Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

agatanowa 09:43, 10 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
viva napisał(a)


Nic innego nie mam wypróbowanego. Do tej pory jeszcze niczym nie polewałam gleby. Miałam nadzieję, że bez tego sobie poradzę. Nie wiem też czy środki na glebę coś pomogą. W tym roku można się spodziewać ataku różnych nieproszonych gości.


I to prawda: doskonale sobie radzisz i bez podlewania: ogród masz cudowny, róże zachwycające
dziękuję za odpowiedź
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 09:45, 10 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
viva napisał(a)


Nic innego nie mam wypróbowanego. Do tej pory jeszcze niczym nie polewałam gleby. Miałam nadzieję, że bez tego sobie poradzę. Nie wiem też czy środki na glebę coś pomogą. W tym roku można się spodziewać ataku różnych nieproszonych gości.


I to prawda: doskonale sobie radzisz i bez podlewania: ogród masz cudowny, róże zachwycające
dziękuję za odpowiedź
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Margarete 11:18, 10 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
viva napisał(a)
Zostawiam Was na tydzień

U mnie tymczasem symboliczne botaniczne krokusiki

-

Moje botaniczne tez juz kwitną... jaka to frajda, prawda ?
Pozdrawiam i witam wiosennie Vivo
Na pewno tu zajrze niebawem w oczekiwaniu na kolejne twoje wiosenne fotki....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Asiuniaa 17:05, 13 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
viva napisał(a)
To podaj łapkę, będzie nas dwie...
Vivo - w tak pięknym ogrodzie, jak Twój, nie masz prawa mieć żadnych dołów!!! No tak, tylko jak jest susza, to nie da się spokojnie patrzeć, jak ogród traci kolory... My - tzn. ci, którzy mają piachy , wiedzą, jak woda "boli" po kieszeni... Tym bardziej cieszymy się poranną rosą, która daje roślinkom pić, nawet poranna mgła oprócz swego uroku daje trochę wilgoci. Po Twoich roślinkach wcale nie widać, że im czegoś brakuje... Załączyłam to zdjęcie, bo zainteresowała mnie ta trawka... Podoba mi się jej strzelisty pokrój, a potrzebuję taką właśnie nie za dużą, na słoneczne i suche bardzo miejsce... Czy możesz mi coś polecić?
Pozdrawiam serdecznie!


Elu, Ty wiesz co ja mogę czuć przy takiej suszy . Całe szczęście, że podlewanie niewile nas kosztuje, bo podlewamy wodą ze stawu, płacimy tylko za prąd do pompy, a to nie są wielkie wydatki. Przy naszym ogrodzie nie wyobrażam sobie opłat za wodę z wodociagu.
Elu trawka, o którą pytasz to Pennisetum alopecuroides "Hameln" (widoczna za nią "Autumn Magic") rzeczywiście w porównaniu z gatunkiem nie jest duża, w samym piachu chyba nie bedzie dobrze rosła, tak jak wszystkie piórkówki. U mnie mają zaprawione dołki gliniastą ziemią i kompostem, przy umiarkowanym podlewaniu jak widać dają radę.
Bardziej wytrzymałe na suszę są seslerie, tu na zdjęciu sesleria jesienna, ale mam też inne i też ładnie rosną



Z niskich traw mam jeszcze molinę caeruela "Variegata", z niej jestem bardzo zadowolona, bardzo szybko się rozrasta i ciągle ją dzielę, by mieć duży łan, rośnie pięknie w słońcu, ale też potrzebuje więcej wilgoci, by ładnie wyglądać
Oto ona



Na piachy zupełnie bezproblemowe są kostrzewy, ale to pewnie wiesz




Witam zauroczyło mnie to zdjęcie . Jest magiczne. Ja szperam w poszukiwaniu trawy, którą mogłabym podsadzić sosnę na pniu, takiej aby nie była za wysoka a najniższe piętro to ma być rozchodnik okazały różowy. I tu to zdjęcie jest idealne . Powiedz mi do ilu dorosła ta trawa ???
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 17:25, 13 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
viva napisał(a)
Długo mnie nie było, czuję się jak córka marnotrawna .

Na dobry wieczór wczorajszy poranek w ogrodzie










Chodzi mi o ten zestaw z 3 zdjęcia
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
zawitka 17:29, 13 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Vivo---- dobrze ze zajrzałam do Ciebie to poczytałam o niszczycielach róż które tak mnie wkurzyły w zeszłym roku ze wyniosłam je w drugie miejsce bo tak brzydko wyglądały ,choć pryskałam je kilka razy Jak je przeproszę to link Ani M mi pomoże --dzięki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Dorotka 15:19, 15 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Witam, chciałam poprosić o poradę:
w swoim ogrodzie przy ogrodzeniu betonowym sąsiada posiadam różę pnącą o "sztywną" - sztywne długie pędy. Zakupiłam ją w maju tamtego roku i posadziłam. Kwitła dwa razy. Na jesieni dostała plamistość czarną ale poradzono mi na Ogrodowisku aby przed zimą niczym tego nie psikać. W czasie zimy straciłą liście, nie ścinałam jej bo tak te z tutaj mi poradzono. Aktualnie róża jest jeszcze zakopczykowana korą ale wygląda nie ciekawie, to znaczy ma takie długie badyle na dwa metry wysokie, brązowo-ciemnozielone. Proszę o poradę czy ściąć ją a jeśli tak to do jakiej wysokości?? Czy nawizić i kiedy no i czy mam ją czyms leczyć na tą plamistość?
Z góry dziękuje.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
viva 22:59, 17 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Napia napisał(a)
Vivo, gdzieś czytałam, że gdy róże w poprzednim sezonie chorowały, należy zebrać pod nimi ziemię na szerokość kopczyka i dać świeżą. Czy polecasz ten sposób? W ubiegłym roku róże w moim ogrodzie chorowały. Wczoraj opryskałam je miedzianem, ale zastanawiam się, czy dodatkowo nie zafundować im wybrania ziemi i dodatkowo opryskanua, tej co zostanie, środkiem grzybobójczym.


Agnieszko, Mira już odpowiedziała Ja też nie wymieniałabym ziemi. Może, gdybym miała kilka róż?

popcorn napisał(a)
jakie cudne krokusy w słonku! miłego dnia!


Dziękuję Karolino W słoneczku zawsze weselej

mira napisał(a)


Ja nie Viva, ja dziś też pryskałam miedzianem i ziemię pod różami też, nie wiem czy wymieniałabym ziemię, nie wiem jak chorowały mocno i tak jeszcze trzeba będzie oprysk powtórzyć

Vivo wiosnę już masz a jak wrócisz będzie jeszcze lepiej, ja dziś znalazlam opuchlaka kolejnego jakieś kulki całe gniazdo no i ślimaki wybieram - gdyby nie ta pogoda /+18/ to już bym miała dość

pozdrawiam


Miro wróciłam w ogrodzie działam
Opuchlaków u siebie nie znalazłam za to widzę, że ślimaki atakują.

agatanowa napisał(a)


I to prawda: doskonale sobie radzisz i bez podlewania: ogród masz cudowny, róże zachwycające
dziękuję za odpowiedź


Agatko, to róże jakoś sobie radzą

Margarete napisał(a)

Moje botaniczne tez juz kwitną... jaka to frajda, prawda ?
Pozdrawiam i witam wiosennie Vivo
Na pewno tu zajrze niebawem w oczekiwaniu na kolejne twoje wiosenne fotki....


Też Cię witam Małgosiu wiosennie

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:08, 17 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Asiuniaa napisał(a)







Na piachy zupełnie bezproblemowe są kostrzewy, ale to pewnie wiesz




Witam zauroczyło mnie to zdjęcie . Jest magiczne. Ja szperam w poszukiwaniu trawy, którą mogłabym podsadzić sosnę na pniu, takiej aby nie była za wysoka a najniższe piętro to ma być rozchodnik okazały różowy. I tu to zdjęcie jest idealne . Powiedz mi do ilu dorosła ta trawa ???


Asiu, nie wiem o którą trawę chodzi, bo zacytowałaś dwa zdjęcia.
Na pierwszym zdjęciu jest sesleria i ona rośnie niższa niż rozchodnik,
na zdjęciu drugim molinia Vaiegata u mnie rośnie do wysokości ok. 50 cm w czasie kwitnienia więc też jest za niska na drugie pietro za rozchodnikiem.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:12, 17 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Asiuniaa napisał(a)



Chodzi mi o ten zestaw z 3 zdjęcia


Na tym zdjęciu jest piórkówka Atumn Magic.
Czy jeszcze coś chcesz wiedzieć z tego "zestawu"?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies