Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek AsiP

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek AsiP

AsiaP 10:07, 20 mar 2012

Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 14
Witam Was Drodzy Ogrodnicy,
Moja przygoda z ogrodem zaczęła się za sprawą mojej fantastycznej teściowej - szalonej ogrodniczki. To ona kupowała dla mnie gazety o tematyce ogrodniczej, potem wyhodowała dla mnie piękne kule bukszpanowe i przywiozła mi hosty ze swojego ogródka.
No i się zaczęło, przepadłam, zaczęłyśmy razem namiętnie oglądać „Maję w ogrodzie” i „Rok w ogrodzie”, potem odkryłam ogrodową moc Internetu. Na pewnym forum ogrodniczym zakochałam się w „ogrodzie z czerwonym mostkiem” i ta miłość przywiodła mnie na „Ogrodowisko”. A na ogrodowisku, co tu mówić…, sami doskonale wiecie, stąd nie ma ucieczki. Ogrodowisko jest jak nałóg. No więc z największą przyjemnością oddaję się temu nałogowi i podziwiam zapał i efekty pracy forumowiczów.


Sama mam niewiele do pokazania forumowiczom, ale za to ogromny zapał do pracy. Całe życie mieszkałam i nadal mieszkam w bloku, ale jeszcze w tym roku mam nadzieję przeprowadzić się do własnego ogródka. A tak wyglądało w tamtym roku moje jeszcze trochę chwastowisko a trochę plac budowy…


____________________
Ogródek AsiP
hanka_andrus 10:23, 20 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Asia! Daj Boże wszystkim takich placów budowy!Pokazuj dalej!Co żeście z teściowa nawymyślały.....
Pozdrawiam!życzę jeszcze lepszych efektów w ogrodzie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AsiaP 11:10, 20 mar 2012

Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 14
Plan działania na ten rok jest taki, żeby zagospodarować część działki widoczną na zdjęciu 3, tak żeby w przyszłości rośliny zakryły płot i stodołę sąsiada. Działka ma szerokośc 19.5m, jak do tej pory posadziłam od lewej jodłę koreańską, cyprysika Columnaris (chyba, albo alumigold?), dalej jest różanecznik, którego przesadzę, dalej wielka pustka i znowu jodła i cyprys.
Od widocznego na zdjeciu plotu do domu jest około 21 m.
Zastanawiam się co posadzić przy tym płocie po prawej od cyprysa i myślę o świerku serbskim lub cisie? prosze o pomoc co tu się lepiej sprawdzi a może zaproponujecie zupłnie coś innego? Liczę na Wasze sugestie Południe jest na wprost patrząc na zdjęcie nr 3 więc jak drzewka podrosną będa trochę zacieniać resztę ogrodu.
Kolejny etap w bliżej nieokreślonej przyszlości to likwidacja domku narzędziowego widocznego po lewej i zrobienie tam rabaty z bukszpanowymi kulkami i stożkami, hortensjami Limelight i puszystymi trawami. Odkąd zobaczyłam ogród Pani Danusi zachwyciły mnie te zestawienia roślin.
Moja lista roślin, które chciałabym mieć w ogródku to :
bukszpany, trawy, hortensje limlight, cyprysiki columnaris, żywotniki smaragd, żurawki, hosty, świerki, (mam na razie świerk hoopsi), klony japońskie, (mam jeden i przetrwał zimę, hurra), chciałabym mieć małą brzozę płaczacą i koniecznie kiedyś przynajmniej jedno drzewko formowane w bonsai (może z cyprysika groszkowego?)

Załączam plan ogródka i proszę o poradę co posadzić przy płocie? serby,cisy czy coś innego?
Dodam jeszcze, że u mnie jest ziemia gliniasta.
____________________
Ogródek AsiP
AsiaP 11:19, 20 mar 2012

Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 14
hanka_andrus napisał(a)
Asia! Daj Boże wszystkim takich placów budowy!Pokazuj dalej!Co żeście z teściowa nawymyślały.....
Pozdrawiam!życzę jeszcze lepszych efektów w ogrodzie!


Witam ciepło pierwszego Gościa Mam nadzieję, że będę wkrótce mogła pokazać więcej, na razie w pozostałej części u mnie naprawdę pobojowisko, a tymczasem dodam jeszcze wspomnienie tamtego sezonu. I za radami forumowiczów zapowiadam, że w tym roku wyrzucam włókninę widoczną na zdjęciach

____________________
Ogródek AsiP
Mala_Mi 11:38, 20 mar 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj,
Na moją pomoc nie licz, co najwyżej na doping
Czerwony mostek ma najpiękniejszy wstęp do wizytówki
Masz bardzo ładny plac budowy ..... robisz to czego ja nie zrobiłam, czyli zakładasz ogród jeszcze budując dom..... to jest dobre rozwiązanie.
"Zazdraszczam" takiej teściowej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 12:32, 20 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy gorąco

Fajnie mieć wsparcie a nie krytykę To bardzo miłe, a jakie dopingujące

Twój ogród już wygląda na prawie skończony, wiec może przenieść wątek do Naszych ogrodów?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GosiaM 15:23, 20 mar 2012

Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 7
Witaj Asiu

Trafiłam do Ciebie z Ogrodu z Czerwonym mostkiem
Będę Ci bardzo kibicować w tworzeniu ogrodu, który już zapowiada się świetnie. Ogrodowisko bardzo wciąga, prawda? Rady doświadczonych ogrodników są bezcenne - spacerowałam po wielu ogrodach i widziałam, jak dzięki radom i pomysłom życzliwych forumowiczów nabierały zupełnie nowego kształtu, czego i Tobie życzę

Ja dla siebie też coś podpatrzyłam - zachwyciłam się świerkami serbskimi. Kupiłam małe sadzonki, kiedyś będą pięknie zasłaniać od sąsiadów

Pozdrawiam serdecznie
Gosia
____________________
Pozdrawiam Gosia
aga_pe 09:41, 21 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Przywitam się i ja. Przybiegłam z wątku Wieloszki. Pozdrawiam Dolnoślązaczkę
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
AsiaP 09:46, 21 mar 2012

Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Witamy gorąco

Fajnie mieć wsparcie a nie krytykę To bardzo miłe, a jakie dopingujące

Twój ogród już wygląda na prawie skończony, wiec może przenieść wątek do Naszych ogrodów?


Bardzo dziekuję za powitanie,
moim ogródkiem zajmuję się dwa lata, dopiero zaczynam i mam projektowy mętlik w głowie. Dlatego bardzo cieszę się, że tu trafiłam i po cichutku liczę na podpowiedzi
Za radą przenoszę wątek do naszych ogrodów.
Zanim naprawdę będzie to ogród, pewnie nie prześpię jeszcze wiele nocy. Ale tak już mam, czasem myśli o koncepcjach rozmieszczenia roślin, aż mnie bolą, ale nie wyobrażam sobie nie zasypiać z wizją ogródka. Moja 3,5 letnia córka mówi do mnie przed snem: "Mamusiu niech ci się przyśni piękny, kolorowy ogród, a w nim motylki, ptaszki, kotki i pieski".
____________________
Ogródek AsiP
Mala_Mi 10:47, 21 mar 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
http://www.ogrodowisko.pl/watek/351-drobne-zmiany-zagniezdzone-cytaty-i-linkowanie-swoich-watkow-w-podpisie

zrób link bo nikt do ciebie nie trafi...... rób jak w pomocy i uważnie czytaj jakei znaczki i gdzie wstawić, bo w przykładzie nie da sieteg ozrobić bo od razu widziz link, a nie instrukcję..próbuj ..uda się napewno....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies