Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Madzenka 08:00, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Co do kasy na wykończenie nigdy nie jest jej wystarczająca ilość, nawet gdy ci sie wydaje, że pulę napełniłaś, za chwilę znów jest pusta....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 08:19, 31 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Na Marzenkę i Agę zawsze można liczyć

Jeżeli chodzi o scieżkę. Najpierw idzie prosta ścieżka około 10 m, a potem zagina się w L w lewo. coś takiego jak niżej tylko z żywopłotem z Cisa. Ten kwadrat z lewej cały będzie otoczony bukszpanem i wypełniony roślinami. W środku albo rzeźba jak tutaj albo drzewo na pniu. U mnie na wprost będzie okno, a nie drzwi. Jak przestanie lać to wyskoczę na zewnątrz i zrobię fotkę od strony ulicy.



Biedni brukarze w tą straszną pogodę pracują. Biedaki.

Aga, wiedziałam, że coś wyskoczy i będą jakieś zmiany, ale ta pozmieniała trochę dużo. Muszę pokombinować i zrobić stopień w 2 miejscach zejścia na trawę bo inaczej będę musiała dowieźć 100 ton ziemi, a tego nie chcę.
Powiem Ci, że Twoje wejście jest naprawdę piękne, więc w sumie na końcu efekt jest ok.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 08:24, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A Monika zatem wszystko przewidziałaś. Rzeźbą już się wcześniej zachwycalam. Gdzie posadzisz te piękne holenderskie kule bukszpanowe?
Stopnie będą ci przy wózku przeszkadzały.. Zrob je przy samym domu, ja mam dwa przed samym wejsciem i niemal znikaja, naprawdę są niewidoczne.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 08:36, 31 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzena2007 napisał(a)
A Monika zatem wszystko przewidziałaś. Rzeźbą już się wcześniej zachwycalam. Gdzie posadzisz te piękne holenderskie kule bukszpanowe?
Stopnie będą ci przy wózku przeszkadzały.. Zrob je przy samym domu, ja mam dwa przed samym wejsciem i niemal znikaja, naprawdę są niewidoczne.


Zobaczymy jak wyglądają w realu, ale chciałam przed domem w rabacie, albo w takie wysokie donice przed wejściem. Zobaczymy co z transportem meblowym na ogród teść mi za 2 tygodnie przyśle. Zapomniałam się pochwalić, że przyjeżdża mój stół na taras i 2 fotele i małe donice "made by teść. Jak biedak się wyrobi to dołoży też te dwie wysokie donice. Uwielbiam ich wysokość. Kule super się w nich prezentują. Tutaj je pokazuję, ale słabo widać.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 08:40, 31 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
A stopnie chciałam przy wejściu, ale jak już pisałam spad był prawie NA DOM,wiec woda by płynęła do wejścia. A te stopnie na trawę mają być w okolicach strefy gospodarczej, więc nie będzie tam aż takiego problemu. Chyba, że coś jeszcze wymyślimy do poniedziałku.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 08:41, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A to super będzie, bardzo oryginalne meble i donice , fiu fiu będziemy podziwiać i zazdraszczać
Koniec oglądania w łóżeczku idę na śniadanko potem sprawdzę postępy prac
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pola 08:44, 31 mar 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Marzenko racja czas na kawę, też wstaję poźniej tu znów wpadnę
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
agata_chrosc... 09:13, 31 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Hej Monika,
ja też już w tajemnicy przed moim rośliny kupuję - tu jedną , tam dwie i stawiam tak, że niby zawsze tam były. Na szczęście mój pod Tym względem to chodzący stereotyp - nic nie zauważy, dopóki mu na głowę nie spadnie! Twoi Teściowie po raz kolejny okazali się nadzwyczajni. A wiesz, że nie wykluczone, że w jakiejś dającej się określić przyszłości będziemy w Venlo? Bo niedługo otworzą wystawę Floriada, właśnie tam. Raz na 10 lat więc nie można nie pojechać. A Ty się czasem nie wybierasz? Ja wiem, że zaraz przyjdzie maleństwo, ale podobno ludzie z niemowlakami nawet po dżunglach podróżują, to może Ty do Venlo podskoczysz? W każdym razie daj znać. No i mam takie nieśmiałe pytanie o tę ewentualną pomoc Teściów w transporcie z Polski. Bo wymarzyłam sobie berberys polskiej odmiany Beskid Orange. Tutuaj oczywiście nie do kupienia, chociaż na przykład polska Maria jest i to całkiem często można ją spotkać. Czy taki jeden krzaczek, gdybym zamówiła w internecie i podesłaliby do Ciebie, a Teściowie zabrali, to nie byłoby za duże obciążenie? A ja bym odebrała przy okazji tej Floriady. Tylko napisz szczerze czy to byłoby możliwe. A wieczorkiem zapraszam do siebie - będzie relacja z burzenia oraz zdjęcia moich dwóch dużych bukszpanów, po które właśnie zaraz jadę! Do zobaczenia, mam nadzieję.
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 10:09, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I jest szansa, że dziewczyny i teściowie sie poznają
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 13:17, 31 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Aga, to zamów teraz i jak będą jechali do Polski około 15 kwietnia to zabiorą. Nie wiem jakie mają plany na maj bo mają urodziny Królowej i Dzień Niepodległości wiec przedłużą te wolne dni i gdzieś pojadą. Zapytam, ale jak zamówisz i ktoś to do nich dostarczy, to żaden problem. To uczynni ludzie. Jeżeli jednak chcesz połączyć wizytę w Venlo z wizytą w ogrodzie moich teściów i chciałabyć na żywo zobaczyć sobie ten słynny staw to nie ma sprawy.
Dla pokusy przesyłam fotki okolic stawu w ogrodzie i przepiękne graby.












W tle 15-letni grab.(Wystawa ceramiki w ogrodzie)

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies