Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 22:21, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
To ja też czekam na sedno (zdjęcia).
Bobry?
Szkoda, ze nie da się tych roślin tak teleportować (grusze). Ale nigdy nic nie wiadomo. Jest nowy kawałek autostrady.

Wynajdujesz Vivo zawsze ciekawe i żelazne odmiany.
EDIT: Zostawiam z mojego zbioru fotografii, pierwsza myśl, to z Twojego ogrodu (a to jest Kiftsgate) w doborowym towarzystwie:


Ewo, zdjęcie mnie zmyliło Pierwsza myśl... kiedy ja miałam taki nieprzycięty żywopłot Ciekawa odmiana rozplenicy, ma takie delikatne kłoski. Coś mi się udało posadzić w stylu

Drzewa.. myślałam o tym Może i tak będzie
Ewo, mam tyle ograniczeń w ogrodzie, że zmuszona jestem do poszukiwań
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 22:58, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Gabriela napisał(a)
Jak już bobry dobierają się do drzew, to faktycznie trzeba ogrodzić ogród. Jednak u Was tego ogrodzenia nawet nie będzie widać.
Podglądam trawy i nasadzenia z nimi, bo się muszę nauczyć jak je wsadzić. Mam już aż cztery odmiany traw.
Możesz pokazać zakątki z brzozami różnych porach roku w, żebym mogła się poinspirować?


Gabrysiu, juz dłuższy czas myślimy o postawieniu ogrodzenia na grobli ale technicznie jest to bardzo trudne, bo to teren grząski. Najlepiej byłoby zrobić go z siatki leśnej i obsadzić wikliną. Wtedy nie byłoby go widać, tylko słupki będa stały stabilnie.

Gabrysiu, pewnie pamiętasz, u mnie rabaty są po północnej stronie brzóz. Korystając z ich cienia zrobiłam tam głównie rabatę hostową i takich roślin, które bądź potrzebują cienia, bądź poradzą sobie rosnąc w nim.
Dzisiaj trochę zdjęć z maja







-



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Iwk4 23:03, 20 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj, zajrzałam z przypadku i zobaczyłam piekne fotki. Masz piękny ogród. Muszę tu zajrzeć jeszcze. Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
viva 23:05, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
07_Rene napisał(a)
Witaj Vivo Twój ogród był mi polecany już przez kilka osób jako wzór do naśladowania. Coś tam już zwiedzałam, resztę może uda się nadrobić zimą. Teraz będę na bieżąco Czekam na letnie wspomnienia Pozdrawiam


Witaj Renato Myślę, ze w każdym ogrodzie znajduja jakieś inspiracje

Dla Ciebie z lata .....

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:12, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
popcarol napisał(a)
mmm... pomruczę sobie pięknie! pozdrawiam!


Karolinko, ona też lubi mruczeć

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:19, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Urszulla napisał(a)
Doświadczenia z bobrami nie zazdroszczę. To zwierzęta pod ochroną, nie ma chętnych żeby wziąć je do rezerwatu???...może zadałam głupie pytanie. Ale przeżyłam w tym roku doświadczenia z rojem pszczół i wiem gdzie zadzwonić w razie takiego wypadku. Z bobrami nie wiem co bym zrobiła

Twój ogród jesienny jest piękny, poczytałam zaległe posty bo zawsze czegoś można się fajnego nauczyć od doświadczonych ogrodnikówPozdrawiam jeszcze jesiennie.


Ula, bobry to trudny temat, nikt się nade mną nie zlituje, trzeba się ogrodzić.
To już są poważne szkodniki grasujące nocą, w dzień nigdy nie widziałam ich.

Dzisiejszy jesienny widoczek, bez słońca ale puki nie ma zimy jest dobrze. Potem tylko mysli na przetrwanie



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:26, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Tess napisał(a)
Bóbr jest gatunkiem chronionym w Polsce, ale podlega ochronie częściowej, która przewiduje możliwość redukcji liczebności populacji oraz pozyskiwania osobników. Wprawdzie więc można ograniczać ich populację, ale nie może tego robić przeciętny Kowalski zabijając bobra. Natomiast pomimo tego, że prawo polskie dopuszcza redukcję populacji, nic się w tej sprawie nie robi.
A bobry stały się już szkodnikami.

Vivo, piekna jesień u Ciebie, te brązy, beże i purpura są zachwycające.


Tess, zajmiemy się odstraszaniem, już zamówiliśmy elektrycznego pastucha. Musi być założony na kilku poziomach, na wydry, bobry, dziki, sarny i bezpańskie psy

Dzisiejsza fotka z ogrodu obrazuje to, czego mi potrzeba jesienią



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:39, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Margarete napisał(a)


Vivo,
o urodzie twojego ogrodu wszystko juz zostałao powiedziane albo prawie wszystko.., dodam więc mało odkrywczo że jest przepiekny.
Zagladałam tu niejeden raz ale bez wpisów, chyba na poczatku mojej obecności na forum cos pisałam a potem tylko czytałam i podziwiałam, szczególnie pod wpływem relacji naszej Bogdzi z wizyty u ciebie
Przyznam sie że nie czytałam całego watku od poczatku ale to co czytałam i oglądałam to budzi mój zachwyt i podziw, wcale sie nie dziwie że twój ogród znalazł sie wsrod ogrodów "telewizyjnych" i że bedzie pokazany w programie z Mają. Masz pięknie skomponowane rabaty,które z tego co pokazujesz wygladają świetnie o każdej porze roku, nie mówiąc o uroku twoich róz - bo to temat na osobny wpis
Klimatyczne zakątki, pieknie zaaranzowany taras, idealny porządek na rabatach i trawniku, bukszpanowe obwódki i kulki a do tego te wielkie drzewa, woda w ogrodzie, nierówności terenu - to wszystko powoduje że chce sie tu być i byc bez końca...
Widać ile serca i pracy wkładacie w ten ogród i jaki on dla was jest wazny. Gratuluje !
Twoje zakupy sprowokowały mnie do napisania tego posta, bo i ja na wiosne zaplanowałam do zakupu kiscienie ( za sprawą naszej Mandzenki) oraz kaline Kilimandżaro ( za rada Małej Mi i Pszcczółki), a do tego koniecznie chciałam podasadzic moje rośliny rdestem - i oto u ciebie taki sam zestaw Judaszowiec też mi sie podoba bardzo - oglądałam nie raz w arboretum ale cóż mój areał nie pozwala na takie szaleństwa zakupowe jak bym chciała.
Pozdrawiam i czekam na emisję programu, sorry za takiego długasnego posta


Małgorzato, przepraszać za tyle miłych słów Bardzo dziękuję, sprawiłaś mi wielką radość Bogdzia jest wielką propagatorką mojego ogrodu i potrafi zachęcić My się tylko staramy jakoś ogarnąć tę przestrzeń, lubimy naszą przyrodę.
Roślinki, o których piszesz zmieszczą się i w Twoim małym ogrodzie. Rdest już dawno był na mojej liście zakupów, szukam jeszcze większych odmian. Do nabycia kiścienia zachęciły mnie ostatnie ciepłe zimy, on może mieć problem z zimowaniem u mnie.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:45, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
Margarette, ta Kilimandżaro to od Vivy się wzięła. My mamy z Anią na razie tylko po Evereście (hortensja). Kilimandżaro Vivy, dopiero przed nami, mozolnie się wspinamy.

Vivo, jak natrafisz na żylistka 'Strawberry Fields', poproszę w ciemno. Nawet do zadołowania.


Ja chyba nie doczekam szczytu swojego Kilimadżaro, to taka malutka sadzonka

Ewo, wczoraj byliśmy Wiem, że mają w ofercie. Musisz poczekać do wiosny. Tymczasem rób listę

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:53, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Viola napisał(a)

Vivo, z czego jest ten bordowy żywopłot w oddali? Czy to berberys?


Tak to berberys Atropurpurea.
Inne odsłony, wiosna i w lecie






____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies