Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Tess 15:56, 19 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Bóbr jest gatunkiem chronionym w Polsce, ale podlega ochronie częściowej, która przewiduje możliwość redukcji liczebności populacji oraz pozyskiwania osobników. Wprawdzie więc można ograniczać ich populację, ale nie może tego robić przeciętny Kowalski zabijając bobra. Natomiast pomimo tego, że prawo polskie dopuszcza redukcję populacji, nic się w tej sprawie nie robi.
A bobry stały się już szkodnikami.

Vivo, piekna jesień u Ciebie, te brązy, beże i purpura są zachwycające.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Margarete 16:20, 20 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
viva napisał(a)
Obiecałam pokazać nowe zakupy.
Teraz jest dobry czas na uzupełnianie ogrodu kolorami jesieni, w szkółkach barwny raj. Ja dokupiłam sobie jesiennej czerwieni

Kiścień Zeblid Scarletta



Kalina Kilimandżaro


Judaszowiec Forest Pansy


Rdest




Vivo,
o urodzie twojego ogrodu wszystko juz zostałao powiedziane albo prawie wszystko.., dodam więc mało odkrywczo że jest przepiekny.
Zagladałam tu niejeden raz ale bez wpisów, chyba na poczatku mojej obecności na forum cos pisałam a potem tylko czytałam i podziwiałam, szczególnie pod wpływem relacji naszej Bogdzi z wizyty u ciebie
Przyznam sie że nie czytałam całego watku od poczatku ale to co czytałam i oglądałam to budzi mój zachwyt i podziw, wcale sie nie dziwie że twój ogród znalazł sie wsrod ogrodów "telewizyjnych" i że bedzie pokazany w programie z Mają. Masz pięknie skomponowane rabaty,które z tego co pokazujesz wygladają świetnie o każdej porze roku, nie mówiąc o uroku twoich róz - bo to temat na osobny wpis
Klimatyczne zakątki, pieknie zaaranzowany taras, idealny porządek na rabatach i trawniku, bukszpanowe obwódki i kulki a do tego te wielkie drzewa, woda w ogrodzie, nierówności terenu - to wszystko powoduje że chce sie tu być i byc bez końca...
Widać ile serca i pracy wkładacie w ten ogród i jaki on dla was jest wazny. Gratuluje !

Twoje zakupy sprowokowały mnie do napisania tego posta, bo i ja na wiosne zaplanowałam do zakupu kiscienie ( za sprawą naszej Mandzenki) oraz kaline Kilimandżaro ( za rada Małej Mi i Pszcczółki), a do tego koniecznie chciałam podasadzic moje rośliny rdestem - i oto u ciebie taki sam zestaw Judaszowiec też mi sie podoba bardzo - oglądałam nie raz w arboretum ale cóż mój areał nie pozwala na takie szaleństwa zakupowe jak bym chciała.
Pozdrawiam i czekam na emisję programu, sorry za takiego długasnego posta
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pszczelarnia 17:19, 20 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margarette, ta Kilimandżaro to od Vivy się wzięła. My mamy z Anią na razie tylko po Evereście (hortensja). Kilimandżaro Vivy, dopiero przed nami, mozolnie się wspinamy.

Vivo, jak natrafisz na żylistka 'Strawberry Fields', poproszę w ciemno. Nawet do zadołowania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Viola 18:38, 20 lis 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
viva napisał(a)





Vivo, z czego jest ten bordowy żywopłot w oddali? Czy to berberys?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Bogdzia 19:16, 20 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Viva piękne zdjęcia , masz ogród wysmakowany do perfekcji. Czekam na letnie wspomnienia. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 19:22, 20 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Och i ach. Przyszłam powzdychać i jak zwykle nie zawiodłam się

co to za carex za bukszpanem, widać na powyższym zdjęciu?

dzięki
pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Madzenka 20:56, 20 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
masz niesamowite trawy, pięknie wkomponowane w rabaty.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
viva 22:02, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
mira napisał(a)
Bajeczne, bajkowe te cieple kolory jesieni, a najważniejsze zdrowie i cieszę się że ok
a także na wspomnienia Twojego lata co zapowiedziane

pozdrawiam

ps.

jak oglądam Twoje kompozycje to wiem coraz bardziej że nie mam ogrodu skomponowanego i czas o tym pomyśleć - ale stale stwierdzam że nie teraz - może fotki lata mnie pobudzą - widzisz to jest sedno ogrodowiska


Miro wspomnienia lata będą ale troszkę później, w dzień jeszcze cały czas pracujemy w ogrodzie a i wieczory mam zajęte

Kompozycje.... każdego roku coś zmieniam, poprawiam, coś ubędzie, coś przybędzie czyli tak samo jak u Ciebie

Trawa, o którą pytasz to molinia Winspiel. Jak każda molinia wiosną bardzo wcześnie się budzi i już pod koniec czerwca zaczyna kwitnienie. Zdjęcie z tego czasu.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 22:08, 20 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Rench napisał(a)


Moja-Twoja lista

molina MOORHEXE
Sesleria caerulea
PENNISETUM AL. AUTUMN MAGIC
Molinia caerulea 'Variegata'

Chyba za późno sobie przypomniałam o trawach,cały czas różami była zaaferowana.
Muszęteraz do lata czekać na nowe oferty sprzedazy skoro mówisz że ogólnie dostępne były


Na żywo zawsze jest piękniej, jak wogóle możesz myśleć inaczej
Czy Red Fairy przycinasz jakkolwiek ? Moje wybujały długasne metrowe pędy i dopiero na czubkach miały kiście kwiatów,twoje się wydaja całe obsypane kwiatkami.

Trawy, które wymieniłaś może nie w każdej szkółce są ale są do kupienia, wiosną na pewno je znajdziesz.

Red Fairy rzeczywiście jest trudna do upilnowania przy drugim kwitnieniu. Wiosna tnę ją krótko tak jak wszystkie okrywowe ale latem też często zdarza się, że wyskoczą długie pędy. Może nie tak bardzo długie, bo u mnie nie mają się z czego rozpędzić ..... piasek


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
EPODLAS 22:14, 20 lis 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Trawy jednak pięknie ozdabiają jesienny ogród. Już przygotowałam teren, żeby wiosną powiększyć swoje trawowisko. Ładnie komponują się iglakami. Piękny jesienne obrazy z ogrodu bardzo nastrojowe pokazałaś.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies