Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

vita 19:31, 29 mar 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Nie mamy weny, u mnie nie tylko brak słońca, ale też sporo śniegu dopadało.
Nie potrafię Cię pocieszyć, prognozy nie są optymistyczne, pozostaje nam cieszyć się Świętami i czekać.
Bardzo jestem donic ciekawa
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
wiunia 23:08, 29 mar 2013


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Borbetko, życzę Ci zdrowych i spokojnych Świąt

____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Magda70 23:02, 21 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
świetny pomysł na sad...bombowy... zaznaczam sobie wątek bo muszę M pokazać...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 18:54, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kulki Danica świetne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 19:25, 27 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kulek Danica będzie więcej. Nie wiem na co się porywam, bo jak są starsze, to z nimi robota jest. Ale co tam. Po 2 tygodniach latania po ogrodzie ogarnęło mnie zmęczenie. Nawet na chwilę zasnęłam dzisiaj za dnia, nie jest to do mnie podobne.
Pokażę, co porobiłam oprócz nawożenia i wertykulacji. Poformowałam to, co wymagało cięcia i trochę poprzesadzałam (zima była długa, to mi się wymyśliło co nieco):



Hortensji nie widać, trawek nie widać i ciemnych trawek też nie widać, bo jeszcze nie kupiłam , zaznaczyłam sobie tylko małymi doniczkami, ile ich potrzeba będzie (to ta ruda plama na rabacie).

Posadziłam trochę bukszpanów jesienią i teraz je wykulkowałam i włożyłam korę. Od razu inaczej wygląda. U dołu jest jodła i też ją skulkowałam. Zobaczymy co z tego będzie.



Na koniec posadzone jesienią tulipany. Nigdy ich nie miałam w ogrodzie i warto było. Zamykają się, gdy nie ma słońca, ale i tak są piękne. To zasługa Dominiki i jej ogrodu, bo ona mi podpowiedziała, które ma:



Tak patrzę na ten trawnik zorany przez krety i na zdjęciu nic nie widać. To dobrze i nawet muszę to napisać, że te krety pochwaliłam jednego dnia, bo mam bardzo dużo ziemi z tych kopców i ona super się przydaje do wyniesienia rabat, do doniczek i w ogóle jest taka "lepsza". Pędraków też nie ma, wszystkie wyjedzone, jedynie dżdżownice mi zostały i to mnie cieszy bardzo.

____________________
borówcowy wizytowka
wiunia 00:42, 28 kwi 2013


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Borbetko widzę ,że praca wre na całego! U Ciebie jak zwykle wszystko wypracowane i wymuskane Pozdrwiam serdecznie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
pagap 08:12, 13 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Ach jak ja uwielbiam oglądać ten ogród
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Borbetka 08:30, 20 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wiosenne cięcie pomału kończy się u mnie. I tak nie zdążyłam z wszystkim. W tym roku Danica w sadzie wymagała cięcia. Zrobiłam tak:



Tutaj widać starsze Danica i młodsze:



Z tego obrazka została mi studzienka do zamaskowania:



Kolumnowe iglaki pocięłam i mam już ich dosyć, jestem cała pokłuta. Za ciężka ta robota dla mnie już. W przyszłym roku wylatują. Nie mam jeszcze pomysłu jak to będzie:




____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 08:37, 20 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zrobiłam rabatę żurawkową z nową obwódką z bukszpanu:



Tutaj zeszłoroczna obwódka:



Z tej trójkątnej rabaty robię półokrągłą:



I kupiłam datury, pierwszy raz je mam, zobaczymy jak będą rosły:




____________________
borówcowy wizytowka
Wieloszka 09:50, 20 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Borbetko - ależ te Danici u Ciebie IDEALNE!!! Moje wciąż czekają na cięcie. Rabatki z obwódkami bukszpanowymi wyglądają bardzo elegancko, a żurawki - wypasione
Widzę, że thuja (chyba Aurea Nana) na coś choruje - zobacz, czy nie ma takich małych, czarnych, mocno owłosionych gąsieniczek. Moje thuje tak wyglądały jak żerowała na nich niejaka "brudnica nieparka".
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies