Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 00:32, 18 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Anabell napisał(a)
Vivo- dawno nie zaglądałam do Ciebie.
Chciałam spytać czy kłosowiec wybija późno, czy mnie wymarzał.
Ożanka zimą miała maleńkie kępki zielone, a kłosowiec suche badyle, które wycinam teraz przy sprzątaniu.


Haniu, przy wycianiu kłosowca powinnaś zauważyć malutkie liski u nasady kępek. U mnie już są widoczne. Tej zimy nie powinien wymarznąć. Przyjrzyj się, może nie zauważyłaś.
Ożanka jest zielona całą zimę

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
agniecha973 07:51, 18 mar 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
viva napisał(a)
Pokażę teren naszego aktualnego działania i chyba największe wyzwanie na najbliższe sezony.
Tak było latem


a tak jest teraz





Już dzisiaj trochę podziałaliśmy


Vivo, zlikwidowaliście jakieś nasadzenia czy po prostu opanujecie kolejny zakątek ogrodu? Powierzchnia robi wrażenie! To teren pomiędzy ławką a rabatą z lawendą, tak?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
AgnieszkaW 07:53, 18 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Vivo, widzę, że działasz na całego, zapowiada się niezwykle klimatyczne miejsce pod drzewami Pozdrawiam ciepło
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Zielona 09:21, 18 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Rzadko się wpisuję, choć czytam wszystko, ale dzisiaj... WOW! To porównanie robi wrażenie! Na pierwszym zdjęciu nie widać, jak wielka jest przestrzeń pod drzewami. Mnóstwo pracy wykonaliście. Ale domyślam się, że w tak wypełnionym ogrodzie bardzo cieszy miejsce na nowe rabaty.
laurowisnia 09:38, 18 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Rzeczywiście, nie trochę, a mnóstwo pracy na tym kawałku wykonanej. I widzę tam fajną czarną kupkę.
Witam się wiosennie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mira 12:36, 18 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rany jak rewolta, zdradź ciut tajemnicy - hortensje pod te drzewa pójdą czy coś innego no i skarpa chyba powstała - to zaiste wyzwanie

u mnie ślimaki w skorupkach wynajduję w ilościach dość sporych a tych golasów jeszcze nie widzę

nie wiem czy róże teraz dostarczone mam poprzycinać korzenie więc wpadłam na przerwę
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
barbara_kraj... 21:50, 18 mar 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Wiosenna rewolucja rozpoczęta! Ciekawa jestem nowych nasadzeń. Skarpy są wdziecznym terenem do zagospodarowania, ale co pod drzewami? Tam na pewno większość cieniolubnych się znajdzie.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gabriela 21:55, 18 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ogród leśny będzie, tak myślę - poszycie z fiołków, zawilców, może paprocie?
U nas w tym roku na Mordorze będzie wyrastał "brzozowo - jakiś" zagajnik, więc będę pilnie podglądać u Ciebie i się uczyć.


Edit w dniu następnym :
Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to dzisiaj śniłaś mi się Ty i właśnie to miejsce w Waszym ogrodzie. Sadziłaś tam wielkie krzaki kwitnących drobno jasnych róż, coś jakby odmianę Mozart, i przekonywałaś mnie że te róże będą świetnie rosły pod drzewami i żebym sama spróbowała.
Jeszcze przed spaniem wczoraj rozmyślałam co tam można posadzić i sugestia była tak mocna
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Napia 22:14, 18 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Niesamowite zmiany. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądał cienisty zakątek za kilka miesięcy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ewsyg 22:21, 18 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Oj będzie się działo, będzie
Czekam z niecierpliwością
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies