Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 18:04, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martek napisał(a)
Danusiu pozwolisz,że na twoim wiecznie bijącym życiem wątku zadam pytanie sadownicze ?Dziękuję


Kochani czy wśród ogrodniczan jest ktoś z doświadczeniem w uprawie karłowych drzewek owocowych ??? Jeśli,bardzo proszę o kontakt


Ale co chcesz zrobić, zadaj pytanie w wątku owocowym, postaram się pomóc. Chodzi o palmetę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kraania 18:30, 15 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
U Danusi kolejne fantastyczne zakupy - hortensje, bratki śliczne. Danusiu chciałabym się Ciebie podpytać o grujecznika japońskiego. Miałam w projekcie przy tarasie drzewo do wyboru katalpę albo grujecznika - posadziłam grujecznika. Jak go ciąć, żeby ładnie wyglądał i nie wyrósł mi na jakieś gigantyczne drzewo?
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
dajana 18:31, 15 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Śliczne, takie pełne i bielutkie .Mam jedną hortensję której nazwy nie znam jest bardzo podobna do twojej Danusiu ,.może to Schneeball
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 18:39, 15 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
irena_milek napisał(a)
Co do lawendy, w mojej mądrej książce piszą o cięciu w marcu, a potem po kwitnieniu

Tak robię od lat


Lawendę też się przycina? no to moja jeszcze ma kwiatki he,he ale ze mnie gapa.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
bociek 18:56, 15 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Dajana Moja tez, a co roku przycinam na wiosne, wiec spoko
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Ana 19:05, 15 mar 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Gardenarium napisał(a)



A jak się ma sprawa z przesadzaniem i cięciem razem - tzn - przyciąć iglaka i hortensję i przesadzić, czy tylko przesadzić bez cięcia? A jeśli ta druga opcja, to kiedy je przyciąć, zaraz po posadzeniu?

I jeszcze nurtuje mnie sprawa czy ciąć już lawendę, bukszpany i wrzosy? Thuje?


Hortensję najpierw przyciąć, a potem przesadzić.
Ciąć wszystko, Wiesia już lawendę przycięła. Będzie ciepło, tak jak Pszczelarnia napisała, powinien być ładny dzień, a będzie - sobota idealna na robótki ogródkowe

Żurawek bym nie ruszała, bo po zimie jeszcze przyklapnięte są. Poczekaj niech będzie widać, że ruszają.


Danusiu jesteś aniołem
Postanowione - sobota będzie w ogrodzie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 19:06, 15 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)



A jak się ma sprawa z przesadzaniem i cięciem razem - tzn - przyciąć iglaka i hortensję i przesadzić, czy tylko przesadzić bez cięcia? A jeśli ta druga opcja, to kiedy je przyciąć, zaraz po posadzeniu?

I jeszcze nurtuje mnie sprawa czy ciąć już lawendę, bukszpany i wrzosy? Thuje?


Hortensję najpierw przyciąć, a potem przesadzić.
Ciąć wszystko, Wiesia już lawendę przycięła. Będzie ciepło, tak jak Pszczelarnia napisała, powinien być ładny dzień, a będzie - sobota idealna na robótki ogródkowe


W sobotę to nawet wstanę wcześniej, co by więcej zrobić. Ale za to wyprzedziłem Cię w jednej pracy w tym sezonie - wpadnij
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:22, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kraania napisał(a)
U Danusi kolejne fantastyczne zakupy - hortensje, bratki śliczne. Danusiu chciałabym się Ciebie podpytać o grujecznika japońskiego. Miałam w projekcie przy tarasie drzewo do wyboru katalpę albo grujecznika - posadziłam grujecznika. Jak go ciąć, żeby ładnie wyglądał i nie wyrósł mi na jakieś gigantyczne drzewo?


Grujecznika w zasadzie się nie tnie, on ma ładny pokrój - walcowatyale jak chcesz go ograniczać no to tnij teraz, przed rozwojem liści.
Ja tnę tulipanowca i to dość mocno, choć piszą że się go nie tnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 19:27, 15 mar 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu - jeszcze jedno pytanko - czy tojeść rozesłana po zimie może być brazowa, czy mi zmarzła? Wyglada okropnie i nie wiem czy ją wykopac czy reanimować - najgorsze, że to frontowa rabata...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 19:40, 15 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aniu - ona zimozielona nie jest. Brzydkie listki jej trzeba oberwać, ale trzeba uważać, żeby nie powyrywać pędów. To skomplikowane
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies