
Borbetka 20:01, 11 lis 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kulki to chyba moje zboczenie. Próbowałam cyprysika ciąć w stożek, a on sam w kulkę się przysposabia. I co z tym zrobić? Będzie kulka!
Posadziłam sporo tulipanów w tym roku, będą wyskakiwać pomiędzy żurawkami i trawkami. Zobaczymy, czy trafiłam z odmianami i czy głębokość sadzenia zachowałam, bo nie zawsze mi to wychodzi.
Dzisiaj trochę pograbiłam liście. Nic innego jesienią nie da się u mnie zrobić. Sprzątanie i jeszcze raz sprzątanie.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies