Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Milka 15:41, 16 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ja też by wyjęła, razem z ziemią, to pewnie zakwitną i mąż będzie udobruchany
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
abiko 15:42, 16 mar 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
irena_milek napisał(a)
ja też by wyjęła, razem z ziemią, to pewnie zakwitną i mąż będzie udobruchany
znaczy teraz czy jak przekwitną?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 15:43, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
GabiK napisał(a)
Marzenko, dziewczyny, podałam ceny we Floriallu, zaznaczając, że tam są rarytasy i rozwinięte roślinki, ale za straszne ceny. Hortensje Endless Summer Bailmler mieli po 150 zł.


Ja bardzo lubię ten sklep i jego właścicieli, po prostu mają wypasione rośliny, wszystko skądś wyszukane i zwiezione, Holandia i nie wiem jeszcze skąd. Jak nigdzie nie ma - to tam jest Ja tam kupuję, może nie jakieś ogromne ilości, ale kupuję. Rarytasy to u nich chleb powszedni.
Właściciele jeżdżą na targi do Włoch i sprowadzają dużo ciekawych roślin np Phormium w różnych odmianach, czy rzadkie agawy, rośliny egzotyczne, hortensje. Jak zamówicie przez internet to nie wiecie co przyjdzie, przesyłkę też trzeba zapłacić, więc wolę dotknąć i wiedzieć co kupuję. Poza tym kawy się napiję i pogadam o ogrodach . To bardzo mili ludzie.

Wiadomo, że jak to samo jest gdzie indziej tanie to lecę tam, tak już jest świat i ekonomia skonstruowane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 15:44, 16 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
abiko napisał(a)

Zmień im miejsce teraz z ryzykiem ,albo po przekwitnieniu .
szkoda mi ich teraz, wyjmę jak przekwitną, może M. jakoś przezyje

Przeżyje załatasz trawnik jakby nigdy nic Dużo tego nawkładałaś ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
agata_chrosc... 15:46, 16 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Gardenarium napisał(a)

Danusiu,
mam prośbę o radę, a może jakieś fotki. Z góry przepraszam, jeśli to pytanie powinno pojawić się gdzie indziej, ale ciągle się uczę buszowania po forum. Mam do posadzenia kalinę Watanabe. Chcę ją wsadzić pomiędzy drzewem, które będzie obrośnięte białym ramblerem i duzym drzewem pigwy. Pod ramblerem od strony tej kaliny siedzą hortensje Limelight i Vanille Fraise - razem, jakby były jednym krzakiem. Myślałam o dodaniu tam jakichś berberysów kolorowych, albo perukowca, ale ciętych raczej w poziomie czyli jakieś nieregularne kształty, ale bliżej kuli. No i coś na dół - żurawki, może jakieś trawy. To jest strona dość słoneczna ogrodu. Poratowała bys mnie jakąs światłą radą? Z góry dziękuję.


Berberysy o ładnym kolorze polecam "Coronita" o żółtej obwódce na listkach, "Harlequin" o kropkowanych listkach, "Pink Queen", "Admiration" - one idealnie nadają się do cięcia. Perukowiec będzie za duży i nieładny do tego celu. Do tego żurawki żółte lub pomarańczowo-różowe (Caramel, Creme Brule).


Danusiu, bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy tak ogólnie to uważasz, że to dobre zestawienie? Czy coś innego lepiej by tu zagrało?
____________________
ogród w Holandi
Gardenarium 15:47, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agacia napisał(a)
WItaj Danusiu i witajcie pozostali Ogrodowisko-Maniacy
Sorry, że się wstrzelam bez kontekstu, ale na etapie wykończeniówki własnego domu znalazłam właśnie coś, co sprawiło, że pomyślałam o Tobie



http://allegro.pl/recznik-kuchenny-seria-bukszpan-lovely-home-i2205363225.html

http://allegro.pl/listing.php/search?string=seria+bukszpan&country=1

Pozdrawiam i wracam w remonty

edit: ups, nie otwierają mi się te linki, chociaż adresy są prawidłowe, może to tylko tak u mnie? W każdym razie 'seria bukszpan' na znanym serwisie aukcyjnym na A


Źle wkleiłaś linki, już poprawiałam, niepotrzebne url w nawiasie.

To jest bardzo w kontekście i zaraz chyba sobie zakupię takowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 15:47, 16 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Gardenarium napisał(a)

Marzenko, dziewczyny, podałam ceny we Floriallu, zaznaczając, że tam są rarytasy i rozwinięte roślinki, ale za straszne ceny. Hortensje Endless Summer Bailmler mieli po 150 zł.


Ja bardzo lubię ten sklep i jego właścicieli, po prostu mają wypasione rośliny, wszystko skądś wyszukane i zwiezione, Holandia i nie wiem jeszcze skąd. Jak nigdzie nie ma - to tam jest Ja tam kupuję, może nie jakieś ogromne ilości, ale kupuję. Rarytasy to u nich chleb powszedni.
Właściciele jeżdżą na targi do Włoch i sprowadzają dużo ciekawych roślin np Phormium w różnych odmianach, czy rzadkie agawy, rośliny egzotyczne, hortensje. Jak zamówicie przez internet to nie wiecie co przyjdzie, przesyłkę też trzeba zapłacić, więc wolę dotknąć i wiedzieć co kupuję. Poza tym kawy się napiję i pogadam o ogrodach . To bardzo mili ludzie.

Wiadomo, że jak to samo jest gdzie indziej tanie to lecę tam, tak już jest świat i ekonomia skonstruowane

Jak ktoś ma dolary to idzie do pewex-u )))))))Ja też bym pojechała po wypasione i przy okazji na kawkę )))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Milka 15:48, 16 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
abiko napisał(a)

ja też by wyjęła, razem z ziemią, to pewnie zakwitną i mąż będzie udobruchany
znaczy teraz czy jak przekwitną?



teraz; kiedyś też powtykałam cebulowe w trawnik, bo marzył mi się taki dywan, w praktyce nie wypaliło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martek 15:48, 16 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Tak mi się wspomniał pewex bo słucham piosenki o wiośnie wyśpiewanej w Opolu 1977 roku ,nawet niezła jakość
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
GabiK 15:52, 16 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Masz rację Danusiu, Bailmlera w żadnym innym centrum ogrodniczym nie widziałam.
A te hortensje "zwykłe" to już chyba 10-letnie były. Wielkie, wysokie krzaki.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies