Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

monteverde 11:57, 09 lut 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Po krótkiej przerwie na dobry dzień zaczynam przegląd O., od Was jak zawsze piękne kwiaty i nasadzenia, róże cud miód, buziolki Vivo
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joku 11:58, 09 lut 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
viva napisał(a)
Elfe w towarzystwie agapanta





Znalazłam u ciebie takie zdjęcie na pierwszych stronach wątku. Masz tę różę nadal? Jak u ciebie rośnie? Pytam, bo czytałam o niej że kapryśna i przemarza każdej zimy. A ja się na nią w zeszłym roku skusiłam w którymś z marketów. Zakwitła jednym zniekształconym kwiatem ale później zrobił się ładny krzaczek. Często się zastanawiam czy ma u mnie szanse.
Dodam jeszcze że zestawienie kolorystyczne robi na mnie wrażenie. Szukam u ciebie inspiracji na połączenia róż z powojnikami, mam nadzieję że pozwolisz
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
viva 12:11, 09 lut 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
monteverde napisał(a)
Po krótkiej przerwie na dobry dzień zaczynam przegląd O., od Was jak zawsze piękne kwiaty i nasadzenia, róże cud miód, buziolki Vivo


Aniu, jak miło, że już jesteś
Skoro mowa o różach to powitam Cię momi ulubienicami

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 12:22, 09 lut 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Joku napisał(a)



Znalazłam u ciebie takie zdjęcie na pierwszych stronach wątku. Masz tę różę nadal? Jak u ciebie rośnie? Pytam, bo czytałam o niej że kapryśna i przemarza każdej zimy. A ja się na nią w zeszłym roku skusiłam w którymś z marketów. Zakwitła jednym zniekształconym kwiatem ale później zrobił się ładny krzaczek. Często się zastanawiam czy ma u mnie szanse.
Dodam jeszcze że zestawienie kolorystyczne robi na mnie wrażenie. Szukam u ciebie inspiracji na połączenia róż z powojnikami, mam nadzieję że pozwolisz


Jolu, nie mam już Elfe. Nie spełniła moich oczekiwań. Wydałam ją ale tam też jej nie ma.
U mnie bardzo źle zimowała, u Ciebie cieplej to może będzie lepiej, a zimy coraz łagodniejsze. Problem jest też z kwitnieniem. Zawiązywała pąki tylko na szczycie pędów, krótkich pędów, bo stratowała od kopczyka. Gdyby u Ciebie dobrze zimowała to staraj się jej pędy prowadzić bardzo poziowo np. oplatając wokół podpory albo wręcz przyginając do ziemi, wtedy może zmusi się ją do wiązania większej ilości pąków kwiatowych na całej długości pędów.
Jest śliczna i warto o nią zawalczyć. U mnie widać piersze kwitnienie na poziomie agapantów

Róż z powojnikami nie mam zbyt wiele, bo powojniki u mnie źle rosną. Jedynie viticella dają radę i tych mam zamiar dokupić do róż na łukach.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 12:31, 09 lut 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
paniprzyroda napisał(a)
I oczywiście utknęłam u Ciebie Dobrze, że już smutki mijają.
Piękny ten czerwony kuklik o ciemnych łodyżkach. Moje zwykłe dopiero wiosną powędrują do nowego, w obecnym miejscu słabo rosły, może za mało światła miały.
Wracam jeszcze raz na róże popatrzeć


Powoli mijają.
Mariolu jak kukliki przesadzisz to pewnie ruszą jak z kopyta. U mnie też w jednym miejscu bardzo słabo rosły, po przesadzeniu ruszyły.
Też sięgam do ubiegłorocznych róż i czekam z nadzieją na obfite kwitnienie. Wszystko wskazuje na to, że zimia już nie zrobi szkód
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Joku 12:35, 09 lut 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli nie wytrzyma to płakać nie będę, bo znajdzie się miejsce na polecanego przez ciebie Falstaffa. Zresztą jeżeli spotkam go gdzieś w sklepach to i tak kupię. A miejsce się znajdzie
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
viva 12:36, 09 lut 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mala_Mi napisał(a)


Niech złe minie

Ożanka mówisz, że może mi zginąć?? Posiałam w zeszłym roku (nasionka od Ciebie) pięknie rośnie, ale jeszcze nie kwitła..... mam nadzieję, że przeżyje.. do chwili obecnej ma się dobrze


Aniu, ożanka nie powinna zginąć Mam nadzieję, że tylko tamten rok był taki nieszczęśliwy dla niej. W poprzednim sezonie miała się bardzo dobrze.
W tym roku czekamy na obfite kwitnienie
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Bogdzia 13:02, 09 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Vivuś jestem u Ciebie na bieżąco choc nie zawsze piszę bo tu głównie rozmowy o różach a co ja moge o nich powiedziec????Pisałas o kłopotach ale również że już wszystko dobrze więc zdrówka zycze Tobie i M bo zaraz bedzie potrzebne w ogródku.Róże takie cudne że gdybym nie widziała to bym uwierzyc nie mogła.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Iwk4 13:21, 09 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
viva napisał(a)

Na pierwszym planie New Dawn (do jesieni dorosła do szczytu łuku) na ostatnim R.Semiplena.
Z rabaty czerwoną główkę wychyla Roter Korsar




Vivo, twoje róże są cudne. W zeszłym roku posadziłam dwie New Dawn. Az mi się oczy śmieją. Mam nadzieję, że kiedyś też moje tak będą wyglądać
____________________
Ogródek Iwony II
Agania 15:25, 09 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Vivuś, musiałam się cofnąć do tyłu, bo nie sposób u Ciebie zostawić tylko pozdrowienia
Podziwiam twoją kolekcję peoni i różane kobierce, tworzysz obwódki z rozmachem, żurawkowe, bodziszkowe, kuklikowe, wiem ile to zajmuje czasu, żeby uzyskać taki efekt, tym bardziej doceniam waszą pracę. Jeszcze nowości kuklikowe nam serwujesz

Z ożanką nie mam żadnych problemów, po prostu jej jeszcze nie mam
Serdeczne
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies