Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Sebek 23:11, 08 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
monteverde napisał(a)
lub miniaturki aksamitek

Też fajne są te wąskolistne, ale te zwykłe też były fajne. Begonie semperflorens też są niezłym pomysłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnieszka 10:24, 09 maj 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
hania napisał(a)
..ładnie to wygląda...a może posadż coś na pniu?

Haniu, Kochana!
Na pniu już tam coś jest: jarzębina Edulis . Te podpory, to od niej właśnie, bo duża jest i posadzona jesienią ub. roku.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 10:28, 09 maj 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Może macierzanka cytrynowa albo takie drobne, czerwone begonie, które kwitną przez cały sezon.
Myślę, że fajnie wypełniłyby zawijaska i dodałyby koloru

Gosiaczku, myślałam o macierzance, nawet zapytałam w Danusiowym wątku czy to byłoby ładnie, ale Danusia mi jeszcze nie odpowiedziała. Macierzanka mi pasuje bardzo. Lubię jej zapach.
O begoniach co prawda nie myślałam, ale myślałam o czymś, co miałoby czerwone listki: może żurawki, a może jakiś rozchodnik? Za begoniami nie przepadam, ale efekt na zdjęciach dają bardzo ładny, więc kto wie?

Gosia, ale zapełnić tylko to koło czy pociągnąć te roślinki jeszcze cienką kreską wzdłuż bukszpanu? Może nie do końca, ale taką "smugę" jeszcze zrobić. Jak myślisz?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Linka 10:57, 09 maj 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Może się wtrącę - ja bym widziała pociągnięcie wzdłuż bukszpanów jakiegoś koloru - to jeszcze bardziej zaakcentuje ten zawijasek
Pozdrawiam
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Agnieszka 13:10, 09 maj 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Też się do tego skłaniam, tylko nie do końca wzoru. Myślę, aby skończyć tak z 60 cm wcześniej, zanim zawijasek się skończy (jest długi). Teraz pozostaje kwestia jaką roślinkę posadzić...
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 19:13, 09 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Agnieszka napisał(a)

Może macierzanka cytrynowa albo takie drobne, czerwone begonie, które kwitną przez cały sezon.
Myślę, że fajnie wypełniłyby zawijaska i dodałyby koloru

Gosiaczku, myślałam o macierzance, nawet zapytałam w Danusiowym wątku czy to byłoby ładnie, ale Danusia mi jeszcze nie odpowiedziała. Macierzanka mi pasuje bardzo. Lubię jej zapach.
O begoniach co prawda nie myślałam, ale myślałam o czymś, co miałoby czerwone listki: może żurawki, a może jakiś rozchodnik? Za begoniami nie przepadam, ale efekt na zdjęciach dają bardzo ładny, więc kto wie?

Gosia, ale zapełnić tylko to koło czy pociągnąć te roślinki jeszcze cienką kreską wzdłuż bukszpanu? Może nie do końca, ale taką "smugę" jeszcze zrobić. Jak myślisz?


Odpowiedziałam Aga, że macierzanka nie.
A smuga oprócz wypełnienia może być. Zobacz ogród Zalesinek w moich realizacjach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 22:35, 09 maj 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)

Odpowiedziałam Aga, że macierzanka nie.
A smuga oprócz wypełnienia może być. Zobacz ogród Zalesinek w moich realizacjach.

Wybacz, Danusiu, widocznie przeoczyłam. Jutro wsadzę hortensje, to wtedy zobaczę na spokojnie jak to w całości wygląda.
____________________
Agnieszkowy ogródek
monteverde 00:35, 10 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
może houtunia jako rozchodnik ma pstre listki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Agnieszka 12:50, 13 maj 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Co do roślinek w ślimaczku, to jeszcze się nie zdecydowałam. Wybór padnie chyba jednak na goździczki, takie miniaturki. Byłam wczoraj w okolicznych szklarniach, gdzie zawsze kupuję kwiaty na taras. Kupiłam dużo roślin, choć jak się okazuje, wybór białych kwiatów nie był aż tak duży jak się spodziewałam. I nie dziwię się, bo biały kolor kwiatów nie jest tak bardzo "chodliwy". Bardziej popularne są jaskrawe róże i purpury. Ja jednak w tym roku, ze względu na Komunię córki, zdecydowałam się na kolor biały. Nie było to łatwe, ale coś tam się jednak znalazło . A w przyszłym roku też wybiorę coś jaskrawego (były piękne purpurowe pelargonie...).

Nie zrobiłam niestety zdjęć ze skrzynkami w bagażniku, jak to zwykli robić wszyscy po zakupach ogrodniczych . Pojechałam wieczorem i bardzo zależało mi na tym, aby powsadzać jeszcze rośliny do donic, bo zapowiadali burze i w ogóle opady.

Tak więc w efekcie udało mi się prawie wszystkie roślinki wsadzić (prawie, bo dwie drewniane donice mi umknęły ).



____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 12:52, 13 maj 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Na tarasie będą donice drewniane, a z przodu te pseudo-terakota , żeby nie było miszmaszu .




Goździki, kiedy się rozwiną, będą piękne... Mają całe mnóstwo pąków... .
____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies