Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

kwiatholandii 04:05, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Ircia, niestety te nad stawem są własnością Pań z warsztatów. Co dwa lata w ogrodzie teściów organizowana jest wystawa rzeźb kursantów. Moje pokazuję narazie z domu,albo z tarasu bo ogród się robi.

Hanusiu, to moja psaja i uwielbiam to robić, ale żeby przekazywać wiedzę dalej, trzeba ją wg mnie posiadać odromną. Może za kilka lat. Ale o piecu myślę intensywnie dla siebie. Może znajome przy lampce wina pokuszę na hobbystyczne lepienie na początek. Narazie lepię ze specjalnego wosku i jak finanse dopiszą obleję je brązem.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 04:15, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
agata_chroscicka napisał(a)
Monika, na prawdę niezła ta kobieta w czerwieni. Taki trochę rzeźbiarski Nowosielski! Pracuj dalej!
A co do przesyłki. Najgorsze jest to, że ja nie mam pojęcia kiedy konkretnie będziemy do tego Venlo jechać. No bo chyba nie masz wątpliwości, że bardzo bym chciała ten piękny ogród Teściów zobaczyć. I gdyby Teściowie w kwietniu już ten berberys przywieźli do siebie, to byc może, że musiałby tam postać ze dwa miesiące. I czy to by im nie przeszkadzało? No i nie da się ukryć, że jednak czasem kroplę wody trzeba by mu dac czyli jednak pewna fatyga. Głupio mi prosic, ale szkółkarze albo nie chcą wysyłać za granicę, albo takie ceny liczą, że drugi ogród możnaby za to urządzić. Jak myślisz? Uchodzi coś takiego czy dać sobie spokój? W końcu świat się od tego nie zawali, jeśli berberys jakiś inny tutaj kupię. Nie da się ukryć, że to taka fanaberia z tym Beskidem.


Myślę, że przez internet to mogą być słabe zakupy. Raz się trafi super krzaczek a raz nędza. Zróbmy tak: prześlij mi dokładną nazwę i zdjęcie roślinki i swój nr tel, bo ja od tego tygodnia będę jeździła po różnych szkółkach w wilekopolsce w poszukiwaniu moich roslin. Jak będą mieli Twój OKAZ to zrobię fotkę i jak Ci będzie odpowiadał to od ręki kupię. Wtedy będzie pewne, że roślinka jest taka jak w realu. Odbierzesz sobie kiedy będziesz w okolicach Venlo. To moja propozycja. W drodze powrotnej samochód będzie pusty. Gorzej byłoby w drugą stronę, bo samochód po dach będzie wypchany roslinami dla nas
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 08:20, 01 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moniko krzew w nas miłość do sztuki, urządzaj proszę Warsztaty na wzór swojej teściowej!!! Kobieta w czerwieni zachwycjąca!!! Jestem przekonana, że rzeźba na froncie domu będzie każdego powalała na kolana
I widzę, że koleżanka wciąż spać nie może
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 09:44, 01 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Monika,
Twoja propozycja jest więcej niż super! Od razu ją przyjmuję zanim się rozmyślisz Prześlę Ci numer komórki na prv. A mój krzaczek można zobaczyć tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=29919
sorry, że akurat na innym forum, ale nigdzie nie znalazłam tak ładnego zdjęcia. Musisz trochę przewinąć na dół strony i jest tam podpisany. Przy okazji możesz sobie obejrzeć i inne berberysy bo to taka baza danych. Niektóre są na prawdę fantastyczne. Ja chcę jeszcze kupić 2-3 orange rocket, Marię, kilka admiration i może atropurpurea. I chcę zrobić taką grupę o różnych kolorach, zmałpować od Danusi połączenie z białymi miskantami, coś jeszcze tam niskiego dodać typu trzmielina i jeszcze jakieś trawy. O! Taka koncepcja mi wyszła! Ale ten Beskid jest zdecydowanie najładniejszy. Szkoda, że taka piękna polska odmiana jest zupełnie nie znana. Trzeba by może coś zrobić w sprawie popularyzacji efektów pracy dobrych polskich ogrodników. Bo czasem na prawdę jest się czym chwalić. Takie clematisy na przykład, albo rododendron Mieszko (zakładam, że odmiana polska bo nikt inny by takiej nazwy nie wymyślił). Pewnie jeszcze sporo by się znalazło.
Oby tylko udało Ci się go znaleźć bo on niestety nie wszędzie jest. Będę dobrej myśli. ALe byłoby super!!!!
A popularyzację sztuki popieram z całego serca - w końcu z wykształcenia jestem historykiem sztuki Strasznie fajne muszą być takie babskie warsztaty. Aż mi szkoda, że mam trochę daleko, bo może i ja bym coś ulepiła? Pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
Krys 11:19, 01 kwi 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Monika ale u Ciebie pięknie się zapowiada,rzeźba kobiety piękna oszczędzaj się ,powodzenia
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
kwiatholandii 16:01, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Agato, uściślając, chodzi ci o Berberis thunbergii 'Orange Beskid' ?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 16:08, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzena2007 napisał(a)
Moniko krzew w nas miłość do sztuki, urządzaj proszę Warsztaty na wzór swojej teściowej!!! Kobieta w czerwieni zachwycjąca!!! Jestem przekonana, że rzeźba na froncie domu będzie każdego powalała na kolana
I widzę, że koleżanka wciąż spać nie może


Dziękuję, dziekuję. Zastanawiamy się właśnie czy damy na froncie rzeźbę, bo chyba jednak padnie na drzewo na pniu. Mamy inne miejsca na to, więc nie będzie problemu. Nie mam jednak pojęcia jakie drzewo mam tam posadzić. Jak posadzę cisy to o pomoc poproszę.
Spać nadal nie mogę. Jak w zegarku 2.30 się budzę i koniec
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 16:34, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Krysiu, dziękuję i pozdrawiam. Widziałam, że walczysz w ogrodzie nawet w taką pogodę. Powodzenia i dużo słońca życzę
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 16:39, 01 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dokładnie o ten - Berberys Thunbergii Orange Beskid!
A u nas tymczasem nawet nieco lepsza pogoda, choć w nocy był przymrozek. Udało nam się położyć prawie wszystkie rury nawadniające. Jedna musi poczekać aż materiał rozbiurkowy wyjedzie, bo nie ma jak rowu wykopać. Oj trzymaj kciuki, żeby do piątku wszystko było przygotowane pod tę trawę nieszczęsną!
____________________
ogród w Holandi
aga_pe 22:02, 01 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
rzeźba piękna. Moje pseudo wisiorki i barany uciekły pod dywan
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies