Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Milka 13:02, 16 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sama prawda Zuza, ja tez tak miałam wyjatkowe forum
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
noemi 13:53, 16 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Zuza napisał(a)
A jeszcze zapytam przy okazji- czy powstał może jakiś artykuł odnośnie obsadzania skarpy? Muszę radykalnie przemodelować to coś co jest przed moim tarasem i szukam pomysłów. A może ktoś z forumowiczów może się pochwalić przemyślaną i pięknie zrobioną skarpą?


jest wątek o skarpie czytałas?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie
____________________
ogród magdalenka
Wieloszka 14:00, 16 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
moniam napisał(a)
Kochani, jak wasze trawniki?
Mój wygląda strasznie. Był założony w zeszłym roku wiosną. Pow. ok. 200m2. Jutro zabieram się do roboty. Mam zamiar zacząć od wygrabienia martwych roślin. Pierwotnie myślałam o wertykulatorze ale obawiam się, że jest jeszcze za młodziutki więc stawiam na grabie. A co myślicie o saletrze wapniowej czy jest już na nią czas? Czy może zaczekać kilka dni. Obawiam się przymrozków w nocy. Może ktoś się wypowie w tym temacie? Może nawet nasza wspaniała Pani Danusia? Czekam z utęsknieniem na zdjęcia z ogrodu Pani Danusi . Pozdrawiam serdecznie wierna czytelniczka ogrodowiska- Monia.

Moniam, odpowiem za Danusię, bo przerabiałam ten temat niedawno, najwyżej ktoś mnie poprawi: wertykulacja na trawnikach co najmniej 2-letnich, wszystkie zabiegi (aeracja, nawożenie) w porze kwitnienia forsycji. Grabic już możesz .
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 14:14, 16 mar 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Przepraszam, że u Danusi, ale ona będzie wiedziała a może ktoś jeszcze mi odpowie. Posadziłam w trawniku cebule narcyzów i żąkili. I wyszły pięknie razem z podniesieniem trawnika M. głowę mi suszy, ze mu trawnik popsułam..pewnie słusznie. Myślicie, że mogłabym je teraz wyjąć i może posadzić do donic, albo w inne miejsce? Czy raczej im to zaszkodzi?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Martek 15:29, 16 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
abiko napisał(a)
Przepraszam, że u Danusi, ale ona będzie wiedziała a może ktoś jeszcze mi odpowie. Posadziłam w trawniku cebule narcyzów i żąkili. I wyszły pięknie razem z podniesieniem trawnika M. głowę mi suszy, ze mu trawnik popsułam..pewnie słusznie. Myślicie, że mogłabym je teraz wyjąć i może posadzić do donic, albo w inne miejsce? Czy raczej im to zaszkodzi?

Abiko to dość silne i wieloletnie cebule moim skromnym zdaniem będziesz zbyt długo musiała czekać na koszenie trawnika w tym miejscu .Możesz wyjąć ,ale uszkodzisz
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 15:31, 16 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Zmień im miejsce teraz z ryzykiem ,albo po przekwitnieniu .
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 15:36, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)


Danusiu - jeszcze jedno pytanko - czy tojeść rozesłana po zimie może być brazowa, czy mi zmarzła? Wyglada okropnie i nie wiem czy ją wykopac czy reanimować - najgorsze, że to frontowa rabata...

Ana u mnie też tak jest, zacznie od korzenia wypuszczać nowe, to brązowe obetniesz , na razie nie ruszaj


Aniu dzięki!! Bo jak na nią teraz patrzę to widok nieciekawy, oj nieciekawy Zacisnę zęby i poczekam


Może być brązowa, trzeba z grubsza poobcinać i czekać na cieplejsze dni, podlać. Odbije i będzie jak nowo narodzona
Wczesniej ktoś napisał, żeby nie obcinac, ale mi się wydaje że ona zaraz będzie puszczać, więc cięcie teraz jest chyba konieczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:37, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basiaw napisał(a)
Danusiu, mam pytanie, nie mogę się doszukać w Twoich bardzo rozwiniętych wątkach a chciałam Ciebie zapytać, z jakiego rodzaju drewna masz meble ogrodowe?
Jeśli dobrze rozumiem ze zdjęć, to na zimę ich nie chowasz? Musimy w tym roku kupić meble na taras i chciałabym coś na lata a nie na sezon czy dwa.


Meble tekowe są prawie wieczne i najlepiej kupić nie olejowane, wtedy tak jak u mnie wystarczy myjką umyć z glonów i brudu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 15:39, 16 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Danusiu czy mi się wydaje czy już o cięciu cisów pisałaś ?Witam Cię
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
abiko 15:39, 16 mar 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Martek napisał(a)
Zmień im miejsce teraz z ryzykiem ,albo po przekwitnieniu .
szkoda mi ich teraz, wyjmę jak przekwitną, może M. jakoś przezyje
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies