Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

nebel 17:16, 18 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
boguslaw_r_ napisał(a)
Dzięki Tess, coś znalazłem, zamówiłem czekam na przesyłkę jak zadziała to pokażę pozdrawiam

...koniecznie podziel się swoim doświadczeniem, no i oczywiście co zastosowałeś. U mnie też w tym roku obrodziły, ale na razie tylko zbieram. Resztę zostawiam dla srok i innych ptaków, chodzą i wyjadają.
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:39, 18 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
boguslaw_r_ napisał(a)
Druty na ogół stosuje się do bonsai i to ma znaczenie w jakim kierunku zawijać dlatego aby nie zaciskał się na rosnących gałązkach, natomiast to co ja wyczyniam to nie bonsai tylko NIWAKI czyli formowane duże drzewa, one przypominają swym wyglądem bonsai ale nimi nie są.Na tym zdjęciu to młody modrzew on jest bardzo miękki (wiotki) a obciążenie może zbyt mocno wygiąć lub złamać stąd drut, pozdrawiam.

Muszę byc bardziej precyzjna w krótkim pisaniu postaram się.
Czyli z tego co napisałeś wynika, że przy formowaniu niwaków, nie trzeba tak bardzo zwracać uwagi na kierunek? i można ewentualnie drut opleść nieco lużniej wokół gałązki, bez obawy, że wiatr szarpiąc nie uszkodzi kory?
____________________
Ogród Nebel
Evchen 23:19, 18 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Bogusławie, wpadłam z rewizytą w poszukiwaniu sosenek.. nooo sporo.. i pięknych.. Tyle piękna na raz - to ponad moje siły
Jeśli dobrze odszyfrowałam, to bonsai z sosenek...?.. czy blamage mój...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
boguslaw_r_ 11:19, 19 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Evchen napisał(a)
Bogusławie, wpadłam z rewizytą w poszukiwaniu sosenek.. nooo sporo.. i pięknych.. Tyle piękna na raz - to ponad moje siły
Jeśli dobrze odszyfrowałam, to bonsai z sosenek...?.. czy blamage mój...


Witaj na ogół wszyscy mówią na formowane drzewka bonsai, ale bonsai to miniatury (Yamadori) czyli pozyskane z natury, natomiast wszystkie duże drzewa formowane w gruncie to NIWAKI (NIWA- ogród + KI - drzewo)
czyli NIWAKI z sosenek tak jest poprawnie, przepraszam za poprawkę ale dobrze wiedzieć i zabłysnąć w śród znajomych pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Urszulla 11:54, 19 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Uśmiecham się jak zobaczyłam Twoje obciążniki na drzewach-SUPER pomysłowe.

Ale te pędraki w ziemi- masz jakąś plagę! ja w tym roku może 5 szt. znalazłam.

Trzymaj się w walce z nimi.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Evchen 12:35, 19 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
boguslaw_r_ napisał(a)

Bogusławie, wpadłam z rewizytą w poszukiwaniu sosenek.. nooo sporo.. i pięknych.. Tyle piękna na raz - to ponad moje siły
Jeśli dobrze odszyfrowałam, to bonsai z sosenek...?.. czy blamage mój...


Witaj na ogół wszyscy mówią na formowane drzewka bonsai, ale bonsai to miniatury (Yamadori) czyli pozyskane z natury, natomiast wszystkie duże drzewa formowane w gruncie to NIWAKI (NIWA- ogród + KI - drzewo)
czyli NIWAKI z sosenek tak jest poprawnie, przepraszam za poprawkę ale dobrze wiedzieć i zabłysnąć w śród znajomych pozdrawiam

O... dziękuję! Po raz pierwszy słyszę tą nazwę i entymologię tego słowa. Nie ma za co przepraszać, wszak człowiek uczy się całe życie (niektórzy twierdzą, "i głupi umiera".

Dziękuję za infromację o szybkości wzrostu kolumnowych 30 cm rocznie to dużo Ja swoich nie przycinałam. Jaką wysokość planujesz osiągnąć?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
boguslaw_r_ 13:43, 19 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Urszulla napisał(a)
Uśmiecham się jak zobaczyłam Twoje obciążniki na drzewach-SUPER pomysłowe.

Ale te pędraki w ziemi- masz jakąś plagę! ja w tym roku może 5 szt. znalazłam.

Trzymaj się w walce z nimi.


Serdeczne dzięki teraz tego mi trzeba i pogody, czekam na przesyłkę i będę działał. pozdrawki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Moniika 13:58, 22 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
boguslaw_r_ napisał(a)
Dalsze poszukiwania i efekt ok. 1000 szt na ok 30 m2

Witaj Bogusławie!! Straszne te pędraki... Ja znalazłam u siebie tylko kilka.. Czy poza rewolucją na trawniku znasz jakiś sposób na nie ? Ja chyba coś czytałam o oprysku środkami chemicznymi ale jeśli środek miałby dotrzeć aż do korzeni gdzie one siedzą musiałoby go być bardzo dużo... Więc koszty mnie trochę od tej metody odstraszają pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
boguslaw_r_ 11:27, 24 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Urszulla napisał(a)
Uśmiecham się jak zobaczyłam Twoje obciążniki na drzewach-SUPER pomysłowe.

Ale te pędraki w ziemi- masz jakąś plagę! ja w tym roku może 5 szt. znalazłam.

Trzymaj się w walce z nimi.


trzy lata temu też miałem po kilka sztuk, to nie plaga to katastrofa,

trawa zaczęła zamierać, chwasty mocno rosnąć,
po środkach na chwasty zauważyłem robale,
potraktowałem wszystko randapem, uschło wszystko, ale robali coraz więcej,
Pozostała chemia i glebogryzarka,
pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Evchen 12:43, 24 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Zlokalizowałam u siebie te chrząszcze.. .passskuuuuudne!!!!... co prawda na szczęście tylko kilka sztuk, ale mam pogląd jak to paskudnie wygląda...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies